Ar esate susidūrę su situacija, kuomet neturėjote pakankamai laisvų lėšų ir investicijų pradėti vykdyti veiklą, o jeigu dar tiksliau el. komercijos verslą?
Nereikia net sakyti, kad tokioje situacijoje yra buvę 99 iš 100 žmonių.
Šiame straipsnyje pakalbėsime apie „Dropshipping“ prekybos modelį, kuris puikiai išsprendžią šią pradinio kapitalo problemą visiems, kurie nori turėti nuosavą elektroninį verslą.
Jeigu internete ieškojote sąvokos ir informacijos kas yra dropshippingas, vadinasi jau pradėjote eiti teisingu keliu.
Kas yra Dropshipping?
Dropshippingas (ang. dropshipping) – tai mažmeninės prekybos ar elektroninio verslo (parduotuvės) verslo modelis, kuomet verslo vystytojas prekes, įsigytas iš el. parduotuvės ar verslo tinklalapio, pirkėjams siunčia tiesiai iš tiekėjo rankų nustatydamas savo kainą, pats nelaikydamas parduodamų prekių sandėlyje.
Kitaip tariant, vykdant prekybą vadovaujantis dropshippingo modeliu, elektroninės parduotuvės savininkas parduodamų produktų nemato ir nekaupia atsargų bei neinvestuoja iš anksto į prekes, o uždirba iš nustatyto prekės antkainio siųsdamas jas tiesiogiai gavėjui.
Dropshippingas – Kaip Pradėti?
Visų pirma, šis verslo modelis reikalauja didelio įdirbio ir detalesnės rinkos analizės. Taip pat, pradedantiesiems vykdyti veiklą šiuo metodu, rekomenduojama pasiruošti bent minimalų verslo planą. Kaip tai padaryti, galite perskaityti čia.
Kadangi dropshippingo metodas yra elektroninio verslo modelis, jums reikės susikurti arba jeigu patys neturite pakankamai žinių, pasisamdyti IT įmonę ar laisvai samdomus programuotojus, kurie sukurtų jums elektroninę parduotuvę.
Elektroninės parduotuvės kainos rinkoje svyruoja ganėtinai ženkliai. Kaina gali prasidėti nuo 1000 eurų, o už geresnį elektroninio verslo sprendimą gali tekti sumokėti daugiau nei 2000 – 3000 eurų.
Kainos priklauso nuo elektroninės parduotuvės sudėtingumo, papildomų modulių, apsaugos sistemų, dizaino bei kitų jūsų reikalavimų. Šiai investicijai negailėkite pinigų, nes tai vienas svarbiausių dalykų šiame verslo modelyje.
Tačiau turime puikių žinių tiems, kurie neturi papildomų lėšų elektroninei parduotuvei:
Rekomenduojame perskaityti šį straipsnį, kuriame supažindinsime jus kaip galite susikurti elektroninę parduotuvę 100% savarankiškai išvengiant didelių papildomų investicijų.
Gaukite pranešimą apie šios mokomosios video medžiagos išleidimą pirmieji el. paštu!
Įveskite savo el. pašto adresą žemiau.
Jūsų el. paštas bus naudojamas tik informuoti kuomet išleisime 3 dalių mokomąją medžiagą. Spausdami mygtuką “Gauti informaciją” sutinkate gauti mūsų pranešimus šia tema.
Prekių Pasirinkimas
Pirmasis patarimas Jums:
Niekada nepradėkite dropshippingo verslo su plačia prekių grupe.
Geriausias dalykas ką galite padaryti, tai išsirinkite 1 prekių kategoriją ir šioje nišoje pasirinkite populiariausias ir paklausiausias prekes rinkoje. Arba dar geriau, akcentuoti jūsų el. parduotuvę tik į vieną produktą.
Nepamirškite, prieš renkantis prekes kuriomis prekiausite savo elektroninėje parduotuvėje atkreipti dėmesį ir į tiekėją, jo patikimumą, prekių kokybę bei pristatymo terminą (priklausomai kurioje šalyje prekiausite savo prekėmis).
Daugumoje atvejų – populiariausi dropshippingo tiekėjai yra pardavėjai iš tokių tarptautinių prekybos tinklų kaip alibaba.com ar aliexpress.com.
Dropshippingo Privalumai ir Trūkumai
Ganėtinai keista tai, kad terminas dropshippingas Lietuvoje tapo populiarus maždaug tik prieš kelerius metus.
Dauguma gerai žinomų elektroninių parduotuvių tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje, pradėjo šį verslo modelį naudoti daugiau nei prieš 10 metų.
Tai nėra naujiena rinkoje, tačiau puiki alternatyva žmonėms, kurie neturi nuosavo didelio investicinio kapitalo arba nėra tikri dėl savo verslo valdymo žinių, todėl dropshippingas yra puikus pasirinkimas tiek norintiems išmokti verslo vystymo, tiek ir norintiems iš to uždirbti.
Dropshippingo Privalumai
Tai yra, mūsų nuomone, vienas iš didžiausių privalumų versle, o ypač jį pradedant.
Kodėl dauguma žmonių bijo arba nesiryžta pradėti nuosavo verslo? Baimė investuoti ir prarasti pinigus nesėkmės atveju yra tas atsakymas, kurio mes ieškome.
Dropshippingas nereikalauja įšaldyti didelės pinigų sumos prekių inventorizacijai. Prekes jūs užsisakysite tik tada, kuomet jūsų tiesioginis pirkėjas jūsų elektroninėje parduotuvėje nupirks jas iš jūsų ir tuomet jūs patvirtinsite šį užsakymą tiekėjams.
Puiku ar ne?
O dar geriau yra tai, kad prekių inventorių galite keisti kiekvieną dieną, atsižvelgdami į konkurentų strategijas bei rinkos tendencijas.
Dropshippingas yra vienas lengviausių verslų pradėti. Pradžioje jums nereikia biuro ar sandėliavimo patalpų, kurios kainuoja papildomus pinigus.
Pradėdami verslą, kuris remiasi šiuo modeliu, jūs išvengsite tokių kliūčių kaip:
- Prekių sandėliavimas;
- Prekių pakavimo sąnaudos;
- Mokestis kurjeriams už prekių išsiuntimą;
- Inventoriaus priežiūra;
- Prekių grąžinimo kontrolė;
- Inventoriaus kontrolė.
Ar esate pagalvoję kiek šie dalykai reikalauja papildomų investicijų verslui?
Tai gali būti puikus būdas dirbti namuose, kavinėje ar net užsienyje. Viskas ko jums reikia – nuosavas kompiuteris ir interneto ryšys.
Kaip ir minėjome prieš tai, dauguma verslų negali leisti sau plėsti ir didinti prekių asortimentą verslo pirminėse stadijose, nes tiesiog neužtenka biudžetinių lėšų šiai kategorijai.
Tačiau su dropshippingo metodu jums problemų dėl to nekils. Galėsite rinktis tokiu prekių kiekis, kokius tik norėsite (svarbiausia, kad tiekėjas turėtų jų sandėlyje).
Jums nereikia organizuoti ir prižiūrėti augančius pardavimų kiekius, ruožti važtaraščius bei tikrinti prekių likučius sandėliuose kiekvieną dieną. Didžiausias įdarbis dropshippingo versle yra reklamos kampanijų (Google Ads, Facebook) paruošimas ir nustatymas tam tikram laikotarpiui.
Dropshippingo Trūkumai
Kadangi prekės kurias pardavinėjate nėra jūsų unikalūs ir tiesioginiai gaminiai, o kitų gamintojų produktų perpardavinėjimas – prekių antkainis negali būti itin didelis, kitu atveju prarasite daugybę potencialų klientų. Natūralu, kad kuo mažesnis antkainis – mažesnis pelnas.
Nors tai yra laikoma kaip vienas iš šio verslo modelio trūkumų – viskas priklauso nuo prekės. Šiame versle yra daug pavyzdžių, kuomet perpardavinėtojai fiksuoja didesnius pelnus nei patys gamintojai.
Šis trūkumas gali būti nesunkiai pašalintas jeigu savo elektroninę parduotuvę sinchronizuosite su tiekėjų prekių katalogais ir prekių kiekiai nuolat bus atnaujinami atsižvelgiant į tiekėjo kiekį.
Jūs turite sekti tiekėjų prekių sandėlius, kad išvengtumėte situacijos, kuomet gausite užsakymą, o pasirodys, kad tos prekės jau seniai nėra rinkoje.
Ši problema tampa aktuali tuomet, jeigu jūs pardavinėjate prekes iš daugiau nei 1 tiekėjo bei siunčiate prekes į daugiau nei į vieną šalį.
Dauguma siuntimo mokesčių skiriasi priklausomai nuo prekės svorio, valstybės į kurią bus siunčiama prekę bei pristatymo termino. Dėl šių priežasčių, jūs turite detaliai įsivertinti pristatymo tarifus savo parduotuvėje ir atsižvelgiant į juos nustatyti galutinę prekės kainą.
Jeigu įvyksta koks nesusipratimas su tiekėju – visų pirma už tai būsite atsakingas jūs ir ne kas kitas, o tik jūs turėsite paaiškinti pirkėjui, kodėl prekė yra ne tokia kaip nuotraukoje, brokuota ar išvis nepasiekė kliento rankų.
Esminiai Patarimai
- Atidžiai išnagrinėkite rinką ir pasirinkite vieną produktą pradžioje, kuris turi didesnę paklausą, bet ne per daug konkurencijos. Tai padės lengviau pritraukti klientus ir didinti pardavimus.
- Sėkmė dropshipping versle labai priklauso nuo tiekėjų patikimumo. Ieškokite tiekėjų, kurie siūlo aukštos kokybės prekes ir užtikrina greitą pristatymą.
- Užtikrinkite aukštos kokybės klientų aptarnavimą. Greitas ir efektyvus problemų sprendimas, aiškios prekių grąžinimo politikos/sąlygos bei greiti atsakymai į klientų klausimus padės išlaikyti susidomėjimą ir tikėjimą jūsų verslu.
- Sukurkite stiprų prekės ženklą ir investuokite į veiksmingą marketingo strategiją.
- Personalizuokite produktus. Sukurkite personalizuotus prekių įpakavimus, instrukcijas, lankstinukus. Žmonės perka iš jūsų, kaip iš prekinio ženklo, tad jie tikisi gauti kokybiškai ir vizualiai patraukliai atrodančią prekę.
- Pasirinkite tinkamą e-komercijos platformos sprendimą, pvz., Shopify. Tai suteiks galimybę lengvai valdyti savo internetinę parduotuvę.
Nieko nelaukite ir užsiregistruokite vienoje iš geriausiai vertinamų elektroninių parduotuvių platformoje, kuri yra 100 % tinkama Dropshippingo modelio verslui!
Jeigu nesate tikri ar sugebėsite savarankiškai sukurti pelningai „dropshipping” moduliu veikiančią elektroninę parduotuvę – siūlome perskaityti šį išsamų gidą!
Susiję Straipsniai:
- TOP Verslo Idėjos: Kur Investuoti Pinigus?
- Kaip Pradėti Verslą? 16 Žingsnių Pradžiamokslis!
- Kas yra Franšizė? Gidas nuo A iki Z!
Autorius ir pagrindinis redaktorius turį įgijęs aukštąjį išsilavinimą Finansų srityje. Šiuo metu tinklaraščio autorius didžiąją laiko dalį autorius skiria asmeniniam elektroniniam verslui. Turinio autorius nėra investavimo ar finansų valdymo konsultantas/patarėjas.
Daugiau apie mus skaitykite čia.
Ar opencart platformoje negalima integruoti “oberlo” modulio…?
Laba diena, Rasa,
Oberlo yra “exclusive” modulis naudojamas tik “Shopify”. Tačiau, mūsų žiniomis yra ir kitų dropshipingui pritaikytų modulių būtent “Opencart” TVS.
Sveiki, o ar reikia atsidaryti individualia veikla, kad galetum prekiauti ?
Sveiki,
Taip, kadangi tai jau yra, kad ir nuosavo, tačiau verslo pradžia, tad reikėtų pasirūpinti ir individualia veikla. Kitas variantas taip pat yra ir Mažoji bendrija.
Sveiki, ar reikia mokėti mokesčius darant dropshipping’a
Sveiki, jeigu iš šios veiklos gaunate pelną – taip 🙂