S&P 500 Indeksas: Kaip Investuoti? - Kaip-uzsidirbti.lt

S&P 500 Indeksas: Kaip Investuoti?

SP500 Indeksas: Kaip InvestuotiS&P 500 indeksas yra tikriausiai vienas populiariausių terminų tarp profesionalių ir pradedančiųjų investuotojų.

Dauguma tinklapių ir informacinių portalų šį terminą pateikia itin sudėtingai ir ne retam tenka ieškoti papildomos informacijos apie tai kas yra SP 500 bei kodėl dauguma investuotojų rekomenduoja į jį investuoti.

Šiame straipsnyje aptarsime kas yra S&P 500 bei kaip galite investuoti vos per kelias minutes.

Atsakomybės apribojimas: Turinio autorius nėra finansų, investicijų valdymo patarėjas. Šis turinys yra skirtas tik informavimo bei švietimo tikslams ir neturėtų būti laikomas patarimu investuoti bei atlikti bet kokius finansinius sandorius. Turinio autorius neatsako bei neprisiima atsakomybės už jūsų finansinius veiksmus bei patirtus nuostolius ar žalą. Įsitikinkite, kad suprantate riziką ir valdykite savo finansus atsakingai!

TURINYS

Kas Yra S&P 500 Indeksas?

S&P 500 (Standard & Poor’s 500) yra akcijų biržos indeksas, kuris atspindi 500 didžiausių JAV bendrovių, kotiruojamų pagrindinėse pasaulio vertybinių popierių biržose (Niujorke bei „Nasdaq“) akcijų rinkos kainas.

Šis indeksas laikomas puikiu bendru akcijų biržos situacijos atspindžiu ir dažnai naudojamas kaip taupymo fondų ir kitų investicijų standartas.

Kaip jau ir minėjome, S&P 500 vertė nustatoma pagal atskirų 500 didžiausių JAV bendrovių esamą akcijų kainą indekse ir skaičiuojama naudojant svertinį vidurkį.

Be to, šis indeksas yra plačiai stebimas investuotojų ir finansų analitikų bei laikomas svarbiu ekonomikos būklės rodikliu.

Didžiausią įtaką S&P 500 indeksui daro, jums tikriausiai, puikiai žinomų įmonių akcijų kainos: „Amazon“, „Microsoft“, „Apple“, „Google“, „Facebook“ ir kt.

Kodėl Žmonės Investuoja į S&P 500?

 • Jokios investicijos nėra apsaugotos nuo nepastovumo, tačiau S&P 500 ETF fondai greičiausiai (remiantis istorija) atsigaus po nuosmukio. Nuo 2008 m. S&P500 indeksas pabrango 175%. Jei per šį laikotarpį investuotojai būtų investavę į STOXX 600 ar kitą indeksą jiems būtų prireikę daugiau nei dešimties metų, kad pasiektų pelną. Tad nuoseklus investavimas į S&P500 indeksą ilgajame laikotarpyje iki šiol buvo pelningas.

SP500 KainaS&P500 kaina nuo 1982-12-17  iki 2022-12-13

 • S&P 500 yra diversifikuotas indeksas, suteikiantis daugybe bendros informacijos apie populiariausias įmones iš plataus spektro pramonės šakų. Į indeksą įtrauktos įmonės iš įvairių sektorių, įskaitant technologijas, sveikatos priežiūrą, finansus, todėl investuodami į S&P 500 investuotojai gali susipažinti su daugelio skirtingų pramonės šakų metiniais rezultatais. Toks portfelio diversifikavimas gali padėti sumažinti riziką susijusią su investavimu į vieną įmonę ar sektorių, ir suteikti investuotojams labiau subalansuotą portfelį.
 • Vienas didžiausių S&P 500 privalumų yra tai, kad jiems nereikia daug priežiūros. Investavimas į atskiras akcijas gali būti tinkamas pasirinkimas žmonėms, tačiau tam reikia daug valandų ieškoti informacijos apie įmonę į kurią norimą investuoti kad įsitikintumėte, jog pasirenkate tinkamas akcijas. Turėdami S&P 500 savo portfelyje, jums nereikės papildomai nagrinėti atskirų akcijų ar nerimauti, kada pirkti ar parduoti tam tikros įmonės akcijas. Pagrindinis privalumas kurį išskiria investuotojai tai yra, kad viskas ko reikia, tai nuosekliai investuoti, o fondas viską atliks už jus.

Ar Verta Investuoti į S&P 500 Indeksą?

Mes jums negalime atsakyti ar akcijų rinkos kainos kris ar kils ir kaip reikėtų daryti bei kokia yra investavimo sėkmės formulė.

Tačiau, mūsų nuomone, jeigu investuotojai planuoja laikyti S&P 500 poziciją bent 5-10-15 metų, istorija rodo, kad tai yra pelninga investicija.

Per pastarąjį šimtmetį buvo tik 3 atvejai, kai S&P sugrįžti po nuosmukio iki visų laikų aukščiausios kainos užtruko ilgiau nei 5 metus (1974, 2000 ir 2008).

Tai reiškia, kad jeigu tais metais investavote į indeksą prie aukščiausios kainos per visą istoriją, jums užtruko daugiau nei 5 metus, kad jūsų poziciją būtų pelninga. Tačiau prisiminkite, kad tai buvo 3 kartai, kada rinkoje buvo itin didelis nuosmukis.

Nuo Ko Priklauso S&P 500 Kaina?

Šio indekso kainą lemia 500 atskirų įmonių akcijų kaina, taip pat kiekvienos iš šių bendrovių išleistų akcijų skaičius.

Apibendrinant, viskas paprasta ir logišką – S&P 500 kaina kils, jei atskirų indekso įmonių akcijų kainos didės, o kris, jei atskirų akcijų kainos mažės. Bendrą indekso kainą dažniausiai lemia ekonominių sąlygų pokyčiai. Tačiau yra ir kiti papildomi veiksniai, tokie kaip investuotojų nuotaikų pokyčiai, atsižvelgiant į keliamus lūkesčius įmonėms.

Gera naujiena ta, kad indeksą sudaro 500 įmonių, tad didesni kainų pokyčiai keliose įmonėse įtakos bendrai indekso kainai nepadarys.

Kaip Investuoti į S&P 500?

Vienas patogiausių būdų investuoti į S&P 500 fondą yra Freedom24.com.

Freedom24 Investicijos

Investicijos į vertybinius popierius ir kitas finansines priemones visada yra susijusios su jūsų kapitalo praradimo rizika. Prognozės ar ankstesni rezultatai negarantuoja būsimų rezultatų.

Kodėl verta pasirinkti šį brokerį?

 • Itin lengvas ir patogus platformos valdymas;
 • Jūsų registracija neužtruks ilgiau nei 10 minučių;
 • Registruojantiems pinigų įnešimas tiesiai iš banko kortelės arba bankiniu pavedimu be jokių papildomų mokesčių;
 • Daugiau nei 1 000 000 finansinių priemonių pasirinkimų investuoti;
 • Siūlomos papildomos premijos už pakviestus draugus;
 • Itin patogi prekybos platforma.

Freedom24 platforma yra rekomenduojama vieno didžiausių naujienų portalų „Bloomberg“ bei „Global Banking & Finance Review“ analitikos centrų.

Be to: šioje platformoje rasite ir papildomai pateikiamas investicijos idėjas kiekvienam šios platformos vartotojui iš plataus finansinių priemonių pasirinkimo ir dar daugybe funkcijų bei visą reikiamą informaciją Lietuvių kalba.

Nuo ko reikia pradėti norint investuoti į S&P 500?

 • Einame į Freedom24 svetainę bei užsiregistruojame.

Investicijos į vertybinius popierius ir kitas finansines priemones visada yra susijusios su jūsų kapitalo praradimo rizika. Perkant akcijas IPO kainomis, gali būti taikomi papildomi apribojimai. Prognozės ar ankstesni rezultatai negarantuoja būsimų rezultatų.

 • Patvirtinus registraciją per naršyklę, jūs būsite nukreipti atsisiųsti mobiliąją programėlę registracijai patvirtinti ir tolimesniems veiksmams atlikti.
 • Užsiregistravus ir įsirašius programėlę jūs būsite nukreipti į DEMO – bandomąją sąskaitą. Siūlome būtinai išbandyti ją, kadangi čia galėsi geriau suprasti suprasti veikia ši investavimo ir prekybos platforma (pirkti, parduoti, valdyti) be jokios rizikos.
 • Kuomet nuspręsite jog norite investuoti – Menu bei apačioje pasirenkame funkciją Open a Real Account. Čia galėsite užbaigti registraciją ir susikurti realią investavimo/prekybos sąskaitą. Registruojantis nepamirškite įvesti teisingų asmeninių duomenų. Primename, kad jūsų gali prašyti Individual TaxPayer Number – tai yra jūsų asmens kodas. Taip pat, kad būtų patogiau naudotis per nustatymus galite pasirinkti norimą kalbą.
 • Na ir toliau viskas ką jums reikia padaryti, tai per paieška susirasti S&P 500 – SP500.IDX ir nuspręsti ar norite investuoti ar ne.

SP500 Indeko Investavimas

 • Jeigu nusprendėte invesuoti, meniu viršuje yra pasirinkimas Order ir šioje vietoje galėsite pasirinkti investuojamą sumą.

Prieš investuojant į S&P 500 ar į kitą investicinį instrumentą galite pasirinkti sandorio kainos prioritetą.

Market price – tai pirkimas už tokią kainą, kokia šiuo metu yra rinkoje.

Limit – tai maksimalios kainos nurodymas, kurią galite mokėti už pasirinktą investicinį instrumentą.

Jeigu investavimui naudojate asmeninį ir nešiojamą kompiuterį – viskas lieka taip pat, tik atkreipkite dėmesį, kad tam tikri mygtukai yra skirtingose vietose nei mobiliojoje programėlėje.


Freedom24 yra puikus pasirinkimas ne tik investuoti į S&P 500, bet ir į kitus pasirinktus indeksus, akcijas ar opcionus.

Išsamią Freedom24 prekybos platformos apžvalgą galite perskaityti čia.

Kokia S&P 500 Kaina Šiuo Metu?

Atkreipkite dėmesį į tai, kad norint investuoti į SP 500 ETF jūs neprivalote būtinai mokėti pilnos vieneto kainos. Jūsų investicija gali būti net ir keli eurai.

Rekomenduojame perskaityti:

guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments
Copyright © 2023. All Rights Reserved. Kaip-uzsidirbti.lt