Kriptovaliutų Kursai ir Kaina Šiandien!

Kriptovaliutų Kursai Realiu Laiku – GYVAI!

KAS SEKUNDĘ ATNAUJINAMOS KRIPTOVALIUTŲ KAINOS RINKOJE!

Kriptovaliutos
#CoinPriceMarketcapChangeLast 24hSupply

Lietuviškų Kriptovaliutų Kainos

Lietuviško kapitalo kriptovaliutų projektai (ICO) ir kaina už 1 vnt.

Lietuviški ICO
#CoinPriceMarketcapChangeLast 24h

Kiek Kainuoja Bitcoin?

bitcoin

Bitcoin (BTC)

USD
$68,969.48
EUR
63.521,11
GBP
54,444.33£

Daugiau informacijos apie Bitcoin Kainą rasite čia.

Kiek Kainuoja Etherium?

ethereum

Ethereum (ETH)

USD
$3,805.24
EUR
3.504,64
GBP
3,003.85£

Daugiau informacijos apie Etherium Kainą rasite čia.

Jeigu norite pamėginti investuoti į kriptovaliutas, bet nežinote kaip tai padaryti – rekomenduojame susipažinti su instrukcija ir išsamiu gidu nuo A iki Z. Jį galite perskaityti paspaudę čia.


Kas Lemia Kriptovaliutų Kainą?

Kriptovaliutų kursą bei kainą rinkoje lemia pasiūla ir paklausa. 

Jei kriptovaliutos/monetos kiekis yra nedidelis arba jos paklausa yra itin didelė rinkoje, kaina padidėja. Norintys ją įsigyti konkuruoja siūlydami vis aukštesnes kainas. Jei kriptovaliutos kiekis rinkoje yra didelis, o paklausa maža, kainos krenta.

Paprastai pasiūlos ir paklausos dėsnis numato, kad jei ko nors paklausa padidės, tiekėjai gamins tos prekės ar produkto daugiau bei iš to uždirbs. Gamintojai nori plėsti savo gamybą ir parduoti didesnius kiekius, siekdami pasipelnyti iš didesnių pardavimų. Tačiau tai neįmanoma, kai kalbama apie daugumą kriptovaliutų dėl dviejų paprastų priežasčių: jas riboja didžiausias nustatytas monetų pasiūlos kiekis ir tai, kad jomis yra prekiaujama rinkoje.

Išleistos kriptovaliutos dažniausiai turi jau apibrėžtą ir nustatytą pasiūlos kiekį. Kalbant apie Bitcoin, šis skaičius yra 21 mln. Šiuo metu rinkoje jau yra +/- daugiau nei 18 milijonų BTC, o likusieji pamažu yra pridedami prie bendros bitkoinų pasiūlos taip pat. Tad šiuo atveju, pasiūla išlieka tokia pati, o augant paklausai ir nesikeičiant pasiūlai, tikėtina, kad kaina gali augti.

Be jokios abejonės, kriptovaliutų kainą lemia ir psichologija, visuomenės tikėjimas bei poreikis ir rinkos manipuliavimai. Tad net ir žvelgiant į pasiūlos/paklausos dėsnį, niekas negali numatyti kokia bus kriptovaliutų kaina ateityje.

Pagrindiniai kriptovaliutių kainos kriterijai:

  • Paklausa ir pasiūla: Kaip ir minėjome – kai daug žmonių/įmonių nori pirkti pasirinktą kriptovaliutą (atsiranda didelė paklausa) kaina kyla. Ir  atvirkščiai, jei mažai investuotojų/prekiautojų domisi ir nori pirkti pasirinktą kriptovaliutą (maža paklausa), o rinkoje daugėja kriptovaliutos pardavimų – kaina krenta.
  • Naujienos ir įvykiai: Jei pasaulyje įvyksta kažkas, kas gali turėti įtakos kriptovaliutoms (pvz., vyriausybė nusprendžia drausti kriptovaliutas arba kaip tik patvirtina), tai gali staigiai pakeisti kriptovaliutos kainą. Pvz. 2023 m. spalio mėn. pradėjo sklisti naujienis, kad greitu metu turėtų būti patvirtintas Bitcoin ETF – tad normalu, kad šios naujienos vertinamos teigiamai, o tai augina paklausą ir naturaliai kaina – kyla.
  • Reguliavimas: Šalia naujienų įtakos galime pridėti ir tai, kad vyriausybių ir finansinių institucijų požiūris į kriptovaliutas gali turėti didelę įtaką jų kainoms. Jei vyriausybė priima palankius sprendimus, kaina gali kilti, o jei priima nepalankius – kaina gali kristi.
  • Rinkos nuotaika: Jei žmonės tiki, kad kriptovaliutų kainos kils, jie gali pradėti daugiau pirkti, o tai gali padidinti kainą. Atvirkščiai, jei žmonės bijo, kad kainos kris, jie gali parduoti savo kriptovaliutas, o tai gali sumažinti kainą. Tai šiek tiek panašu į spekuliaciją, bet dauguma investuotojų/prekiautojų atidžiai stebi rinkos nuotaikas (teikia dėmesį į socialinius kanalus ir žmonių nuomonę apie kriptovaliutas). Normalu, kuomet vis daugiau ir daugiau žmonių pradeda kalbėti – tikėtina, kad paklausa greitu metu išaugs ir atvirksčiai. Paprastas kriterijus, tačiau labai svarbus.
  • Technologinės naujovės: Jei tam tikras kripto pasaulio projektas pristato naujas technologijas ar patobulinimus, tai gali padidinti to projekto žetono vertę.
  • Konkurencija: Yra daug skirtingų kriptovaliutų – monetų. Jei viena kriptovaliuta tampa populiaresnė už kitas, jos kaina gali kilti. Paprastai kalbant, kriptovaliutų pasaulis yra dar visiškai naujas ir kiekvieną dieną kuriasi nauji projektai. Nenuostabu, kad atsiradus konkurencingam naujam projektui, senojo projekto žetono kaina gali nukristi, kadangi dalis investuotojų perskirsto savo investicijų sumą.
  • Spekuliacija: Kai kurie žmonės perka kriptovaliutas tikėdamiesi, kad jų kaina kils, kad vėliau galėtų jas parduoti už didesnę kainą. Tai gali sukelti staigius kainų svyravimus. Paprastai kalbant, įsivaizduokite, kad kriptovaliuta yra kaip brangus ir retas daiktas – pvz. moneta. Kai kurie investuotojai/prekiautojai perka monetą ne todėl, kad nori ar reikia ją turėti, bet todėl, kad tiki, jog jos vertė ateityje padidės. Jie tikisi, kad po kurio laiko galės parduoti šią monetą kitam žmogui už didesnę kainą ir užsidirbti. Tačiau jei daug žmonių staiga nusprendžia parduoti savo monetas, kaina gali staigiai nukristi. Ypatingai svarbu atkreipti dėmesį, kad kuo daugiau pinigų yra investuojama į rinką vienu metu, tuo labiau sukuriama iliuzija, kad monetos poreikis šiuo metu kaip niekada didelis ir tai pritraukia paprastus investuotojus taip pat investuoti savo pinigus. O kaip ir minėjome, kuomet didieji investuotojai parduoda savo sukauptas monetas, kaina staigiai krenta, o standartiniai investuotojai bijodami prarasti viską – parduodą savo pirktą monetą už pigiau nei pirko. Tai vadinama spekuliacija, ir dėl to kriptovaliutų kainos kartais labai svyruoja.
  • „Halving”: Tai yra procesas, kai per pusę mažinamas kriptovaliutų kiekis. Pavyzdžiui, jei kas nors uždirba 10 kriptovaliutų už tam tikrą užduotį (pvz. Bitcoin kasimas), po “halving” proceso jis už tą patį darbą gaus tik 5 kriptovaliutas. Tai daroma tam, kad sumažinti uždirbamų kriptovaliutų kiekį ir taip padidinti jų vertę.

Kaip Apskaičiuoti Kriptovaliutos Galimą Kainą?

Rinkos kapitalizacija (Market Cap) – yra vienas iš pagrindinių rodiklių, kuris parodo kriptovaliutos vertę rinkoje. Šį rodiklį (market cap) galite rasti praktiškai visur.

Ji apskaičiuojama taip:

Rinkos kapitalizacija = Kriptovaliutos kaina × Cirkuliacijoje esantis kriptovaliutos kiekis (supply)

Pavyzdžiui, jei kriptovaliutos kaina yra 100 € ir cirkuliacijoje (Circulating Supply) yra 1 milijonas tokių kriptovaliutų, rinkos kapitalizacija bus 100 x 1 000 000 = 100 000 000 €.

Dabar, kaip tai susiję su kriptovaliutos kaina:

  1. Didėjanti rinkos kapitalizacija: Jei rinkos kapitalizacija kyla, tai gali reikšti, kad vis daugiau investuotojų investuoja į tą kriptovaliutą, o tai gali padidinti jos kainą.
  2. Mažėjanti rinkos kapitalizacija: Jei rinkos kapitalizacija mažėja, tai gali reikšti, kad investuotojai praranda pasitikėjimą kriptovaliuta arba renkasi kitas investicijas. Tai gali sumažinti kriptovaliutos kainą.

Norint numatyti, koks bus preliminarus kriptovaliutos kainos pokytis, remiantis rinkos kapitalizacija, galima naudoti šią formulę:

Preliminari kriptovaliutos kaina = Tikėtina rinkos kapitalizacija (market cap) / Cirkuliacijoje esančio kriptovaliutos kiekis (supply)

Pavyzdžiui, jei tikimasi, kad rinkos kapitalizacija padidės iki 200 000 000 €, o cirkuliacijoje yra 1 milijonas kriptovaliutų, preliminari kriptovaliutos kaina bus: Preliminari kriptovaliutos kaina = 200 000 000 € / 1 000 000 = 200 €

O jeigu dar paprasčiau – rinkos kapitalizacija (market cap) parodo kiek viso yra investuota pinigų į kriptovaliutą.

Tarkime, kad Bitcoin kaina yra $35 000, tokią kainą sudaro $686 000 000 000 rinkis kapitalizacijos. Įsivaizduokime, kad jeigu Bitcoin kaina pakiltų iki $70 000 – rinkos kapitalizacija turėtų padvigubėti.

Tad dažniausiai investuotojai ar prekiautojai, kurie ieško didelės grąžos investicijų kriptovaliutų rinkoje, įprastai žvalgosi po kriptovaliutas, kurių rinkos kapitalizacija nėra didelė, o pats projektas turi ambicingus planus, tikslus ir komandą. Jeigu projektas būna sėkmingas, investuota suma projekto pradžioje gali atnešti 10x, 20x ar net didesnę grąžą.

Rekomenduojame:

Copyright © 2024. All Rights Reserved. Kaip-uzsidirbti.lt