Viešieji Pirkimai – Kas Tai? Detali Informacija!

Viešieji pirkimai

Ar žinote, kad viešieji pirkimai yra vienas iš geriausių būdų parduoti savo prekes ar paslaugas itin patikimam ir mokiam klientui?

Mano nuomone viešieji pirkimai yra per mažai aptartas jauno verslo plėtros būdas, tad tam šis straipsnis ir yra.

Bet visų pirma išsiaiškinkime kas yra viešieji pirkimai?

Kas yra viešieji pirkimai?

Viešieji pirkimai – tai organizacijos ar verslo perkančio tam tikras paslaugas are prekes vykdomas oficialus konkursas, kuris yra reglamentuotas viešųjų pirkimų įstatymų.

Viešąjį pirkimą ir jo sąlygas nustato ir organizuoja perkančioji įstaiga, kuri siekia sudaryti sutartį su paslaugų ar prekių tiekėju pagal geriausias pateiktas sąlygas.

Kitaip tariant, viešieji pirkimai yra puikus būdas, ypač jaunam verslui, susirasti potencialius ir ilgalaikius klientus bei verslo partnerius bei tokiu būdu padidinti įmonės apyvartą, pelną, gerinti prekės ženklo žinomumą ir patikimumą bei be jokios abejonės užsidirbti.

Viešųjų pirkimų tipai

Jeigu kažkada nuspręsite dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, jums reikia žinoti, kad viešieji pirkimai yra skirstomi į skirtingus tipus, kur kiekvienas iš jų turi atskyras taisykles.

Atviri viešieji pirkimai

Atviri viešieji pirkimai – tai situacija, kuomet viešųjų pirkimų konkurse gali dalyvauti visos oficialiai įregistruotos įmonės.

Tai yra populiariausia ir paklausiausia viešųjų pirkimų forma.

Uždari viešieji pirkimai

Uždari viešieji pirkimai – tai itin reta konkurso forma, kuomet viešojo pirkimo konkurse gali dalyvauti tik privačiai pakviesti juridiniai asmenys ir ūkio subjektai.

Tačiau tokios konkurso formos yra vykdomos itin retai ir tik išimtinais atvejais.

Konkursiniai viešieji pirkimai

Konkursiniai viešieji pirkimai, tai tokia situacija, kuomet dėl pateiktų viešųjų pirkimų pasiūlymų nėra derimasi.

Laimėtojas yra tas, kurio pasiūlymas yra geriausias paskelbtame konkurse atsižvelgiant į pateiktus kriterijus.

Derybiniai viešieji pirkimai

Derybiniai viešieji pirkimai tai priešinga konkursinių viešųjų pirkimų forma. Šio viešojo pirkimo metu, pirkėjai derasi su viešojo konkurso dalyviais dėl galimai geresnių pasiūlymo sąlygų.

Tad net jeigu jūsų įmonė ar jūsų tiesioginis konkurentas ir pateikė itin gerą pasiūlymų pirkėjui, visada konkurso skelbėjas – pirkėjas, gali nusiderėti su kitu juridiniu asmeniu dėl geresnių sąlygų nei jūs jau pateikėte.

Aukciono tipo viešieji pirkimai

Aukciono tipo viešieji pirkimai asmeniškai yra man labiausiai prie širdies. Taip yra dėl to, kad sudaroma terpė mažiems verslams būti taip pat konkurencingais rinkoje.

Aukciono tipo viešieji pirkimai tai toks būdas, kuomet dalyviai gali matyti konkurentų pasiūlymus ir juos pagerinti net keliais kartais.

Kaip vyksta viešieji pirkimai?

Visų pirma, perkančioji organizacija turi inicijuoti produkto ar paslaugo pirkimą ir atlikti tam privalomus veiksmus.

Norint inicijuoti viešąjį pirkimą, perkančioji organizacija privalo pateikti nustatytos viešųjų pirkimų formos dokumentus. Šie dokumentai yra reikalingi, kad tiekėjas turėtų viešojo pirkimo gaires, kurios reikalingos siekiant dalyvauti viešojo pirkimo konkurse pagal nustatytus kriterijus (laiko terminas, kaina ir t.t).

Perkančioji organizacija įprastai nagrinėja dalyvių ginčus, priima sprendimus dėl laimėtojo išrinkimo ir sudaro viešojo pirkimo sutartį su juo.

Atrodo viskas paprasta, tiesa?

Tam, kad viešieji pirkimai vyktų sklandžiai ir be apgaulės, viešuosius pirkimus prižiūri viešųjų pirkimų tarnyba bei pasitelkti ekspertai, kurie yra samdomi perkančiose organizacijos spręsti susidariusius ginčus.

Viešųjų pirkimų sutarties sudarymas

Viešųjų pirkimų sutartis yra sudaroma tarp pirkėjo, paskelbusio viešąjį pirkimą bei tiekėjo, kuris buvo pripažintas laimėtoju.

Kaip laimėti viešąjį pirkimą?

Kaip laimėti viešąjį pirkimąDauguma įmonių praleidžia daug laiko analizuodami viešuosius pirkimus ir tai ką jie gali pasiūlyti rinkai. Dėl šios priežasties įmonės investuoja savo laiką ruošdami pasiūlymus pirkėjams bei tikėdamiesi geriausio – pergalės konkurse.

Tačiau, daugumai įmonių tenka nusivilti, kadangi pasirinkto viešojo pirkimo nugalėtoju dažniau būna išrinktas jūsų konkurentas.

Tad natūraliai kyla klausimas kaip laimėti viešąjį pirkimą?

Visų pirma, turite išsigryninti savo veiklos stipriąsias ir silpnąsias puses. Kitaip tariant, turite puikiai žinoti ką geriausio galite pasiūlyti užsakovui.

Paprastai kalbant, tam, kad laimėti viešąjį pirkimą, turite analizuoti ne tik savo konkurentus ar pirkėjus, bet ir visa viešųjų pirkimų rinką. Rinkite išankstinę informaciją, domėkitės ir nepraleiskite nei  vieno potencialaus viešojo pirkimo konkurso. Visą tai galite atlikti patys, bet taip pat galiu parekomenduoti ir papildomą programinę įrangą, kuri padės šiuos darbus atlikti greičiau. Jeigu norite daugiau informacijos rekomenduoju pasidomėti apie „Mercell“.

3 Faktoriai laimėti viešąjį pirkimą

Užsakovai/pirkėjai skelbdami viešąjį pirkimą pagrinde orientuojasi į 3 esminius faktorius.

Laikas

Laiko tarpas per kurį įgyvendinsite viešojo pirkimo užduotis gali būti svarbus veiksnys pirkėjui pasirenkant jūsų įmonę.

Tad prieš pateikiant pasiūlymą, visada įvertinkite ar sugebėtumėte paskelbto viešojo pirkimo sąlygas įgyvendinti greičiau nei prašoma. Tai svarbu, nes jeigu kaina bus panaši į konkurentų, pirkėjai itin dažnai atkreipia dėmesį ir į laiko tarpą.

Kaina

Be jokios abejonės, daugumai pirkėjų žemiausia kaina yra faktorius numeris vienas. Tad prieš pateikiant pasiūlymą įsivertinkite ar jūsų pasiūlymo kaina nebus per didelė ir ar sugebėsite už nurodytą pinigų sumą padengti įmonės veiklos kaštus bei papildomai uždirbti pelno.

Dauguma įmonių šio faktoriaus neįvertina – nurodo itin žemas paslaugų ar prekių kainas viešajame konkurse ir negali užbaigti sutarties dėl per didelių veiklos kaštų.

Tačiau, kaina yra puikus kriterijus ypač jauniems verslams, kurie, dauguma atvejų, nurodo vienas žemiausių kainų rinkoje vien tik dėl to, kad užsitarnautų kliento malonę ir pasitikėjimą ateityje.

Ko gi daugiau reikia jaunam verslui?

Patikimumas

Na ir paskutinis faktorius dalyvaujant viešajame pirkime yra įmonės vardo ar prekinio ženklo patikimumas.

Kaip galvojate kodėl ne visada viešuosius pirkimus laimi mažiausia kainą ar trumpiausią laiką siūlantys pardavėjai?

Jeigu pirkėjas nėra tikras paslaugų tiekėjo reputacija tai gali būti ženklas, kad net ir maža kaina ar trumpas laiko tarpas nepadės laimėti viešojo pirkimo. Dauguma verslų nori dirbti su patikimomis, teigiamų atsiliepimų turinčiomis įmonėmis, tad svarbiausias patarimas – gerinkite prekės ženklo ar įmonės vardo patikimumą bei žinomumą.

Kodėl viešieji pirkimai yra svarbu verslui?

Kaip ir minėjau, jeigu nusprendėte kurti nuosavą verslą, turite pradėti žvalgytis į viešuosius pirkimus nes:

  • Viešieji pirkimai yra puiki galimybė įgyti ilgalaikių, o svarbiausia – patikimų klientų verslui;
  • Padidinti įmonės apyvartą ir pelną;
  • Didinti įmonės patikimumą ir prekinio ženklo žinomumą.
  • Plėsti verslą tiek Lietuvoje tiek ir užsienyje.

Kitaip tariant nepriklausomai kokioje srityje pradėjote verslą, jeigu turite noro plėsti veiklą ir augti kaip įmonė, turite pamėginti sudalyvauti bent keliuose viešuosiuose pirkimuose.

Naudingos nuorodos:

Jeigu ieškote daugiau teisinės informacijos apie viešuosius pirkimus:

 

 

Jeigu turite daugiau klausimų apie tai kas yra viešieji pirkimai ir kokią naudą gali duoti tai jūsų verslui – būtinai klauskite.

Rekomenduojame perskaityti:

Rašyti komentarą

avatar
Copyright © 2018. All Rights Reserved. Kaip-uzsidirbti.lt | Flytonic Theme by Flytonic.