Vaiko Pinigai 2018: Viskas Ką Turite Žinoti!

Vaiko pinigai 20182018 metais Lietuvoje pasikeitė išmokų įstatymai vaikams. Nuo šiol svarbu žinoti, kad išmoka vaikams, dar kitaip vadinama vaiko pinigai priklauso visoms šeimoms auginančioms vaikus.

Nors šis straipsnis šiek tiek kitoks nuo įprastų temų mūsų tinklapyje, tačiau pastaruoju metu pastebėjome daugybę užklausų dėl vaiko pinigų išmokų tiek socialiniuose tinkluose tiek forumuose, tad nusprendėme suteikti visą informaciją kurią turite žinoti.

Jeigu pažįstate artimųjų rate žmonių, kurie turi gauti šias išmokas, bet pamiršo užpildyti formą, būtinai pasidalinkite šiuo straipsniu ir su jais!

Šiame straipsnyje apžvelgsime ir įvertinsime visus reikalingus žingsnius nuo pradžios iki pabaigos, kurie yra svarbūs norint gauti išmoką vaikui šeimoje.

Prieš pradedant, norėčiau apibrėžti trumpai sąvoką „Vaiko pinigai“.

Vaiko pinigai, tai priimtas išmokų įstatymas Lietuvoje, pagal kurį miestų savivaldybės moka išmokas vaikams, kurios skirstomos į:

 • Standartinė išmoka vaikui mokama kas mėnesį;
 • Išmoka studento ar kitaip besimokančio asmens vaikui;
 • Išmoka gimus daugiau nei vienam vaikui vienu metu;
 • Mokama išmoka asmeniui atliekančiam privalomąją karinę tarnybą.

Visi asmenys, kurie pagal apibrėžimą patenką į priskirtą grupę turi teisę gauti išmoką pagal 2018 m. Sausio 1 d. įstatymą.

Svarbu!

2017-12-05 Lietuvos Respublikos Seimas patvirtino pinigines išmokas vaikams, kurios bus mokamos vaikams iki 18 metų arba 21 metų jeigu vaikas mokosi pagal bendrojo ugdymo programą.

Ar visai vaikai galės gauti „vaiko pinigus“?

Vaiko pinigai yra universali išmoka, tai reiškia, kad nuo 2018 m. Sausio 1 dienos kiekvienam vaikui, kurio amžius yra iki 18 m. arba dar jūsų vaikas mokinasi pagal bendrojo ugdymo programą (iki 21 m.) priklauso 0.79 BSI dydžio išmoka, kuri yra lygi 30 eurų per mėnesį sumai!

Koks yra išmokos dydis?

Itin svarbu žinoti kokia pinigų suma priklauso jūsų vaikui pagal “Vaiko pinigai” nustatytą programą, tiesa?

Reikia pridurti ir tai, kad vaiko pinigai 2018 m. išmokos skirstomos į 2 dalis.

 • Išmokos visiems vaikams;
 • Papildomos išmokos vaikams (pagal nustatytas papildomas sąlygas šeimoms).

Papildomos išmokos jau yra mokamos ir nuo 2017 m. tad daugiau dėmesio skirsime informacijai apie vaiko pinigai programą ir išmokas visiems vaikams pagal 2018 m. Sausio 1 d. įstatymą.

Išmokos vaikui dydis (nuo 2018 m. Sausio 1 d.)

Išmokos dydis yra lygus 0.79 bazinės socialinės išmokos dydžiui.

Kad nereikėtų jums papildomai užsiimti matematika, suma kuri jums priklauso pagal programą vaiko pinigai yra 30.02 eurai.

Bazinės socialinės išmokos dydį visuomet galite patikrinti paspaudę ant šios nuorodos. Jeigu keičiasi bazinės socialinės išmokos dydis, jį apskaičiuoti galite pagal paprastą matematinę formulę:

Vaiko Pinigai: Standartinė Skaičiuoklė

Formulė:
Bazinės išmokos dydis x 0.79 = “Vaiko pinigai”

Papildomos išmokos vaikams dydis (nuo 2018 m. Sausio 1 d.)

Ši informacija yra naudinga tiems tėveliams, kurie išmoką gauną jau ir nuo ankstesnio laikotarpio (2017 m.)  tačiau dvejoja ar keisis vaiko išmokos dydis pagal „vaiko pinigų“ įstatymą.

Papildomos išmokos vaikams priklauso:

Jeigu šeimoje yra iki 2 vaikų, o vienam asmeniui pajamos neviršija 183 eurų arba kitaip tariant 1,5 VRP, tuomet priklauso iki 2 metų vaikui papildoma 28,50 eurų suma, o nuo 2 metų iki 18 metų 15,20 eurų suma.

Paprasčiau kalbant pagal šį įstatymą sudėjus  standartinę vaiko pinigų bei papildomą išmoką, priklausomai nuo vaiko amžiaus, priklausys 58,50 arba 45,20 eurų per mėnesį.

Svarbu!

Tėveliams, kurie augina 3 ir daugiau vaikų taip pat priklauso papildoma išmoka pagal tas pačias sąlygas. Tai reiškia, kad jeigu auginate 3 vaikus, neatsižvelgiant į jūsų pajamas, vaikui yra skiriamos 58,50 arba 45,20 eurų bendrosios išmokos!

Nepamirškite to!

Vaiko pinigai

Vaiko Pinigai 2018: Kur Kreiptis?

Natūralu, kad esminis ir daugiausiai užklausų sulaukiantis klausimas yra kur kreiptis dėl vaiko pinigų išmokos?

Visų pirma, nesvarbu ar jūs planuojate kreiptis dėl standartinės vaiko išmokos ar dėl papildomų išmokų, kurios suteikiamos nepasiturinčioms šeimoms arba auginančioms bei globojančioms 3 ir daugiau vaikų pirmasis žingsnis yra apsilankymas www.spis.lt portale.

Šis tinklapis (www.spis.lt) yra skirtas teikti prašymus dėl vaiko pinigų išmokų internetu.

Jeigu dėl tam tikrų priežasčių negalite prisijungti prie nurodyto tinklapio, kitas tiesioginis kelias užpildyti prašymą dėl vaiko pinigų išmokos yra nuvykti į miesto ar rajono savivaldybę. Paprasta, tiesa?

Kokie dokumentai reikalingi pildant prašymą dėl vaiko pinigų išmokų?

Visų pirma tai priklauso nuo to, per kur pildysite prašymą dėl išmokos.

Jeigu nusprendėte pildyti išmoką internetu per spis.lt tinklapį, tuomet jums reikės vieno iš šių dokumentų: mobilaus elektroninio parašo arba prisijungimo duomenų prie el. bankininkystės. Šie duomenys bus reikalingi norint sėkmingai prisijungti prie elektroninių valdžios vartų (kaip tai padaryti, parodysime šiek tiek vėliau).

Jeigu nusprendėte keliauti tiesiai į miesto arba rajono savivaldybę, tuomet su savimi reikia turėti tik asmens tapatybę nurodantį dokumentą – pasą arba tapatybės kortelę.

Viskas! Daugiau jokių dokumentų jums nereikės!

Kaip pildyti “Vaiko Pinigai” prašymą internetu?

 1. Savo naudojamoje interneto naršyklėje įveskite www.spis.lt tinklapio adresą. Pagrindiniame lange pamatysi užrašą gyventojams bei šalia užrašą „Pateikite prašymą gauti išmoką vaikui“ ir mygtuką PRISIJUNGTI, spaudžiame!
 2. Tuomet mes būsime nukrepti į elektronių valdžios vartų tinklapį www.epaslaugos.lt, čia turime pasirinkti “GYVENTOJAS”, spaudžiame!
 3. Kaip ir minėjome 3 žingsnyje jums reikia pasirinkti kokiu būdų prisijungsite prie elektroninių valdžios vartų. Tai galite padaryti naudodami el. bankininkystę arba mobilųjį parašą.
 4. Sekančiame žingsnyje jūsų bus paprašyta sutikti perduoti savo informacija apsaugos ir darbo ministerijai. Spaudžiame „PATVIRTINTI“.
 5. Patvirtinę informaciją pateiksite į SPIS sistemą. Pačioje pradžioje patikrinkite savo asmeninius duomenis, o jeigu jie yra pasikeitę būtinai atnaujinkite.
 6. Na ir paskutinis žingsnis, kairėje pusėje paspauskite ant laukelio “NAUJAS PRAŠYMAS” ir pasirinkite laukelį išmokos vaikui skyrimas bei užpildykite atsiradusius formos laukelius.

Jeigu norite dar detalesnės informacijos kaip užpildyti vaiko pinigų formą, siūlome pažiūrėti šią video medžiagą, kurioje viskas išsamiai paaiškinta.

Kada reikia pateikti prašymą dėl išmokos vaikams?

Prašymą dėl išmokos vaikams reikia pateikti per 12 mėn. nuo to laiko kai įgijote teisę į išmokos gavimą.

Ką tai reiškia?

Prašymus dėl vaiko pinigų programos galite teikti nuo 2018 01 01 iki 2018 12 31 ir jūs turėsite teisę gauti  visas skirtas ir nustatytas išmokas pastarųjų 12 mėn. laikotarpyje.

Tačiau jeigu kreipsitės vėliau nei per 12 mėn. dėl išmokų už praėjusius metus, jų negausite. Tokiu atveju galėsite pretenduoti tik į vaiko pinigai 2019 išmokas.

Tad būkite apdairūs ir atsakingi!

Per kiek laiko išmokama išmoka vaikams?

Įprastai sprendimai dėl vaiko išmokų priimami ne ilgiau nei per vieno mėnesio laikotarpį. Tai reiškia, kad išmoka bus suteikia po priimto sprendimo iki 25 einamojo mėnesio dienos.

Pavyzdys:

Jūs pateikėte prašymą dėl vaiko pinigų išmokos 2018 metais Kovo 5 dieną.

Jūsų prašymas buvo patvirtintas 2018 metų Balandžio 5 dieną.

Išmoką gausite Balandžio 25 dieną už Sausio, Vasario, Kovo ir Balandžio mėnesius vienu metu ir toliau kiekvieną mėnesį iki metų pabaigos.

Kam bus pervedama išmokama?

Vaiko pinigai gali būti išmokami į atidarytą vaiko sąskaitą arba pervedama į vaiko mamos, tėčio bei globėjo atidaryta banko sąskaitą.

Taip pat yra galimybę vaiko pinigus atsiimti ir bet kuriame „Lietuvos pašto“ skyriuje ar savivaldybės kasoje nustatytą dieną.

Vaiko Pinigai 2019

Tikriausiai jau dauguma šeimų pasinaudojo programa „Vaiko Pinigai 2018“ ir tik maža dalis dar nespėjo ar nežinojo kaip pateikti prašymus dėl išmokų suteikimo, tačiau artėja 2019 metai ir nauja Vaiko Pinigai 2019 programa.

Ko galime tikėtis?

Jeigu esate užpildę prašymą dėl vaiko pinigų ir išmokų 2018 ar anksčiau tikėtina, kad išmokos bus pratęstos automatiškai, tačiau tik pagal naują tvarką.

Kitaip tariant „Vaiko pinigai“ yra apskaičiuojami pagal to mėnesio galiojančius socialinių išmokų dydžius bei parengtus įstatymus.

Pabaigai:

Tikimės, kad ši informacija padės jums. O jeigu ieškote daugiau informacijos apie socialines išmokas vaikams, siūlome apsilankyti čia.

Taip pat rekomenduojame perskaityti:

Rašyti komentarą

avatar
Copyright © 2018. All Rights Reserved. Kaip-uzsidirbti.lt | Flytonic Theme by Flytonic.