Darbas Užsienyje: Viskas Ką Reikia Žinoti!

Darbas užsienyjeDarbas užsienyje – įrankis geresniam gyvenimui, svajonė ar paskutinis šiaudas?

Ar žinote, kad kiekvienais metais Lietuvą palieką daugiau nei 50000 gyventojų?

Žmonės vis dar mieliau renkasi darbą užsienyje, nepriklausomai nuo darbo pobūdžio ir darbo valandų nei darbo paieškas Lietuvoje.

Kodėl taip yra?

Manau atsakinėti į šį klausimą nereikia. Jūs irgi traukia darbas užsienyje?

Tad siūlome perskaityti šį straipsnį iki galo ir susipažinti bei suprasti kaip reikia susirasti patikimą, gerai apmokamą, saugų darbą užsienyje per itin trumpą laiką.

Darbas užsienyje – nuo ko pradėti?

Nuo ko pradėti dirbant užsienyjeVisų pirma, atsakykite sau į klausimą:

Kodėl jums reikalingas darbas kitoje šalyje?

Priežasčių gali būti daugybė, pradedant noru išsikraustyti bei susirasti naujus namus, naują darbą ir pradėti kitą gyvenimą kitoje šalyje, pabaigiant sezoniniu darbu užsienyje vasarai siekiant užsidirbti papildomų pinigų.

Šie kriterijai yra itin svarbūs renkantys darbo vietą užsienyje.

Taip yra todėl, nes nuo to turi priklausyti darbo vietos pasirinkimas, šalis, metų laikas, atlyginimas, kalbos mokėjimas ir daugybe kitų detalių apie kurias ir kalbėsime šiame straipsnyje.

Darbo vietos pasirinkimas

Atkreipkite dėmesį, kad internete egzistuoja daugybė įdarbinimo agentūrų portalų, kuriuose galite pasirinkti (atsifiltruoti) norimą šalį darbui ir pagal tai surasti tinkamą darbą sau.

Kalbos svarba

Pradėkime nuo to, kuriam laikui planuojate vykti dirbti į užsienį?

Jeigu jūsų tikslinis planas yra darbas užsienyje vasarai, tuomet šalies pasirinkimas nėra toks svarbus.

Sezoniniai darbai yra dažniausiai perpildyti žmonių iš valstybių, kurios yra itin arti Lietuvos (Latvija, Ukraina, Baltarusija), be to, dauguma žmonių, kurie vyksta užsidirbti vasaros metu yra tarp 18-25 metų amžiaus.

Tai reiškia, kad net ir nemokant gerai pasirinktos šalies valstybės kalbos, galite puikiai prasisukti tiek su anglų tiek ir su rusų kalbomis (net ir pradmenimis).

Jeigu planuojate vykti į užsienį ilgesniam laikotarpiui, svarbu turėti gerus anglų kalbos įgūdžius bei suprasti, kad siekiant kilti karjeros laiptais (taip tai įmanoma užsienyje) jums reikės papildomai pradėti mokytis vietinę kalbą.

Atlyginimas ir pragyvenimas

Atlyginimas ir pragyvenimasJeigu darbuotis užsienyje esate numatę tik sezono metu, nesidairykite per daug į vietinį pragyvenimo lygį bei vidutinį darbo užmokestį.

Dauguma įdarbinimo agentūrų siūlo itin panašius atlygus dirbantiems užsienyje, nepriklausomai nuo šalies.

Šalies pasirinkimas priklausys tik nuo to, kur jums labiau patinka ar norėtumėte pabūti.

Tačiau, jeigu planuojate vykti dirbti į užsienį ilgesniam laikotarpiui atkreipkite dėmesį į šalies vidutinį atlygį, pragyvenimo lygį bei kainų santykį.

Tai yra itin svarbu, nes tai tiesiogiai koreliuoja su jūsų alga, pragyvenimo lygiu ir net laimės indeksu!

Kodėl tai yra svarbu?

Daugumoje atvejų darbas užsienyje yra pigesnės darbo jėgos samdymas vietinėse įmonėse iš svetur.

Ką tai reiškia?

Daugumoje atvejų jūs gausite mažiau pajamų nei 90 % šalies gyventojų, kitu atvejų įmonės neieškotų imigrantų ir papildomų darbuotojų iš kitų šalių.

Taip, tai yra keista, nors galite atrodyti, kad uždirbate sąlyginai didelius pinigus 2000 – 2500 eurų per mėnesį, tai gali būti net 40-50 % mažiau nei uždirba vidutinės klasės gyventojas toje šalyje.

Būtent dėl šios priežasties įsivertinkite užsienio šalių kainų ir pragyvenimo lygį bei vidutinį darbo atlygį.

Kuo arčiau būsite vidurkio, tuo lengviau galėsite įsitvirtinti, išsinuomoti butą, nusipirkti automobilį ir atrasti tą gyvenimą, kurio galbūt nepavyko rasti Lietuvoje.

Kultūra

Prieš planuojant vykti darbuotis į užsienį susipažinkite su šalies kultūra.

Ne, mes nekalbame, kad turite surasti ir susidaryti sąrašą ką galite pamatyti ir kokius objektus reikia aplankyti…

Kultūra yra svarbi pasirinkimo dalis, kadangi nuo to priklauso jūsų darbo aplinka ir atmosfera.

Juk nenorėtumėte dirbti aplinkoje, kur kiekvieną dieną ant jūsų šaukia piktas viršininkas, o kolegos stebi jūsų kiekvieną žingsnį, o įvykus nelaimei tik įskundžia arba nusijuokia?

Draugiškiausiomis valstybės, atsižvelgiant į imigrantų darbo rinką yra įvardijamos: Švedija, Suomija, Airija, Kipras ir Vokietija.

Darbo užmokestis

Darbo užmokestis užsienyjeNatūralu, kad darbas užsienyje dauguma atvejų yra sunkesnis tiek fiziškai, tiek ir psichologiškai.

Be jokios abejonės, tai dar priklauso ir nuo darbo pobūdžio bei specialybės.

Tačiau kiekvienas, kuris planuoja vykti dirbti į užsienį, nepriklausomai nuo laikotarpio, turėtų atkreipti dėmesį į vidutiniškai siūlomą atlygį šioje šalyje.

Nepamirškite ir to, kad darbas užsienyje dažniausiai skiriasi tuo, kad dirbti jums reikės ne 8-9 valandas kaip Lietuvoje, bet 12 valandų.

Dėl jūsų patogumo pateikiame jums informacinę lentelę, kurioje 2018 m. pradžios duomenimis yra įvardijamas vidutinis darbo užmokestis šalyje vietiniam gyventojui bei vidutinis darbo užmokestis imigrantams.

Vidutinis darbo užmokestis Europoje

ŠalisVidutinis darbo užmokestisVidutinė darbo alga imigrantui
Švedija
2465 €
2100 €
Suomija
2509 €
2050 €
Norvegija
3309 €
2450 €
Didžioji Britanija
2102 €
1850 €
Danija
3270 €
2400 €
Graikija
947 €
600 €
Vokietija
2270 €
1500 €
Olandija
2263 €
1650 €
Airija
2464 €
1800 €

Profesijos dirbant užsienyje

Darbo užsienyje pobūdis ir jūsų profesija itin priklauso nuo jūsų gebėjimų, tikslų ir rekomendacijų.

Darbo agentūros siūlo itin platų profesijų spektrą dirbant užsienyje.

Be jokios abejonės, prieš vykstant dirbti į užsienį ir renkantis sau profesiją, būtinai įvertinkite savo įgūdžius ir sugebėjimus. Nuo to gali priklausyti net ir jūsų atlygis.

Tarkime jeigu Lietuvoje dirbote inžinieriu, tuomet pradžioje teikite pirmenybę panašaus pobūdžio darbams.

KODĖL?

Visų pirma, jūs esate savo srities specialistas, o tai reiškia itin daug, ypač svetimoje šalyje. Dirbant pagal specialybę arba jau turimus įgūdžius tam tikroje kategorijoje išauga tikimybė sulaukti didesnio atlygio iš darbdavio dar net nepradėjus dirbti.

Be to, darbas užsienyje yra itin sekinantis ir psichologiškai, tad geriau dirbti tą darbą kurį išmanote ir esant reikalui galite padėti ir kitiems kolegoms.

Profesijų spektras užsienyje itin platus, pradedant nuo darbuotojų viešbučiuose, slaugos namuose, parduotuvėse baigiant darbais nemokantiems užsienio kalbų, elektrikams, staliams, mėsininkams ir t.t

Kaip susirasti darbą užsienyje?

Kaip susirasti darbą užsienyje?Būdų kaip rasti darbą užsienyje ir begalę, tačiau kiek iš jų yra saugūs ir patikimi?

Pats geriausias būdas susirasti darbą užsienyje yra draugo, kolegos ar giminaičio rekomendacija.

Žinoma tai padaryti yra itin sunku, ypač jeigu niekas iš jūsų pažįstamų nėra dirbęs ar darbo reikalais buvęs užsienyje.

Pats populiariausias būdas susirasti darbą svetur – įdarbinimo agentūros.

Internete galite rasti daugybę darbo skelbimų, tačiau neskubėkite priimti sprendimų itin greitai.

Svarbu!

Įvertinkite įdarbinimo agentūra, jų patirtį ir būtinai perskaityti sutarties sąlygas.

Jeigu nesate tikri dėl įdarbinimo agentūros ir pasirinkto darbo pobūdžio, parašykite mums ir mes pasistengsime padėti jums surasti reikiamus atsakymus į jūsų klausimą.

Ieškantis darbo užsienyje itin svarbu turėti ir savo prioritetus bei sąlygas. Jeigu darbdavys nesuteikia jums norimos darbo aplinkos ir tinkamų sąlygų – visada derėkitės.

Yra daugybę pavyzdžių, kuomet įdarbinimo agentūros gauna papildomą bonusą iš darbdavio už prastesnių sąlygų ar net atlygio nustatymą. Visada turėkite savo viziją ir lūkesčius, įskaitant algos dydį, darbo ir gyvenamą vietą ir net nuvykimą ir grįžimą iš darbo vietos ir atgal.

Atsiminkite, daugumoje atvejų darbas užsienyje, ypač sezoninis, nėra jūsų gyvenimo tikslas, tad turėkite nusistatę sau svarbiausius punktus ir būtinai paminėkite juos sutartyje.

Geriausias darbo užsienyje pavyzdys?

Geriausias darbas užsienyje yra tuomet, kai viskas yra sustyguota nuo A iki Z.

Susipažinkte detaliau
Kaip turėtų atrodyti geriausias darbo užsienyje pavyzdys?

Sutarties pasirašymas

Sutarties pasirašymas dirbant užsienyjeVisų pirma, prieš išvykstant į pasirinką šalį, jūs turėtumėte būti įdarbintas iki išvykimo datos. Jūsų darbdavys gali būti Lietuvoje arba užsienyje įsteigta įmonė.

Jeigu įmonė veikia Lietuvoje, sutartis dažniausiai yra pasirašoma jų biure (nemaišykite su įdarbinimo agentūromis), o jeigu įmonė yra užsienyje dažniausiai sutartis yra atsiunčiame el. paštu ir pasirašoma abiejų šalių taip pat.

Bilietų įtraukimas į sutartį

Prie geriausio darbo užsienyje pavyzdžio puikiai tinka lėktuvo / kelto / automobilio bilietų nupirkimas ir išsiuntimas darbuotojui prieš išvyką.

Tad prieš susirandant darbą užsienyje, būtinai užklauskite dėl kelionės bilietų įtraukimo į sutartį. Įprastai įmonės yra linkusios nupirkti darbuotojams bilietus, tad nebijokite pateikti užklausos.

Gyvenamosios vietos priskyrimas

Nepamirškite paklausti ar į darbo sutartį yra numatyta gyvenamoji vieta nurodytam laikotarpiui. Tai yra vienas iš svarbiausių punktų važiuojant dirbti į kitą šalį.

Suteikta gyvenamoji vieta yra itin svarbu, kadangi jums nereikės išleisti apie 30 % uždarbio gyvenamosios vietos nuomai.

Įprastai dauguma darbdavių suteikia gyvenamą vietą, tačiau jeigu nematysite šio punkto darbo sutartyje – būtinai teiraukitės.

Jeigu jūsų pasirinktas darbas užsienyje atitinka šiuos 3 punktus, tai yra vienas iš signalų, kad darbo vieta yra patikima ir saugi.

Apibendrinant

Darbas užsienyje nėra blogas pasirinkimas. Dirbant užsienyje jūs galite padidinti savo finansinį kapitalą, kuris padės įgyvendinti verslo idėją, užmegzti naujas pažintis bei susipažinti su kitos šalies kultūra.

Tačiau prieš vykstant dirbti svetur, būtinai išanalizuokite darbo pasiūlymą ir sąlygas atsižvelgiant į mūsų pateiktas rekomendacijas.

Tačiau nepamirškite užsidirbę norimą sumą pinigų grįžti atgal į Lietuvą ir savo svajonių siekti savo gimtojoje šalyje.

Rekomenduojame perskaityti:

Copyright © 2018. All Rights Reserved. Kaip-uzsidirbti.lt | Flytonic Theme by Flytonic.