Kaip Prekiauti ar Investuoti į Naftą bei Kitas Žaliavas | Kaip-uzsidirbti.lt

Kaip Prekiauti ar Investuoti į Naftą bei Kitas Žaliavas

Kaip investuoti į naftąPristatome jums itin trumpą, bet nuo A iki Z pateiktą kelią kaip galite investuoti arba prekiauti nafta, auksu ar bet kokiomis kitomis žaliavomis (tiek CFD, tiek ir standartiškai).

Atsakomybės apribojimas: Turinio autorius nėra finansų, investicijų valdymo patarėjas. Šis turinys skirtas tik informavimo ir švietimo tikslams ir neturėtų būti laikomas patarimu investuoti bei atlikti bet kokius finansinius sandorius. Turinio autorius neatsako bei neprisiima atsakomybės už jūsų finansinius veiksmus bei patirtus nuostolius ar žalą. Įsitikinkite, kad suprantate riziką ir valdykite savo finansus atsakingai!

Kodėl Naudinga Investuoti į Naftą?

Jeigu ieškote kur investuoti ar kuo prekiauti neišleidžiant daug pinigų, vienas iš pasirinkimų – žaliavos.

Investicijos į naftą ir kitas žaliavas suteikia diversifikaciją jūsų portfelyje ir gali padėti apsisaugoti jį nuo infliacijos, ypač per ekonomikos augimo laikotarpius, kai šių išteklių paklausa ir kainos dažnai didėja. Be to, žaliavos dažnai nereaguoja į akcijų ir obligacijų rinkas, todėl jos gali padėti sumažinti bendrą portfelio riziką.

 2020 04 21 naftos kaina (prekybos) buvo mažiausia per 50+ metų – $16.86 

Tarkime įsigyjate Naftos už $16.86, tad jeigu kaina grįžta prie buvusios standartinės normos, kuri laikėsi iki šio laiko apie $40-$50, jūsų grąža 2-3x kartus didesnė nei pradinė investuota suma (apie dabartinę situaciją turbūt net nereikia kalbėti).

Nafta galima prekiauti realiuoju laiku, naudojantis prekybinėmis platformomis, o pirkimo – pardavimo sandorius atliekant vos per kelias sekundes.

Na ir žinoma jums nereikės su savim turėti naftos barelių.

Grįžkime prie prekybos nafta:

Panašus nuosmukis prekyboje buvo tik 1947 m.

Vidutinė prekybos kaina, kaip matome, rinkoje pastaruosius kelis metus svyravo apie $60-70 – tai yra dvigubi skaičiai! Aukščiausias taškas buvo pasiektas 2008 m. – $165.

Atrodo nebloga vieta investuoti, tiesa?

Naftos kaina 2022

 

Naftos kainos pokyčiai: 1986 – 2022 m. pradžia

2022 03 08 Naftos kaina buvo pasiekusi aukščiausią kainą per pastaruosius 10 m. –  $123.00

Naftos kainą einamuoju laikotarpiu galite patikrinti čia.

Investavimas į Naftos ETF

Prieš pradedant kalbėti apie aktyvią prekybą nafta, verta paminėti ir kitą populiarių investavimo būdą į žaliavas – ETF (biržoje prekiaujami fondai).

Dauguma investuotojų, kurie renkasi investicinį kelią – investuoja į žaliavas kaip naftą ir kt. per fondus, kuriais yra prekiaujama biržoje (ETF).

ETF galima nusipirkti ir parduoti kaip įprastus vertybinius popierius ar akcijas naudojant populiarųjį prekybos brokerį Freedom24 arba atlikti šiuos sandorius per jūsų banką.

Daugumos rekomenduojami naftos ETF yra „Vanguard Energy ETF“ (VDE), „VanEck Vectors Oil Services Services ETF“ (OIH) ir Jungtinių Valstijų naftos fondą (USO).

Tad jeigu ieškote ilgesnio sprendimo, investavimas į naftą per ETF fondus turėtų būti tinkamas.

Kaip Prekiauti Nafta ir Kitomis Žaliavomis?

Nors būdų kaip investuoti į naftą bei kitas pasaulio žaliavas yra daugybė – mes aprašysime jums populiarių būdą ir kelią kai prekiauti šiomis žaliavomis naudojantis viena populiariausių pasaulyje CFD (prekybos tarp kainų skirtumų) platformų.

CFD – prekyba sandoriais dėl uždarbio iš kainų skirtumo. CFD yra išvestinis produktas, nes leidžia spekuliuoti finansų rinkose, tokiose kaip akcijos, forex, indeksai ir biržos prekės, neperimant pagrindinio turto nuosavybės teisės.

Pradėkime!

Jeigu jau esate susipažinę su „Copy-Trading“ metodu, tuomet ši prekybos platforma neturėtų jums būti svetima.

Prekybos Vieta

Prekybos platformą šiuo metu rekomenduojame – „eToro“.

eToro Atsiliepimai

  • Prekyba įvairiais finansiniais instrumentais
  • Galimybė automatiniu būdu kopijuoti investuotojus rinkose
  • Itin maži komisiniai už atliktus sandorius
  • Profesionali pagalba
  • Lengvas platformos valdymas
  • Pritaikyta pradedantiems
  • 51% mažmeninių CFD sąskaitų praranda pinigus

Nemokama DEMO Sąskaita
Apsilankyti

Tai vieną paprasčiausių sistemos valdymų turinčių prekybinių platformų, kuri tinka tiek naujokams, tiek ir patyrusiems prekiautojams.

Be to, platforma nereikalauja disponuoti didelėmis sumomis!

Norint pradėti prekiauti žaliavomis arba kitais prekybos instrumentais (įskaitant ir CFD prekybą) jums pradžioje gali užtekti tik $200, o tai yra maždaug 200 eurų.

Mūsų komanda yra išbandžiusi nemažai prekybos platformų ir galime teigti, kad ši yra turbūt viena iš patogiausių naudotis.

Užsiregistruokite!

Visų pirmiausia – reikia užsiregistruoti!

Kaip tai padaryti?

Mes jums padėsime!

Užsiregistruoti galite paspaudę ant esančio mygtuko žemiau:

51% mažmeninių investuotojų sąskaitų praranda pinigus, kai prekiauja CFD su šiuo tiekėju. Turėtumėte apsvarstyti, ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.

 Esminiai registracijos žingsniai: 
  • Viršutiniame meniu pasirenkame mums patogią kalbą.
  • Suvedame kampe savo slapyvardį, el. paštą bei slaptažodį, atidžiai perskaitykite ir susipažinkite su taisyklėmis ir spauskite „Start Trading“.

Etoro - prekyba ir investavimas į naftą

  • Toliau į el. paštą gausite žinutę, kurioje reikės patvirtinti paskyrą. Spaudžiame Verify Now.

Email patvirtinimas Etoro

  • Patvirtinus registraciją reikės patvirtinti savo paskyrą. Kairėje pusėje prie jūsų paskyros spaudžiame „Complete Profile“.
  • Šiame skyriuje reikės užpildyti asmeninę informaciją (Vardas, Pavardė, Lytis, Gimimo Data, Adresas, Asmens Kodas) bei atlikti trumpą testą. Teisingų ir klaidingų atsakymų nėra. Supildykite viską taip, kaip jums atrodo. Tokiu būdu prekybos platforma jus gali identifikuoti ir pagal visus reikalavimus sukurti prekiautojo anketą bei tuo pačiu įvertina jūsų patirties lygį.
  • Atlikus testą ir paspaudus „Continue To Deposit“, jūs galite atlikti visus prekybinius sandorius – tiesa, į sąskaita galėsite įdėti tik iki 2000 eurų (kurių, mūsų nuomone, tikrai užteks).
  • Jeigu norite įnešti ir didesnę pinigų sumą – spaudžiame „Complete Verification“, tuomet lieka paskutinis žingsnis tapatybės patvirtinimas dokumentu. Įkelkime dokumentus ir laukime galutinio patvirtinimo. Tinka tapatybės kortelė arba pasas.
  • Gali papildomai klausti jūsų TIN kodo – asmens kodas.

Paskyros patvirtinimas - Adresas Paskyros patvirtinimas

 

 

 

 

 

 

 

 DĖMESIO 

Jeigu nesate tikri savo prekybinėmis žiniomis ir norite sužinoti kaip veikia platforma, rekomenduojama išmėginti atlikti tuos pačius veiksmus su DEMO sąskaita.

Viršuje prie paskyros paspauskite ant mygtuko REAL ir pakeiskite į VIRTUAL. Tokiu būdu gausite $100 000.00 išmėginti platformą.

51% mažmeninių investuotojų sąskaitų praranda pinigus, kai prekiauja CFD su šiuo tiekėju. Turėtumėte apsvarstyti, ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.

REGISTRACIJA YRA SĖKMINGA!

Kaip Prekiauti Nafta?

Žingsniai nuo ko pradėti prekiauti žaliavomis:

  • Prisijunkime prie eToro platformos
  • Papildykime savo paskyros sąskaitą. Spaudžiame „Deposit Funds“ arba išbandome DEMO sąskaitą ir pasirenkame vieną iš tinkamų jums būdų. Tiek įsinešti pinigų į sąskaitą, tiek ir išgryninti galite populiariausiais būdais: Visa, MasterCard, Skrill, Bankinis pavedimas, PayPal – kaip jums patogiau.
  • Toliau kairėje pusėje spaudžiame „Discover“ ir pasirenkame „Commodities“.
  • Pasirenkame naftą „Oil”;

Prekyba Nafta

  • Norint įsigyti spaudžiame > Trade bei renkamės tarp: Buy/Short.

SVARBU ŽINOTI!

Čia galite prekiauti pasirinktos žaliavos (šiuo atveju naftos) CFD (Buy/Short).

Prekyba Naftos CFD

  • Buy/Short– nepamirškite, kad tai YRA prekyba CFD, tai reiškia, kad jūs net neturėdami įsigiję šios žaliavos galite atlikti pardavimo funkciją „Short“” (tikėdamiesi, kad kaina kris), arba pirkimo „Buy“ funkciją (tikėdamiesi, kad kaina augs).
  • Order – galite nustatyti kainą prie kurios atliksite pirkimo/pardavimo sandorius. Market pasirinkimas – atidarote prekybinę poziciją esama kaina. Limit Order – nustatote prie kokios kainos norite atidaryti poziciją.
  • Amount – atliekamo sandorio suma.
  • Take Profit/Stop Loss – tai nustatyta suma prie kurios stabdoma prekyba pelno arba nuostolio atveju. Take Profit – kaina prie kurios uždarysite poziciją su uždarbiu. Stop Loss – kaina prie kurios uždarysite poziciją kaip nuostolį.
  • Leverage – į šį parametrą atkreipkite dėmesį! Galite rinktis: 1x, 2x, 5x arba 10x;

Ką tai reiškia?

Tai brokerio paskola prekiautojui. Kuo didesnis svertas (ang. leverage), tuo didesnis kainų pokytis prekyboje.

Svertas reiškia kapitalo, pasiskolinto iš brokerio, naudojimą atidarant poziciją. Kartais prekybininkai gali norėti naudoti finansinį svertą, kad padidintų pozicijas su minimalia nuosavybe, kaip savo investavimo strategijos dalį.

Svertas naudojamas dauginant prekybininko investuoto kapitalą, pavyzdžiui, 2x, 5x ar daugiau. Brokeris skolina šią pinigų sumą prekybininkui nustatytu santykiu.

Svarbu pažymėti, kad bet kokie nuostoliai bus padauginti, taip pat ir pelnas. Kitaip tariant prekybos suma yra dauginama iš pokyčio atsižvelgiant į svertą.

Kaip veikia prekybinis svertas, plačia galite paskaityti čia.

Įprastai mažiau patyrusiems prekiautojams nėra rekomenduojama naudoti svertą (palikti 1X).

Jeigu nuspręsite prekiauti su svertu, įsitikinkite, kad suprantate kaip sverto dydis įtakoja jūsų poziciją bei prekybos riziką.

  • Open Trade – pradėti prekybą ir atidaryti poziciją.
 Viskas! 

Kaip Parduoti ir Uždaryti Sandorį?

Kairėje pusėje spaudžiame Portfolio > ten matysite visas jūsų turimas pozicijas ir atidarytus sandorius.

Paspauskime ant pasirinkto ir šoniniame kampe spaudžiame X.

Naftos pardavimas

P/L($) rodo patirtą nuostolį arba pelną einamuoju laikotarpiu uždarius sandorį ir poziciją.

Taip pat paspaudę ant atidarytos pozicijos galite naudotis funkcijomis STOP LOSS ir TAKE PROFIT.

Tai reiškia, kad prie tam tikros, apibrėžtos sumos jūsų investicija yra stabdoma priklausomai pagal pasirinkimą (siekiant sumažinti nuostolįSTOP LOSS arba optimizuoti pelnąTAKE PROFIT.)

Tikimės, kad viskas jums tapo aišku ir paprasta.

Jeigu turite klausimų – būtinai rašykite komentarus ir pamėginsime jums padėti!

51% mažmeninių investuotojų sąskaitų praranda pinigus, kai prekiauja CFD su šiuo tiekėju. Turėtumėte apsvarstyti, ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti pinigus.

ATMINTINĖ KAIP VEIKIA CFD PREKYBA

  • Buy pozicija prekyboje yra tada, kai jūs tikitės, kad investicinio instrumento kaina padidės.
  • Short pozicija pozicija yra tada, kai atliekate sandorį, kuomet tikitės, kad investicinio instrumento kaina kris.
  • Kai pirkėjai nusveria pardavėjus, padidėja paklausa ir kyla kainos.
  • Kai pardavėjai nusveria pirkėjus, didėja pasiūla, o paklausa ir kaina krenta.
  • Mažiau patyrusiems prekiautojams nerekomenduojama naudoti finansinio sverto.

„eToro“ yra daugiafunkcinė platforma, siūlanti investuoti į akcijas, taip pat prekiauti CFD.

Atminkite, kad CFD yra sudėtingos priemonės ir yra didelė rizika greitai prarasti pinigus dėl sverto. 51% mažmeninių investuotojų sąskaitų praranda pinigus, kai prekiauja CFD su šiuo tiekėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD, ir ar galite sau leisti rizikuoti prarasti pinigus.

„Copy Tradingsistema nėra investicijų patarimai jums. Jūsų investicijų vertė gali kilti arba mažėti priklausomai nuo rinkos. Jūsų kapitalui gresia pavojus.

„eToro USA LLC“ nesiūlo CFD ir neatstovauja bei neprisiima jokios atsakomybės už šio leidinio, kurį parengė mūsų partneris, naudodamas viešai prieinamą ne subjektui būdingą informaciją apie „eToro“, turinio tikslumą ar išsamumą.

Rekomenduojame perskaityti:

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Copyright © 2024. All Rights Reserved. Kaip-uzsidirbti.lt