Bitcoin Kaina Šiandien: Istorija ir Grafikas | Kaip-uzsidirbti.lt

Bitcoin Kaina Šiandien: Istorija ir Grafikas

Kodas: BTC

BITCOIN KAINA DABAR

bitcoin

Bitcoin (BTC)

USD
$62,789.82
EUR
58.557,79
GBP
49,626.83£

Bitcoin Kainos Pokyčiai Per Paskutines 30 d.

Bitcoin Kainos Pokyčiai Per Paskutinius 12 mėn.

Bitcoin Kainos Pokyčiai Per Paskutinius 5 m.

Bitcoin Kainos Pokyčiai Per Paskutinius 10 m.


Dažniausiai Užduodami Klausimai

Kas yra Bitcoin?

Tai pirmasis decentralizuotas tarpusavio mokėjimų tinklas įgalinantis skaitmeninius atsiskaitymus, kurie priklauso nuo vartotojų ir neturi centrinės valdžios.

Kas sukūrė Bitcoin?

Bitcoin yra pirmasis koncepcijos, vadinamos „kriptovaliuta“, įgyvendinimas.  1998 m. pirmą kartą tai aprašė Wei Dai, siūlydamas idėją apie naują pinigų formą, kuri naudoja kriptografiją savo kūrimui ir operacijoms kontroliuoti. Pirmoji Bitcoin specifikacija ir koncepcijos įrodymas buvo paskelbtas 2009 m. Satoshi Nakamoto kriptografiniame adresų sąraše. Satoshi paliko projektą 2010 m. pabaigoje, nieko neatskleisdamas apie save. Tad iki šios dienos oficialiai Bitcoin kriptovaliuta buvo sukura Satoshi Nakamoto, kurio tikro vardo iki šios dienos niekas ir nežino.

Kas valdo Bitcoin mokėjimų tinklą?

Bitcoin tinklas ir jo turima technologija nepriklauso. Iš esmės Bitcoin mokėjimus ir tinklą valdo visi jo vartotojai visame pasaulyje.

Kaip įsigyti Bitcoin?

Pats paprasčiausias būdas įsigyti Bitkoino, tai tiesioginis pirkimas per tam skirtas ir pritaikytas keityklas. Apie visą procesą kaip tai padaryti esame aprašę atskirame straipsnyje čia.
Taip pat Bitcoin galima gauti ir atliekant jų kasimą naudojant specialią ir tam pritaikytą įrangą. Iš esmės Bitcoin kasyba yra procesas, kurio metu į apyvartą patenka nauji bitkoinai. Tinklas patvirtina naujas operacijas ir yra esminis blokų grandinės priežiūros ir tobulinimo komponentas. „Kasyba“ atliekama naudojant sudėtingą techninę įrangą, kuri išsprendžia itin sudėtingą skaičiavimo matematikos problemą.
Praktikoje dažniausiai naudojamas būdas kasti Bitcoin yra įranga sudaryta iš vaizdo plokščių. Taip pat tam galima naudoti ir atskirai pritaikyta įrangą. Iš esmės Bitcoin kasyba gali užsiimti bet kuris asmuos, kurio kompiuteryje yra pajagesnė vaizdo plokštė bei tam pritaikytas procesorius.
Kasant Bitcoin didėja ir jų pasiūla, manoma, kad maksimali pasiūla bus pasiekta apie 2140 metus.

Kokie yra Bitcoin privalumai?

Mokėjimų laisvė – bet kuriuo metu galima siųsti ir gauti bitkoinus bet kurioje pasaulio vietoje. Jokių valstybinių švenčių. Jokių sienų. Jokios biurokratijos. Bitcoin leidžia savo vartotojams visiškai kontroliuoti savo operacijas.
Pasirinkite savo mokesčius – už bitkoinų gavimą nereikia mokėti, o daugelis piniginių leidžia valdyti ir nusistatyti kokį mokestį norite mokėti juos išleidžiant. Didesni nustatomi mokesčiai gali paskatinti greičiau patvirtinti jūsų operacijas. Mokesčiai nesusiję su pervedama suma, todėl galima išsiųsti 100 000 bitkoinų už tą patį mokestį, kaip kainuoja 1 bitkoino siuntimas. Be to, tam skirtos keityklos padeda prekybininkams atlikti išgryninimo operacijas ir konvertuoti bitkoinus į kasdieninę valiutą.
Mažesnė rizika prekybininkams – Bitcoin sandoriai yra saugūs, negrįžtami ir juose nėra klientų jautrios ar asmeninės informacijos. Tai apsaugo prekybininkus nuo nuostolių, atsiradusių dėl apgaulės arba apgaulingų mokėjimų grąžinimų. Prekybininkai gali lengvai plėstis į naujas rinkas, kuriose nėra kredito kortelių arba kur sukčiavimo lygis yra nepriimtinai aukštas.
Saugumas ir kontrolė – Bitcoin vartotojai visiškai kontroliuoja savo sandorius; prekybininkai negali priverstinai apmokestinti nepageidaujamų ar nepastebėtų mokesčių, kaip gali nutikti naudojant kitus mokėjimo būdus. Bitcoin mokėjimai gali būti atliekami be asmeninės informacijos, susietos su sandoriu. Tai suteikia stiprią apsaugą nuo tapatybės vagystės. Bitcoin vartotojai taip pat gali apsaugoti savo pinigus naudodami atsarginę kopiją ir šifravimą.
Skaidrus ir neutralus – visa informacija apie patį Bitcoin pinigų pasiūlą yra lengvai prieinama blokų grandinėje, kad kiekvienas galėtų patikrinti ir naudoti realiu laiku. Joks asmuo ar organizacija negali valdyti Bitcoin protokolo ar juo manipuliuoti, nes jis yra kriptografiškai saugus. Tai leidžia pasitikėti Bitcoin, nes jis yra visiškai neutralus, skaidrus ir nuspėjamas.

Kokie yra Bitcoin trūkumai?

Priėmimas – daugelis žmonių vis dar nežino apie Bitcoin ir jo teikiamas galimybes. Kiekvieną dieną vis daugiau įmonių priima bitkoinus, nes nori tai laikyti privalumu, tačiau sąrašas išlieka mažas ir vis dar turi augti, kad gautų naudos iš tinklo efektų.
Nepastovumas – bendra apyvartoje esančių bitkoinų vertė ir „Bitcoin“ naudojančių įmonių skaičius vis dar yra labai mažas, palyginti su tuo, kas galėtų būti. Todėl santykinai nedideli renginiai, prekyba ar verslo veikla gali smarkiai paveikti kainą. Teoriškai šis nepastovumas sumažės, kai Bitcoin rinka ir technologija bręs. Niekada anksčiau pasaulis nematė skaitmeninės valiutos, todėl tikrai sunku (ir įdomu) įsivaizduoti, kaip jai seksis.
Vykdoma plėtra – Bitcoin programinė įranga vis dar yra beta versijos, kurioje yra daug neišsamių funkcijų. Kuriami nauji įrankiai, funkcijos ir paslaugos, kad Bitcoin būtų saugesnis ir prieinamesnis masėms. Kai kurie iš jų vis dar nėra paruošti visiems. Dauguma Bitcoin verslų yra naujos ir vis dar nesiūlo jokio draudimo. Apskritai Bitcoin vis dar bręsta ir auga.

Iš esmės tam tikri privalumai gali virsti trūkumais ir vice versa. Puikus pavyzdys gali būti ir tai, kad anonimiškumas ir informacijos slaptumas skatina šešėlinę prekybą.

Kodėl žmonės pasitiki Bitcoin?

Bitcoin yra ne tik kriptovaliuta, bet ir tinklas, veikiantis pagal tris pagrindinius technologinės laisvės principus: decentralizaciją, atvirojį kodą ir „peer-to-peer“ technologiją. Bitcoin pasitikėjimas grindžiamas subjektyviais žmogaus tikėjimo matematiniais algoritmais, šifravimu ir skaičiais vertinimais.

Kiek Bitcoin kainuos po 10 metų?

Kai kainuos Bitcoin po 10 metų niekas pasakyti negali. Viskas priklauso nuo rinkos ir ateityje sukuriamos jo vertės bei pasitikėjimo. Yra spėjimų, kad 2030 metais kaina gali siekti ir 1 milijoną dolerių už vnt. Tačiau kaip bus – pamatysime.

Ar galima įsigyti mažiau nei vieną Bitcoin monetą?

Nepriklausomai kokia yra Bitcoin kaina, jūs galite įsigyti tam tikrą dalį monetos pagal savo turimas lėšas. Jūsų turima Bitkoino dalies vertė bus atitinkama bendrai rinkos kainai.

Rekomenduojame:

Copyright © 2024. All Rights Reserved. Kaip-uzsidirbti.lt