Akcijų Birža: Kaip Veikia? Informacija Naujokams | Kaip-uzsidirbti.lt

Akcijų Birža / Vertybinių Popierių Birža: Ką Reikia Žinoti?

Akcijų birža naujokams

Ar esate ką nors girdėję apie vertybinių popierių ar akcijų biržą, prekybą bei spekuliacijas įvairiose vertybinių popierių rinkose?

Dauguma žmonių tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje užsiima prekyba / investavimu į įvairius vertybinius popierius siekiant finansinės naudos.

Tikėtina, kad ir jūs esate girdėjęs savo draugų ar kolegų rate kaip vienas ar kitas asmuo investavo į akcijas, prekiavo FOREX ar turėjo kitą panašią patirtį rinkoje, tiesa?

Dėka vyraujančių technologijų, kiekvienas iš mūsų gali pradėti investuoti tiek į akcijas, valiutas ar kitas investicines ar finansines priemones turėdami net ir kelis šimtus eurų niekur neišeinant iš namų.

Tačiau ne visi žmonės supranta ir įsigilina kaip tai veikia ir kad prekyba akcijomis, CFD, kriptovaliutomis ir kitomis priemonėmis išties reikalauja žinių bei yra finansiškai rizikinga veikla.

Šiame straipsnyje aptarsime ir kiek įmanoma paprasčiau paaiškinsime jums kas yra Akcijų birža ir kaip vyksta prekyba bei investavimas.

Ši apžvalga turėtų jums suteikti pradines žinias apie investavimą arba prekybą akcijų biržoje bei kitose rinkose.

TURINYS

Akcijų Birža: Kas Tai? Kaip ji Veikia?

Akcijų birža – vieta, kurioje galima įsigyti bei prekiauti įvairiomis įmonių akcijomis bei tikėtis gauti pelningą grąžą pardavus savo vertybinius popierius.

Esminis akcijos biržos tikslas yra užtikrinti, kad prekyba vertybiniais popieriais vyktų tikslingai ir efektyviai.

Paprastais žodžiais tariant, akcijų birža tai terminas, kurį naudoja dauguma žmonių siekiančių apibrėžti ar įvardinti savo investicinę veiklą nepriklausomai nuo sudaromų sandorių („aš prekiauju akcijų biržose”).

Teorijoje teisingas terminas būtų vertybinių popierių birža, tačiau nepriklausomai ar asmenys prekiauja akcijomis, obligacijomis, valiutų poromis – visi procesai įprastai vadinami prekyba akcijų biržoje.

Kad būtų aiškiau, kaip vyksta visas procesas, būtina žinoti keletą svarbiausių terminų:


Akcija – tai teisė į tam tikros kompanijos dalies nuosavybę.

Akcijų birža – tai vieta, kurioje sandorius vykdo jų pirkėjai ir pardavėjai.

Brokeris – tai fizinis arba juridinis asmuo, tarpininkaujantis pardavimams, kurie paremti finansine atskaitomybe.

Biržos makleris – asmuo, kuris atlieka pirkimo/pardavimo sandorius biržoje.


Prekyba akcijų biržojeDar prieš daugiau nei 15 metų žmonės akcijas įsigydavo tik per sertifikuotus biržos maklerius, o visi sandoriai būdavo fiksuojami raštu.

Šiandien, kai internetas tapo didele visuomenės dalimi, akcijų pirkimas ir prekyba vykdomas virtualioje erdvėje.

Tai sumažina prekybos sąnaudas, leidžia realiu laiku sekti kaip kinta akcijų rodikliai, bei atitinkamai į tai reaguoti.

Šis investavimo būdas itin patrauklus todėl, kad pradinis kapitalas neprivalo būti didelis, todėl pirma galite išbandyti savo jėgas ir stebėti, ar jūsų analizės ir pasirinkta taktika atneša konkrečią naudą.

Akcijų pirkimas ir pardavimas biržoje – nesudėtingas ir greitai perkandamas procesas:

Viskas, ką turite padaryti, tai atsidaryti vertybinių popierių sąskaitą (ar užsiregistruoti populiariuose tarpininkavimo platformose, apie kurias pakalbėsime toliau), į ją pervesti norimą investuoti pinigų sumą ir laukti, kol biržoje pasitaikys jums patrauklus sandoris.

Sunkiausia pasirinkti, kur norima investuoti savo pinigus. Akcijų birža pati iš savęs reikalauja bent minimalių finansų bei rinkos analizės žinių, nuolatinio tobulėjimo ir domėjimosi naujausiomis verslo bei ekonomikos tendencijomis.

Tad norintys išlaikyti pastovias bei užtikrintas pajamas paprastai laikosi pasyvios strategijos, kuomet investuojama į stabiliai besilaikančias akcijas, kurių vertė nepatiria didelių šuolių su tikimybe ateityje gauti pasyvų pelną iš kainos prieaugio arba dividendų.

Mėgstantys rizikuoti pasikliauja savo žiniomis bei sėkme, užsiima aktyvia investicinių instrumentų bei finansinių priemonių prekyba – CFD (prekyba su papildomu svertu),  investuoja į sparčiai augančias kompanijas ar startuolius bei mažiau žinomus verslus, kurių kaina einamuoju metu nėra didelė, tačiau su dideliu augimo potencialu.

Pastarieji rinkos kilimo metu gali atnešti tikrai nemažą pelną.

Kad tinkamai pasirinktumėte kur investuoti, o jūsų investavimo strategija pasiteisintų, būtinas nuolatinis tobulėjimas, aktualios informacijos sekimas. Dauguma informacijos galite rasti populiariausiose šia tema susijusiose portaluose kaip bloomberg.com ar net socialiniame tinkle Twitter.com

Nereikia net sakyti, kad visų investavimo gudrybių išmoksite domėdamiesi tinkama literatūra, stebėdami profesionalų veiksmus, lankydami įvairius mokymus ir dirbtuves bei, žinoma, patys bandydami pirkti ir parduoti akcijas (tam idealiai tinka brokerių siūlomos DEMO – bandomosios sąskaitos su netikrais pinigais).

 Nemokamos Idėjos Jums! 

Kaip Prekiauti Biržoje Savarankiškai?

Jeigu esate susidomėjęs prekyba akcijomis ir investavimu rinkoje, bet nesate dar nei karto to darę – mes esame paruošę detalų pradžiamokslį naujokams!

Šis gidas skirtas supažindinti jus su bazine informacija ir idėjomis kaip ir nuo ko reikėtų pradėti prekiauti arba investuoti į akcijas.

Čia taip pat aptarsime populiariausias pasaulyje įmones, kuriomis domisi investuotojai ir prekiautojai. Taip pat detaliau įvertinsime rekomenduojamas prekybos platformas ir tarpininkus, kuriose galėsite pradėti investuoti dalį savo lėšų į akcijas ar net prekiauti CFD.

Kviečiame susipažinti su šia informacija jau dabar.

Prekyba akcijomis pasiūlymai

Automatizuotos Prekybos Modelis

Manote, kad neturite patirties prekiaujant akcijų ir kitų investicinių instrumentų rinkose savarankiškai?

Tuomet siūlome perskaityti ir susipažinti su „Copy-Trading” prekybos strategija:

Ši strategija grindžiama principu, kad jūs prekybos platformoje automatizuotai atliekate identiškus žingsnius pagal kitų prekiautojų ar investuotojų sudarytus sandorius rinkoje.

Paprastai kalbant, jūs pasirenkate patinkantį investuotoją / prekiautoją rinkoje, atsižvelgiant į jo pateiktą ir sugeneruotą finansinę ataskaitą bei investicinį portfelį ir leidžiate automatizuotai sistemai automatiškai realiuoju laiku kopijuoti jo žingsnius, atsižvelgiant procentaliai lygioms sumoms pagal jūsų turimą biudžetą platformoje.

Su šia strategija galite susipažinti viršuje Meniu juostoje pasirinkę investavimas ir prekyba > “INVESTAVIMAS NAUJOKAMS”.

Investavimo Strategija Kaip Uzsidirbti

Biržinė ir Užbiržinė Prekyba Akcijomis

Akcijų prekyba gali būti skirstoma į biržine ir užbiržine.

Kaip jau supratote, biržinė prekyba yra tuomet kada sandoriai vykdomi per tarpininką ar prekybos platformą.

Nebiržinė prekyba – OTC yra prekyba, kuomet vienas asmuo gali tiesiogiai perduoti savo turimas akcijas kitam žmogui. Tačiau, po tokios procedūros vis tiek reikės kreiptis į finansų tarpininką dėl apskaitos.

Užbiržinėje prekyboje dažniausiai prekiaujama akcijomis, kurios yra nekotiruojamos rinkoje, gali būti mažesnių įmonių (UAB, MB ar kita) vietinės akcijos.

Reikia paminėti, kad pagrindinis skirtumas tarp biržinės ir užbiržinės prekybos yra kainų skaidrumas.

Na ir žinoma, tikėtina, kad jums, kaip žmogui, kuris domisi investavimu arba prekyba užsienio rinkose – užbiržinė prekyba nėra aktuali.

Kokios yra Pagrindinės Pasaulio Biržos?

 • New York Stock Exchange (NYSE) (JAV) – plačiau.
 • NASDAQ OMX (JAV) – plačiau.
 • Tokyo Stock Exchange (Japonija) – plačiau.
 • London Stock Exchange (JK) – plačiau.
 • Shanghai Stock Exchange (Kinija) – plačiau.
 • Euronext (ES) – plačiau.
 • Hong Kong Stock Exchange (Honkongas) – plačiau.
 • Deutsche Börse (Vokietija) – plačiau.

Prekyba Akcijomis Internetu (Akcijų Birža Online)

Šiais laikais norint įsigyti arba prekiauti akcijomis bei kitais investiciniais instrumentais užtenka interneto bei kompiuterio.

Visi susitarimai tarp prekybininkų yra fiksuojami sekundžių tikslumu ir nereikia papildomų biržos maklerių, kurie, kaip rodo filmai, visą laiką praleidžia prie telefonų gaudydami sandorius.

Kaip Vyksta Prekyba Akcijomis Internetu?

Visų pirma jums reikėtų nuspręsti ar jūs planuojate įsigyti akcijų kaip realų turtą ilgalaikei investicijai ar planuojate prekiauti jomis siekiant greitos finansinės naudos.

Viskas priklauso nuo jūsų pasirinktos strategijos ir tikslų.

 • Jeigu planuojate įsigyti standartinių akcijų Baltijos šalių rinkoje kaip ilgalaikę investiciją, tuomet skirtingi finansų tarpininkai Lietuvoje (bankai kaip SEB, Luminor, SwedBank ir kt.) gali pasiūlyti priėjimą prie Baltijos šalių vertybinių popierių.
 • Jeigu domina populiarios užsienio šalių įmonių akcijos, priėjimą taip pat prie jų gali pasiūlyti tie patys bankai Lietuvoje, arba jeigu norite galite išmėginti ir užsienio brokerius kaip eToro.com (atsiliepimai), Trading 212 (atsiliepimai), Freedom24 (atsiliepimai) REVOLUT arba InteractiveBrokers.com ir savo sandorius bei akcijų portfelį stebėti savo kompiuteryje arba išmaniajame telefone. Freedom24 privalumas yra ir tas, kad gali įsigyti ir visiškai naujų įmonių akcijų (IPO), už itin mažą kainą, tikint, kad kaina ateityje itin išaugs. Šios privilegijos daug kur nerasite. Kalbant apie Interactive Brokers, tai yra vienas populiariausių brokerių pasaulyje, jeigu ieškote platformos, per kurią galite įsigyti ir investuoti į TOP įmonių akcijas ar kitus investicinius instrumentus. Tuo tarpu REVOLUT arba eToro.com yra tikriausiai vieni iš paprasčiausių būdų investuoti į akcijas.

Kalbant apie CFD prekyba akcijomis:

 • Internete yra itin daug platformų kur galima atlikti įvairių investicinių instrumentų prekybinius sandorius dėl kainų skirtumų (CFD). Šiuo metu mes stengiamės kiek įmanoma plačiau jas peržiūrėti ir suteikti daugiau informacijos mūsų skaitytojui. Paskutiniu metu esame aprašę PLUS500 prekybos galimybes, kadangi tai tai siūlo patogų valdymą, bei lietuvių kalbą. Tačiau nereikia pamiršti, kad tiek CFD, tiek ir pati PLUS500 (platformos apžvalga) platforma rekomenduojama tik patyrusiems prekiautojams.

Paprastai kalbant:

PLUS500 tai viena iš prieinamų CFD prekybos platformų Lietuvoje. Ši platforma siūlo paaiškinimus, instrukcijas bei visapusišką pagalbą lietuvių kalba.

PLUS500 platformoje galite prekiauti išvestiniais instrumentais (CFDs) kaip Forex poros, akcijos, indeksai gamtiniai ištekliai ir resursai.

Jeigu nežinote kaip naudotis šia prekybos platforma, PLUS500 siūlo nemokamą demonstracinį režimą, kurio pagalba galėsite prekiauti pasirinktoje kategorijoje ir atlikti sandorius realiu laiku ir tikromis rinkos kainomis.

„82 proc. neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo tiekėju. Turėtumėte pagalvoti, ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus“

Plus500 Atsiliepimai

 • Nemokama DEMO sąskaita
 • Pagalba 24/7
 • Patogi ir paprasta naudotis platforma
 • Lietuvių kalba meniu
 • Prekyba tik CFD
 • Platus CFD instrumentų prekybos pasirinkimas
 • Demo sąskaita
 • 82% proc. neprofesionalių investuotojų praranda pinigus prekiaujant CFD su šiuo tiekėju
Nemokama DEMO Sąskaita
Apsilankyti

Kuo Skiriasi CFD nuo Standartinių Akcijų?

CFD PrekybaStandartinės Akcijos ir Investavimas
✅ CFD galite itin greitai prekiauti įvairiais prekybiniais instrumentais, pradedant akcijomis ir baigiant žaliavomis ar forex. CFD dažniausiai naudojamas spekuliacinėms operacijoms, siekiant uždirbti iš trumpalaikių kainų svyravimų.✅ Siejama su ilgalaikiu investavimu. Orientuotas į ilgalaikį turto vertės augimą, dividendų gavimą ar kitas investicijų grąžos formas.
✅ ❌ Prekiauti galite naudodami svertą, kuris suteikia galimybes tiek padidinti potencialų pelną tiek ir nuostolį.✅ Iš anksto turite sumokėti nustatytą sumą už įsigijamų akcijų vertę.
❌ Pokyčiai rinkoje ir patirti nuostoliai dėl padidinto finansinio sverto gali viršyti planuojamą investiciją labai gretai. Tokioje situacija yra gaunamas "Margin Call" (įspėjimas) ir jeigu toliau nuostoliai didėja, pozicijos yra uždaromos bei priimami patirti nuostoliai. Dėl šios priežasties rekomenduojama niekada neatidarinėti pozicijų su 100% prekybos balanse esančia suma ir tokiu būdu atitolinti galimą sąskaitos likvidavimą.✅ Galite apriboti riziką tik savo pradinėms išlaidoms bei tokiu būdu, potencialiai, prarasite tik tiek pinigių kiek nukris akcijų kaina einamuoju laikotarpiu iki kito augimo.
✅ Galite investuoti bei pamėginti uždirbti tiek iš kainų kilimo, tiek ir iš kritimo (trumpajame laikotarpyje, jeigu tikitės, kad kaina pasirinkto finansinio instrumento kris - renkatės "SELL" funckiją (short pozicija) ir atvirkščiai - "BUY" jeigu kils). Stengiamasi uždirbti iš kainų skirtumų.✅ Pelnas yra skaičiuojamas tik tuomet, kada akcijų ar kitų vertybinių popierių kainos rinkoje kyla.
✅ Pozicijos gali būti greitai koreguojamos, kad būtų kompensuoti dividendų pokyčiai.✅ Gaunate papildomą BONUS išmoką, kuomet verslas išmoka dividendus investuotojams (priklauso nuo įmonės politikos į kurią investavote).
✅ Galima prekyba ir po oficialaus biržos laiko (priklauso nuo brokerio).❌ Prekyba vykdoma tik nustatytu biržos darbo laiku.
❌ Prekiaujant CFD neturite jokių akcininkų privilegijų. Turtas nėra perkamas, o sudaroma sutartis su brokeriu dėl kainų skirtumo.✅ Turint standartinių akcijų gaunate ir akcininkų privilegijas, tokias kaip balsavimo teisės svarbiausiais įmonės klausimais (dažnai nėra taikoma jeigu investuojama per prekybos platformas).
✅ ❌ Naudojama aktyviai prekybai, likvidavimo rizika dėl prekybinio sverto naudojimo.✅ ❌ Naudojama ilgalaikiam investavimui bei prekybai.

Nuo Ko Priklauso Akcijų Kainos?

Akcijų biržaKaip jau ir supratote, akcija tai yra dalis įmonės, kuri yra finansinė priemonė tikint įmonės perspektyva ir ateitimi.

Kiekvienas investuotojas, kuri planuoja įsigyti akcijų ilgalaikėje perspektyvoje tikisi, kad jų kaina kils, tiesa?

Akcijų kainos pokyčiai iš esmės priklauso nuo kelių esminių faktorių:


 • Gandai bei masinis mąstymas – paskelbti gandai apie akcijų kainų augimą patys skatina kainų didėjimą. Investuotojai išgirdę informaciją apie galimą akcijų kainų augimą skuba įsigyti kiek įmanoma greičiau ir iš to užsidirbti. Kadangi tokių žmonių būna ne vienas ir staigus akcijų populiarumo išaugimas, kaip ir sakėme, didina kainą taip pat.
 • Kitų įmonių įsigijimai ar susijungimai – akcijų kainą taip pat didina ir vienos ar kitos įmonės / prekinio ženklo įsigijimas. Tokie dalykai itin atkreipia stambesnių investuotojų dėmesį bei suteikia daugiau pasitikėjimo įmonėms. Ganėtinai naujas pavyzdys buvo kuomet Spotify įsigijo Joe Rogan tinklalaidę (podcast’ą) ir vos kelių dienų bėgyje akcijos pakilo 11%.
 • Akcijų skaidymas – tai toks reiškinys, kuomet esamos įmonės akcijos yra išskaidomos į dar daugiau dalių. Tokiu būdu siekiama suskaldyti brangesnes akcijas ir padaryti jas labiau prieinamas smulkesniems investuotojams, o tai didina likvidumą ir kainą.
 • Ekonominiai faktoriai – akcijų kainų pokyčiams įtakos gali turėti ir centrinio banko nustatoma palūkanų norma. Jeigu centrinis bankas sumažina palūkanų norma, atpinga skolinimasis, o tai reiškia, kad didelės korporacijos gali pigiau skolintis bei potencialiai didinti savo pelną.
 • Naujos technologijos ar produktai – čia yra įprasta praktika investuotojams, kurie itin domisi viena ar keliomis įmonėmis bei planuoja į jas investuoti. Įvairūs gandai apie potencialiai planuojamus išleisti prietaisus gali didinti akcijų kainą net iki produkto ar paslaugos pristatymo. Tikriausiai vienas geriausių pavyzdžių yra Apple ar Tesla įmonių veikla ir produktai.
 • Krizės / bankroto galimybės – akcijų kaina keičiasi nuo įvairių pandemijų, nesėkmių verslo plėtroje ir kt. Puikus pavyzdys 2020 pavasaryje prasidėjusi COVID-19 karantininė krizė. Šiuo laikotarpiu, tokių įmonių kaip Volkswagen akcijų kaina buvo itin pakritusi, tačiau ar galima tikėtis, kad tokia įmonės taip greitai bankrutuos? Vargu. Investuotojai, kurie pavasaryje investavo prie vienos mažiausios akcijos kainos per daugybe metų, jau vasaros viduryje galėjo skaičiuoti itin neblogą grąžą. Esmė yra ta, kad reikia atkreipti nuo ko svyruoja įmonės akcijos ir ar susidūrus su krize ir nukritus akcijų kainai įmonė tikrai susiduria su bankroto galimybe?
 • Spekuliacijos – nereikia pamiršti, kad akcijų kaina taip pat keičiasi nuo prekybos apimties bei iš to atsirandančių kainų spekuliavimo. Kaina gali tiek augti tiek ir kristi nuo investuotojų ir prekiautojų rinkos susidomėjimo ir spekuliavimo tam tikru laikotarpiu.

Lietuvos Akcijų Birža

Kaip jau ir skaitėte, pasaulyje yra išties nemažai akcijų biržų. Įprastai kiekviena mažesnė valstybė taip pat turi po vieną biržą.

Lietuva nėra išimtis – buvusią valstybinę Vilniaus vertybinių popierių biržą nusipirko skandinavų OMX grupę, kuri vėliau atiteko ir Amerikos NASDAQ grupei.

Šiuo metu, visų kotiruojamų Baltijos valstybių įmonių akcijų kainas galite peržiūrėti šiame puslapyje.

Kiti Prekybos Pasirinkimai

Kaip ir sakėme, dauguma žmonių terminą prekyba akcijų biržoje naudoja ne tik atliekant pirkimo/pardavimo sandorius akcijų rinkoje bet atliekant sandorius su kitais investiciniais instrumentais bei finansinėmis priemonėmis.

Prekyba Valiutomis (Forex)

Jei labiau nei akcijų birža jus vilioja investicijos į valiutas ir prekyba šioje rinkoje, išbandykite dar vieną investicinį būdą rinkoje.

Tai tarpbankinė valiutų keitimo birža, kur jūs prekiausite realiais pinigais arba dar kitaip vadinama „Forex prekyba“.

Kaip ir prekyba akcijomis, ši veikla reikalauja tam tikrų žinių apie investavimą ir nuolatinio domėjimosi valiutų kursais.

Taigi, pradėję prekiauti pinigais, turėsite domėtis ekonomine situacija ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje – kitu atveju prekyba gali būti itin komplikuota.

Internete galima rasti nemažai mokymų, kurie padeda suvokti kaip veikia 24 val. per parą dirbanti valiutų birža ir kokių prekybos taisyklių laikytis tam, kad galėtumėte užtikrinti nuolatines pajamas.

Tačiau, žinios yra įgyjamas įgūdis, bet svarbiausias žingsnis, kuris veda sėkmės link – tai gebėjimas valdyti savo kapitalą ir emocinė kontrolė.

Geriausias patarimas prieš pradedant prekiauti Forex rinkoje – nustatyti taisykles, padėsiančias įvertinti galimą riziką ir priimti logika paremtus sprendimus.

Rizikos valdymui taip pat padeda pelno-nuostolio koeficiento, depozito ir sandorio balanso nustatymas bei konkretus planas, kokių veiksmų imsitės, jei prarasite tam tikras pinigų sumas.

Dar vienas svarbus veiksnys, nuo kurio priklauso, kaip jums seksis investuoti į valiutas – patikima ir sistemingai veikiantis prekybos brokeris.

Svarbiausi akcentai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį jį renkantis:

 • Sąžiningi ir patikimi brokeriai;
 • Aukšta reputacija;
 • Programinis aprūpinimas ir saugumas.

Jei radote visus šiuos kriterijus atitinkančią kompaniją, ji gali tapti puikiu atspirties tašku.

Jeigu nepasitikite savo žiniomis – puiki išeitis taip pat yra „Copy-Trading” prekybos strategija, apie kurią rašėme aukščiau.

Tikriausiai jau supratote, kad Forex Prekyba nėra itin tinkamas pasirinkimas ilgalaikiam investavimui. Žmonės dažniau užsiima šia veikla tikėdamiesi uždirbti iš aktyvios prekybos.

Kriptovaliutos

Jeigu akcijų birža ar prekyba Forex valiutų poromis jūsų nedomina bei norite išmėginti kitą investiciją – kriptovaliutos yra tikriausiai labiausiai spekuliuojama, pati skandalingiausia ir labiausiai priešpriešos sulaukusi investicinė / prekybos priemonė pastaraisiais metais į kurią verta atkreipti dėmesį!

Tačiau nepaisant visų šitų skandalų, išpūstų burbulų, tai yra viena pelningiausių investicijų (jeigu atsižvelgsime į pagrindinius pasirinkimus BITCOIN ir ETHERIUM) bei vertinsime pagal bendrą grąžą per pastaruosius 5 metus.

Perskaitykite mūsų parengtą straipsnį – kaip investuoti į Kriptovaliutas ir sužinokite daugiau. Taip pat mūsų tinklalapyje galite patikrinti ir kriptovaliutų kainas realiuoju laiku.

Indeksai

Prekyba Lietuvoje indeksais nėra tokia populiari kaip akcijų biržą, Forex rinka ar kriptovaliutos.

Prekyba indeksais rinkose reikalauja itin daug investicinių žinių ir supratimo. Įprastai pradedantys prekiautojai indeksus į savo investicinius portfelius įtraukia tik daugiau nei po 1 metų prekybinės patirties.

Indeksai, tai investicinis instrumentas parodantis tam tikrų akcijų grupių pokyčius rinkoje. Indeksai įprastai susideda iš kelių akcijų bei yra apskaičiuojami ir nustatomi pagal akcijų kaina arba emitentų kapitalizaciją.

Skamba sudėtingai, tiesa?

Jeigu tik pradėjote prekiauti rinkoje, siūlytume prekyba indeksais atidėti kuriam laikui.

Resursai ir Žaliavos

Resurai ir Žaliavos turėtų būti visiems puikiai pažįstama prekybinė rinka, kur investuotojai ir prekiautojai gali prekiauti esminiais resursais priklausančiais pirminiam ūkiniui sektoriui.

Žemės ūkio produktai:

 • Kviečiai
 • Kava
 • Kakava
 • Vaisiai
 • Cukrus ir kt.

Išgaunami resursai:

 • Nafta
 • Auksas
 • Sidabras
 • Platina

Resursų ir žaliavų prekybinė kategorija yra itin paprastai suprantama ir pradedančiajam investuotojui, tad natūralu, kad kiekvienas iš mūsų gali detaliau domėtis ir sekti susijusias naujienas bei atsižvelgiant į tai koreguoti savo prekybini portfelį.

Mūsų tinklapyje galite rasti gyvai atnaujinamas tiek Naftos, tiek Aukso, Sidabro ir Platinos kainas.

Jeigu norite pradėti prekiauti žaliavomis, rekomenduojame susipažinti su trumpu gidu naujokams.

Biržoje Prekiaujami Fondai (ETF)

ETF yra vertybinių popierių krepšelis, kurio akcijos parduodamos biržoje. Jie sujungia akcijų, investicinių fondų, žaliavų ar obligacijų vertę bei galimą naudą.

Kaip ir akcijomis, ETF yra prekiaujama atsižvelgiant į kainų pokyčius, kurie keičiasi atsižvelgiant į siūlomo fondo pasiūlą ir paklausą.

Vieni populiariausių ETF pastaraisiais metais yra S&P 500, QQQ fondai.

Jeigu domina daugiau informacijos apie ETF, siūlome daugiau pasidomėti apie būtent pastaruosius fondus.

Opcionai – Pasirinkimo Sandoriai

Akcijų pasirinkimo sandoris suteikia investuotojui teisę, bet ne pareigą, pirkti ar parduoti akcijas už sutartą kainą ir datą.

Yra dviejų tipų variantai: „put“, tai yra statymas, kad akcijos kaina kris, arba „call“, tai yra statymas, kad akcijos kaina kils.

1 pasirinkimo sandoris įprastai sudaro 100 akcijų vnt.

Paprastai tariant, pasirinkimo sandoriai leidžia įsigyti arba parduoti akcijas per nustatytą laiko tarpą už sutartą kainą ateityje su dabartine verte.

Protinga Prekyba!

Nesvarbu ar jus domina akcijų birža, forex rinka, kriptovaliutos ar kiti prekybiniai pasirinkimai, rekomenduojame visada domėtis protinga prekyba ir tikslingu finansų valdymu, o ne emocijomis.

Bet koks investavimas yra susijęs su rizika. Investicijų vertė investavimo laikotarpiu gali didėti/mažėti, o rezultatai neturi jokios garantijos.

Prieš pradedant bet kokią prekybą, įsitikinkite, kad suprantate galimą riziką ir valdykite savo finansus atsakingai!

Rekomenduojame perskaityti:

Copyright © 2023. All Rights Reserved. Kaip-uzsidirbti.lt