Darbas Užsienyje 2024 m. - Kaip Susirasti Darbą Svetur? | Kaip-uzsidirbti.lt

Darbas Užsienyje 2024 m. – Viskas Ką Reikia Žinoti!

Darbas užsienyjeDarbas užsienyje – būdas geresniam gyvenimui, svajonė ar paskutinis šiaudas siekiant geresnės asmeninės finansinės situacijos?

Ar žinote, kad ir 2018 metais Lietuvą paliko daugiau nei 50000 gyventojų?

Šiuo metu džiaugiamės, kad skaičiai sumažėjo!

Tačiau nemažai žmonių vis dar mieliau renkasi darbą užsienyje, nepriklausomai nuo darbo pobūdžio ir darbo valandų, nei darbo paieškas Lietuvoje.

Kodėl taip yra?

Minimalus atlyginimas į rankas Lietuvoje jau nėra vienas mažiausių Europoje, tačiau jeigu lyginsime vidutinę algą, pasak mūsų skaitytojų,  daugumai žmonių ji nėra pakankama, ypatingai, jeigu šeimoje dirba tik vienas asmuo ar reikia išlaikyti didelę šeimą.

Tad yra viena iš pagrindinių priežasčių išvykti dirbti į užsienį – didesnis atlygis, siekiant papildomai susitaupyti.

Šiame straipsnyje pateikiame visą svarbiausią informaciją kaip susirasti patikimą, gerai apmokamą darbą užsienyje 2024 metais ir nelikti apgautam.

Darbas Užsienyje – Nuo Ko Pradėti?

Prieš pradedant ieškoti darbo užsienyje, visų pirma, atsakykite sau į klausimą:

Kodėl jums reikalingas darbas kitoje šalyje?

Priežasčių gali būti daugybė, pradedant noru susitaupyti pinigų būsto paskolai, susikurti naują gyvenimą kitoje šalyje ar tiesiog išvykti sezoniniam darbui užsienyje vasarai ar žiemai, siekiant užsidirbti papildomų pinigų.

Šie kriterijai yra itin svarbūs renkantis darbo vietą užsienyje:

 • Jūsų darbo vietos pasirinkimas
 • Šalis į kurią vykstate
 • Metų laikas
 • Atlyginimo dydis
 • Kalbos mokėjimas

Ir daugybė kitų detalių apie kurias ir kalbėsime šiame straipsnyje.

Darbo Vietos Pasirinkimas

Prieš ieškant darbo užsienyje, atkreipkite dėmesį, kad internete egzistuoja daugybė įdarbinimo agentūrų portalų, kuriuose galite pasirinkti (atsifiltruoti) norimą šalį darbui ir pagal tai surasti tinkamą darbą sau.

Be jokios abejonės, nepulkite siųsti užklausos pirmai pasitaikiusiai įdarbinimo agentūrai – atlikite tyrimą ir išsiaiškinkite kurios agentūros turi gerą reputaciją, kurios prastesnę.

Kalbos Svarba (Valstybės Pasirinkimas)

Pradėkime nuo to, kuriam laikui planuojate vykti dirbti į užsienį?

Jeigu jūsų tikslinis planas yra darbas užsienyje tam tikram sezonui ar su pertraukomis, tuomet šalies pasirinkimas nėra toks svarbus kriterijus.

Sezoniniai darbai, o ypač vasaros metu, yra dažniausiai perpildyti žmonių iš valstybių, kurios yra itin arti Lietuvos (Latvija, Ukraina, Baltarusija), o dauguma žmonių, kurie vyksta užsidirbti vasaros metu, yra tarp 18-25 metų amžiaus.

Darbas užsienyje be kalbos, ar tai realu?

Net ir nemokant gerai pasirinktos šalies valstybės kalbos, galite puikiai „prasisukti“ tiek su anglų tiek ir su rusų kalbų pradmenimis (pasisveikinti, atsisveikinti ir padėkoti).

Daugumoje atvejų kalbos pradmenų pilnai užtenka, kadangi dažniausiai vyksite dirbti ne vienas, tad tikrai bus asmenų, kurie jus konsultuos ir prižiūrės.

Jeigu planuojate vykti dirbti į užsienį ilgesniam laikotarpiui, svarbu turėti gerus anglų kalbos įgūdžius bei suprasti, kad siekiant kilti karjeros laiptais (taip tai įmanoma užsienyje) jums reikės papildomai pradėti mokytis vietinę kalbą.

Ši sąlyga galioja asmenims, kurie 100% keičia gyvenamąją vietą.

Atlyginimas ir Pragyvenimas

Pragyvenimas dirbant užsienyjeJeigu dirbti užsienyje esate numatę tik tam tikro sezono metu, nesidairykite per daug į vietinį pragyvenimo lygį bei vidutinį darbo užmokestį toje šalyje.

Dauguma įdarbinimo agentūrų Lietuvoje siūlo itin panašius atlygius dirbantiems užsienyje, nepriklausomai nuo pasirinktos šalies.

Šalies pasirinkimas dirbant sezoniškai priklausys tik nuo to, kur bus laisvų darbo vietų, o jeigu jums pasiseks – galėsite pasirinkti kur mieliau norėtumėte vykti.

Tačiau, jeigu planuojate vykti dirbti į užsienį ilgesniam laikotarpiui, atkreipkite dėmesį į šalies vidutinį atlygį, pragyvenimo lygį bei kainų santykį.

Tai yra itin svarbu, nes tai tiesiogiai koreliuoja su jūsų gaunama alga, pragyvenimo lygiu ir net laimės indeksu!

Kodėl tai yra svarbu?

Daugumoje atvejų darbas užsienyje yra pigesnės darbo jėgos samdymas vietinėse įmonėse iš svetur.

Ką tai reiškia?

Įprastai jūs gausite mažiau pajamų nei 60-70% valstybės gyventojų, kitu atveju įmonės neieškotų imigrantų ir papildomų darbuotojų iš kitų šalių.

Taip, tai yra keista, nors gali atrodyti, kad uždirbate sąlyginai didelius pinigus 2500 – 3000 eurų per mėnesį, tačiau tai gali būti mažiau nei uždirba vidutinės klasės gyventojas toje šalyje.

Būtent dėl šios priežasties įsivertinkite užsienio šalių kainų ir pragyvenimo lygį bei vidutinį darbo atlygį.

Kuo arčiau būsite vidurkio, tuo lengviau galėsite įsitvirtinti, išsinuomoti butą, nusipirkti automobilį ir atrasti tą gyvenimą, kurio galbūt nepavyko rasti Lietuvoje.

Kultūra

Prieš planuojant vykti darbuotis į užsienį rekomenduojame susipažinti su šalies kultūra.

Valstybės kultūrinė aplinka yra svarbi darbo užsienyje pasirinkimo dalis, kadangi nuo to priklauso jūsų darbo aplinka ir atmosfera įmonėje.

Juk nenorėtumėte dirbti aplinkoje, kur kiekvieną dieną ant jūsų šaukia piktas viršininkas, o kolegos stebi jūsų kiekvieną žingsnį, o įvykus nelaimei tik įskundžia arba nusijuokia?

Draugiškiausiomis valstybėmis, atsižvelgiant į imigrantų darbo rinką yra įvardijamos:

 • Švedija
 • Suomija
 • Airija
 • Kipras
 • Olandija
 • Anglija (Jungtinė Karalystė)
 • Vokietija.

Darbo Užmokestis

Natūralu, kad darbas užsienyje dauguma atvejų yra sunkesnis tiek fiziškai, tiek ir psichologiškai.

Be jokios abejonės, tai dar priklauso ir nuo darbo pobūdžio bei specialybės.

Tačiau kiekvienas, kuris planuoja vykti dirbti į užsienį, nepriklausomai nuo laikotarpio, turėtų atkreipti dėmesį į vidutiniškai siūlomą atlygį šioje šalyje.

Nepamirškite ir to, kad darbas užsienyje dažniausiai skiriasi tuo, kad dirbti jums reikės ne 8-9 valandas kaip Lietuvoje, bet 10-12 valandų (priklausomai nuo darbo vietos ir pobūdžio).

Dėl jūsų patogumo pateikiame jums informacinę lentelę, kurioje apytiksliais 2024 m. pradžios duomenimis yra įvardijamas vidutinis darbo užmokestis šalyje vietiniam gyventojui bei vidutinis darbo užmokestis imigrantams.

Vidutinis Darbo Užmokestis Europoje

ŠalisVidutinis darbo užmokestis/mėn.Vidutinė darbo alga imigrantui/mėn.
Švedija
~2900 €
~2400 €
Suomija
~2500 €
~2200 €
Norvegija
~3400 €
~2500 €
Didžioji Britanija
~2500 €
~2000€
Danija
~4200 €
~2500€
Graikija
~1100 €
~1000€
Vokietija
~2900 €
~2000 €
Olandija
~3100 €
~2400 €
Airija
~3040 €
~2000 €

Profesijos Dirbant Užsienyje

Darbo užsienyje pobūdis ir jūsų profesija itin priklauso nuo jūsų gebėjimų, tikslų ir rekomendacijų.

Darbo užsienyje agentūros siūlo itin platų profesijų spektrą, tad dauguma žmonių turi galimybę išvykti dirbti ten, kur turi didžiausią kompetenciją darbui atlikti.

Be jokios abejonės, prieš vykstant dirbti į užsienį ir renkantis sau darbo vietą, būtinai įvertinkite savo įgūdžius ir sugebėjimus. Nuo to gali priklausyti net ir jūsų atlygis!

Tarkime jeigu Lietuvoje dirbote inžinieriumi, tuomet pradžioje teikite pirmenybę panašaus pobūdžio darbams.

Profesijos dirbant užsienyje

Kodėl?

Visų pirma, jūs esate savo srities specialistas, o tai reiškia itin daug, ypač svetimoje šalyje. Dirbant pagal specialybę arba bent jau turimus įgūdžius tam tikroje kategorijoje, išauga tikimybė sulaukti didesnio atlygio iš darbdavio dar net nepradėjus dirbti.

Be to, darbas užsienyje yra itin sekinantis ir psichologiškai, tad geriau dirbti tą darbą kurį išmanote ir esant reikalui galite padėti ir kitiems kolegoms.

Profesijų spektras užsienyje itin platus, pradedant nuo darbuotojų viešbučiuose, slaugos namuose, parduotuvėse ir baigiant įvairiais techniniais darbais elektrikams, staliams, mėsininkams ir t.t.

Kaip Susirasti Darbą Užsienyje?

Būdų, kaip rasti darbą užsienyje, ir begalė, tačiau kiek iš jų yra saugūs ir patikimi?

Pats geriausias būdas susirasti darbą užsienyje yra draugo, kolegos ar giminaičio rekomendacija tiesioginiam darbdaviui ar įdarbinimo agentūrai.

Žinoma, tai padaryti yra itin sunku, ypač jeigu niekas iš jūsų pažįstamų nėra dirbęs ar darbo reikalais buvęs užsienyje.

Šiuo metu pats populiariausias būdas susirasti darbą svetur – įdarbinimo agentūros ir jų teikiamos paslaugos.

Internete galite rasti daugybę darbo skelbimų, tačiau neskubėkite priimti sprendimų itin greitai.

Įvertinkite:
Būtinai įvertinkite kiekvieną pasirinktą įdarbinimo agentūrą, jų patirtį ir būtinai perskaitykite sutarties sąlygas.

Jeigu nesate tikri dėl įdarbinimo agentūros ir pasirinkto darbo pobūdžio, parašykite mums ir mes pasistengsime padėti jums surasti reikiamus atsakymus į jūsų klausimą.

Ieškantis darbo užsienyje itin svarbu turėti ir savo prioritetus bei sąlygas. Jeigu darbdavys nesuteikia jums norimos darbo aplinkos ir tinkamų sąlygų – visada derėkitės.

Yra daugybė pavyzdžių, kuomet įdarbinimo agentūros gauna papildomą bonusą iš darbdavio už prastesnių sąlygų ar net atlygio nustatymą.

Visada turėkite savo viziją ir lūkesčius, įskaitant algos dydį, darbo pobūdį bei gyvenamąją vietą ir net nuvykimą ir grįžimą iš darbo vietos ir atgal.

Atsiminkite, daugumoje atvejų darbas užsienyje, o ypač sezoninis, nėra jūsų gyvenimo tikslas, tad turėkite nusistatę sau svarbiausius punktus ir būtinai paminėkite juos sutartyje.

Geriausias Darbo Užsienyje Pavyzdys

Geriausias darbas užsienyje yra tuomet, kai viskas yra sustyguota nuo A iki Z.

3 Svarbiausi Punktai prieš Išvykstant!

1. Sutarties Pasirašymas

Sutarties pasirašymas dirbant užsienyjeVisų pirma, prieš išvykstant į pasirinką šalį, jūs turėtumėte būti įdarbintas iki išvykimo datos. Jūsų darbdavys gali būti Lietuvoje arba užsienyje įsteigta įmonė.

Jeigu įmonė veikia Lietuvoje, sutartis dažniausiai yra pasirašoma jų biure, o jeigu įmonė yra užsienyje dažniausiai sutartis yra atsiunčiama el. paštu ir pasirašoma abiejų šalių taip pat.

2. Bilietų Įtraukimas į Sutartį

Prie geriausio darbo užsienyje pavyzdžio puikiai tinka atvejai, kuomet įmonė ar įdarbinimo agentūra nuperka lėktuvo/kelto/automobilio kelionės bilietus ir išsiunčia juos darbuotojui prieš išvyką.

Tad prieš susirandant darbą užsienyje, būtinai pasiteiraukite dėl kelionės bilietų įtraukimo į sutartį. Įprastai įmonės yra linkusios nupirkti darbuotojams bilietus, tad nebijokite pateikti užklausos.

3. Gyvenamosios Vietos Priskyrimas

Nepamirškite paklausti ar darbo sutartyje yra numatyta gyvenamoji vieta nurodytam laikotarpiui. Tai yra vienas iš svarbiausių punktų važiuojant dirbti į kitą šalį.

Suteikta gyvenamoji vieta yra itin svarbu, kadangi jums nereikės išleisti apie 30% uždarbio gyvenamosios vietos nuomai.

Įprastai dauguma darbdavių suteikia gyvenamą vietą, tačiau jeigu nematysite šio punkto darbo sutartyje – būtinai teiraukitės.

Jeigu jūsų pasirinktas darbas užsienyje atitinka šiuos 3 punktus, tai yra vienas iš signalų, kad darbo vieta yra patikima ir saugi.

Patikimos Įdarbinimo Agentūros Užsienyje 2024 m.


Informacija ruošiama – Jau greitai!

Greitu metu paskelbsime mūsų rekomenduojamas, patikimas įdarbinimo agentūras užsienyje.


Apibendrinant

Darbas užsienyje yra puikus pasirinkimas jeigu norite padidinti savo finansinį kapitalą, kuris padės įgyvendinti verslo idėją, pasiimti paskolą būstui ar tiesiog pasirūpinti saugia savo ir šeimos finansine situacija.

Tačiau prieš vykstant dirbti svetur, būtinai išanalizuokite darbo pasiūlymą ir sąlygas atsižvelgiant į mūsų pateiktas rekomendacijas.

Bet užsidirbę norimą sumą pinigų nepamirškite grįžti atgal į Lietuvą ir savo svajonių siekti savo gimtojoje šalyje!

Rekomenduojame perskaityti:

Copyright © 2024. All Rights Reserved. Kaip-uzsidirbti.lt