Akcijų Pirkimas: Kaip Pirkti / Prekiauti? Pradžiamokslis - Kaip-uzsidirbti.lt

Akcijų Pirkimas: Pradžiamokslis – Išsamus Gidas ir Atsakymas Kaip Pradėti

Akcijų pirkimas arba aktyvi prekyba jomis – tai vienas iš kelių populiariausių investavimo būdų ir pasirinkimų XXI amžiuje.

Dauguma žmonių yra susidomėję, pamėginti investuoti tam tikrą dalį savo lėšų ir įsigyti kokią nors % dalį mėgstamo arba augančio verslo akcijų su potencialia gaunama grąža pardavimo metu, mokamais dividendais – arba tiesiog aktyviai pirkti/parduoti – prekiauti akcijomis siekiant uždirbti iš kainų skirtumo pokyčių trumpuoju laikotarpiu.

Tačiau internete itin sunku rasti naudingos informacijos, kuri parodytų paprastą pavyzdį ir kryptį kaip nusipirkti akcijų arba pradėti prekiauti jomis.

Daugiausiai šiame straipsnyje kalbėsime apie tai, kaip galite investuoti ir įsigyti jums patinkančių įmonių akcijų arba pradėti prekiauti tarp akcijų ar kitų investicinių instrumentų kainų skirtumų (CFD) savarankiškai.

Akcijų pirkimas

Šiame straipsnyje detaliau mes aptarsime:

 • Kas yra akcijų pirkimas, birža ir investavimas plačiąja prasme;
 • Suteiksime informacijos kuo skiriasi CFD akcijų prekyba nuo ilgalaikio, standartinio investavimo;
 • Pateiksime išsamų gidą ir pradžiamokslį kaip įsigyti ir parduoti akcijas bei prekiauti rinkoje;
 • Apžvelgsime itin paprastas prekybos platformos pradžiai tiek ilgalaikiam investavimui, tiek ir CFD prekybai;
 • Apžvelgsime 10 populiarių akcijų investuotojų tarpe;
 • Taip pat supažindinsime su informacija kur galite įsigyti realių Lietuviško kapitalo įmonių akcijų.

Taigi, pradėkime:

Kaip Pirkti Akcijas ar Kitus Investicinius Instrumentus?

Kaip pirkti akcijas?Visiškai nesvarbu ar jūs norite investuoti į populiariausių ir augančių įmonių akcijas, o gal naftą, auksą ar prekiauti valiutų poromis vertybinių popierių biržoje – rekomenduojame susipažinti ir perskaityti šį straipsnį iki galo.

 • Visų pirma, norint pradėti Jums reikės patikimo finansų brokerio arba platformos (vėliau detaliau aptarsime ir pateiksime kelias rekomendacijas).

Šio brokerio paskirtis yra užtikrinti jūsų kaip kliento veiksmus rinkoje ir padėti jums prekiauti su pasirinktais investiciniais instrumentais sklandžiai ir greitai.

 • Tačiau, jeigu jums patinka atlikti ilgalaikius sandorius gyvai realiuoju laiku – bankai taip pat jums gali padėti.

Visada vertybinių popierių sąskaitą galite atsidaryti ir pasirinktame banke pasirašant pateiktą sutartį. Be to, bankai taip pat siūlo finansinius patarėjus, kurie už tam tikrą mokestį padės jums sudaryti investicinį portfelį ilgalaikiam investavimui.

Kitas privalumas atsidarius prekybinę sąskaita lietuviškame banke – galimybė taip pat įsigyti Lietuvos bei Baltijos įmonių akcijų.

Daugiau apie tai galite perskaityti čia.

Iš kitos pusės:

Naudojantis elektroninėmis prekybos / investavimo platformomis, apie kurias ir kalbėsime šiame straipsnyje visus prekybinius veiksmus galėsite atlikti greičiau ir paprasčiau.

Manote, kad savarankiškos investicijos arba prekyba gali būti jums per sunku?

Turime ir kitą pasiūlymą!

Esame taip pat publikavę ir kitą labai panašų gidą apie automatinę prekybą (Copy-Trading) įvairiais finansiniais instrumentais.

Rekomenduojame susipažinti!

Kuo Skiriasi CFD nuo Standartinės Prekybos arba Ilgalaikio Investavimo?

CFDStandartinis Investavimas
✅ Greitai galite prekiauti įvairiomis finansinėmis priemonėmis, įskaitant akcijas, indeksus, Forex ir žaliavas.✅ Prekiauti tik akcijomis ir ETF fondais.
✅ ❌ Prekiauti galite naudodami finansinį svertą, kuris suteikia galimybes tiek padidinti potencialų pelną arba patirtį didesnį nuostolį.✅ Investuojate nustatytą sumą pagal akcijų esamą vertę.
❌ Nuostoliai gali viršyti pradinę investuotą sumą itin greitai dėl nepaskaičiuoto finansinio sverto naudojimo. Pozicijos uždaromos po papildomo įspėjimo "Margin Call" bei priimami nuostoliai. Dėl šios priežasties rekomenduojama niekada neatidarinėti pozicijų su 100% biudžetu ir tokiu būdu atitolinti galimą "Margin Call" įspėjimą.✅ Galite apriboti riziką tik savo pradinėmis investicijomis bei laikyti akcijas iki kito kaino augimo neuždarant pozicijų.
✅ Galite investuoti ir uždirbti atsižvelgiant tiek į potencialų kainų mažėjimą arba didėjimą (trumpajame laikotarpyje, jeigu tikitės, kad kaina pasirinkto finansinio instrumento kris - renkatės "SELL" (short pozicija) funckiją ir atvirkščiai - "BUY" jeigu kils). Bandoma uždirbti iš kainų skirtumų.✅ Pelnas išmokamas ir vertė padidėja tik kylant pasirinktom finansinio instrumento kainom. Taip pat galima parduoti akcijas prie nustatytos kainos bei vertei nukritus atpirkti parduotą poziciją.
✅ Pozicijos gali būti koreguojamos, kad būtų kompensuoti dividendų pokyčiai.✅ Gaunate nustatytą išmoką, kuomet verslas išmoka dividendus investuotojams.
✅ Galima prekyba ir po oficialaus biržos laiko.❌ Prekyba tik biržos darbo laiku.
❌ Jokių akcininkų privilegijų.✅ ❌ Gaunate akcininkų privilegijas, tokias kaip balsavimo teisės svarbiausiais įmonės klausimais (dažnai nėra taikoma jeigu investuojama per prekybos platformas).
❌ ✅ Naudojama tik aktyviai prekybai.❌ ✅ Naudojama ilgalaikiam investavimui bei prekybai.

Ką Reikėtų Žinoti Prieš Prekiaujant CFD?

Prieš plačiau nagrinėjant akcijų pirkimo ir prekybos galimybes internete, norėtume jumis supažindinti su esminiais dalykais, kuriuos reikėtų žinoti prieš pradedant vykdyti sandorius biržoje ir kuo skiriasi prekyba CFD nuo investavimo į akcijas?

Gali kilti klausimas, kas yra CFD?

CFD – tai išvestinis instrumentas, kurio dėka galite pirkti ir parduoti investicines priemones, o pagal pirkimo-pardavimo skirtumą gauti atitinkamą grąžą.

Kitaip tariant, CFD yra virtuali investicija, kuri naudojama pirkti / parduoti akcijas ir kitus vertybinius popierius neprisiimant teisių į realų turtą.

CFD yra įprastai naudojamas atlikti greitiems vertybinių popierių veiksmams (pirkti / parduoti). Be to, net neturint jokios pozicijos galite pasirinkti Sell arba Buy poziciją priklausomai atitinkamai tikintis kainos pokyčių pokyčių tiek į vieną tiek į kitą pusę. Jeigu jūsų pozicija yra pasirinkta einamuoju laikotarpiu pagal tai kaip juda akcijų ar kitų finansinių instrumentų kainos – atitinkamai jūs uždirbate ar prarandate pinigus.

Be to, CFD prekyboje yra naudojami ir svertai 1:2, 1:5, arba 1:10. Tai reiškia, kad svertas jūsų sandorio pozicijos atidarymą daugina iš 2, 5 arba 10. Daugumai pradedančiųjų nėra rekomenduojama naudotis CFD prekyba su svertu, kadangi dėl greitų kainų pokyčių ir didesnės sverto įtakos yra susiduriama su didesne rizika prarasti pinigus, priešingai nei investuojant ar prekiaujant akcijomis be sverto.

Trumpas pavyzdys kaip veikia finansinis svertas:

 • Įprastu atveju investavus 100 eurų, jeigu akcijos kaina išauga arba nukrenta 10%, jūsų pelnas arba nuostolis yra lygus tam pačiam 10% nuo investuotos sumos. Taip pat patyrus nuostolį, jūs galite neparduoti savo pozicijos ir tikėtis kainos atsistatymo.
 • Prekiaujant prekybinių instrumentų kainų skirtumais (CFD) ir naudojant 1:10 svertą rezultatas dauginasi iš 10. Jeigu akcijos kaina pakyla 10%, jūs uždirbate 100%, tačiau jeigu kaina nukrenta 10%, jūs prarandate 100%. Esant didesniam nuostoliui, jūs galite gauti “Margin Call” , po kurio nuostoliams didėjant automatiškai bus priimti patirti nuostoliai, kuomet investavime jūs tiesiog galite laikyti poziciją ir, kaip minėjome, tikėtis kainos atsistatymo ar net pelno ateityje.

CFD prekyboje svertų pasirinkimas įprastai būna 1:2, 1:5 arba 1:10. Priklausomai nuo platformos ir investicinių instrumentų.

Finansinis svertas įprastiniam investavime ar prekyboje nėra taikomas. 

ATMINTINĖ KAIP VEIKIA CFD PREKYBA:

 • Buy pozicija prekyboje yra tada, kai jūs tikitės, kad investicinio instrumento kaina padidės;
 • Sell pozicija pozicija yra tada, kai atliekate sandorį, kuomet tikitės, kad investicinio instrumento kaina kris;
 • Kai pirkėjai nusveria pardavėjus, padidėja paklausa ir kyla kainos;
 • Kai pardavėjai nusveria pirkėjus, didėja pasiūla, o paklausa ir kaina krenta.

Tad ar labiau norite užsiimti standartine prekyba, investavimų arba susitelksite į CFD prekybą tarp kainų skirtumų spręsti JUMS. Tačiau visada įsitikinkite, kad viską suprantate prieš atlikdami bet kokius finansinius veiksmus.

 Toliau pateiksime ir aprašysime plačiai naudojamas platformas tiek CFD prekybai tiek ir įprastiniam ilgalaikiam investavimui į akcijas. 

Nuo Ko Pradėti Prekiauti ar Investuoti į Akcijas?

Brokerio Pasirinkimas ir Registracija

Visų pirma, pasirinkite brokerį, kurio pagalbą galėsite vykdyti finansinius sandorius. Mes savo tinklalapyje stengsimės atnaujinti ir rekomenduoti brokerių platformas.

Kiekvienas brokeris, kuris leidžia prekiauti investicinėmis priemonėmis internete, prašo registracijos metu suvesti jūsų asmeninius duomenis bei atsakyti į trumpus klausimus pateiktose anketose.

Įsitinkinkite, kad ši informacija būtų suvesta teisingai, kadangi ji skirta identifikuoti jus kaip klientą ir suteikti atitinkamą pagalbą, numatyti riziką bei leisti naudotis 100% platformos funkcionalumu.

Finansinės Situacijos Įsivertinimas

Įsivertinkite asmeninę finansinę situaciją ir nusistatykite biudžetą, kurį skirsite prekybai arba investavimui. Įprastai minimalus įnašas į brokerio sąskaitą būna tarp 100 – 250 eurų.

Šio įnašo pradžioje tikrai turėtų užtekti pradėti prekybai.

Svarbiausia taisyklė!

Niekada neinvestuokite pinigų, kurių negalite prarasti.

Išbandykite Bandomąją Sąskaitą

Beveik kiekviena platforma turi bandomąją sąskaitą („Demo account“).

Jeigu nesate tikri ar pajėgsite susitvarkyti su platformos valdymu ir pateiktomis funkcijomis, visada galite prasitestuoti savo žinias ir gebėjimus su bandomąją sąskaita ir atlikti tuos pačius veiksmus realiuoju laikotarpiu su netikrais pinigais.

Tokiu būdu ne tik nerizikuojate niekuom, bet ir daugiau išmoksite apie prekybos subtilybes ir susipažinsite su platformos valdymu.

Darbo Laikas

Atkreipkite dėmesį, kad jeigu norėsite nusipirkti arba parduoti pasirinktos įmonės akcijų – savaitgaliais biržų makleriai nedirba, tad negalėsite atlikti norimų sandorių.

Finansinio Sverto Svarba CFD Prekyboje!

Jeigu nuspręsite prekiauti CFD visada stebėkite kokiu prekybiniu svertu prekiaujate investiciniais instrumentais. Įsitikinkite, kad suprantate kaip tai veikia bei aktyviai stebėkite savo pozicijų pokyčius.

Kada Atsidaro ir Užsidaro JAV Akcijų Birža?

 Lietuvos laiku JAV akcijų birža atsidaro 16:30 ir užsidaro 23:00 

Investicinio Portfelio Diversifikavimo Svarba!

Investicinio portfelio diversifikavimas

Pereikime prie įdomiausios dalies:

Nereikia net sakyti, kad norint užtikrinti sėkmingą investavimą ar prekybą akcijomis – portfelio diversifikavimas yra itin svarbus procesas:

Nepriklausomai ar aktyviai prekiaujate, o gal investuojate ilgalaikėje perspektyvoje – saugiau yra investuoti ir įsigyti arba prekiauti daugiau nei vienos įmonės akcijomis bei tokiu būdu stabilizuoti savo investicinį portfelį bei apsidrausti nuo galimo didelio nuostolio.

Toks reiškinys vadinamas investicinio portfelio diversifikavimas.

Pvz.: Jeigu vienos iš nupirktų įmonių akcijų patirs kritimą tam tikru momentu, o likusios bus pelningos, galutiniame rezultate, galimai, jūsų investicija taip pat bus pelninga atsižvelgiant į tai, kad vienas nuostolis nenusvers gauto pelno.

Tai yra vienas iš esminių punktų, kurio reikėtų laikyti siekiant gauti finansinės grąžos.

Tarkime, jūsų investicinis biudžetas yra 250 eurų.

Puikus būdas jį diversifikuoti yra išskirstyti savo investicijas po 50 eurų į 5 skirtingus akcijų paketus ar kitus investicinius instrumentus.

Kaip Prekiauti Akcijomis Internete? Detalus Gidas nuo A iki Z!

Rekomenduojami brokeriaiPereikime prie svarbiausios dalies – išsamaus gido kaip pradėti prekybą akcijomis.

Šioje dalyje sužinosime:

 • Rekomenduojamas platformas / brokerius tiek ilgalaikiam investavimui tiek ir prekybiniams sandoriams tarp kainų sudaryti;
 • Detalų gidą kaip užsiregistruoti ir sudaryti pirmąjį prekybinį sandorį;
 • Kokių rezultatų galima tikėtis investavus 100-250 eurų.

Populiarus Investavimo į Akcijas bei CFD Prekybos Brokeris – eToro

Jeigu atidžiau skaitote mūsų tinklaraštį, galite pastebėti, kad ne pirmą kartą apžvelgiame  „eToro” brokerį.

„eToro” yra viena iš populiariausių prekybos platformu tiek akcijų įsigijimui, invesatvimui bei prekybai ir CFD.

Šis brokeris taip siūlo ir minėta jau Copy-Trading sistemą savo vartotojams.

Paprastai kalbant, „eToro” yra viena iš rinkos lyderių visame pasaulyje, kuris turi daugiau nei 20 mln. registruotų vartotojų.

Mes pasirinkome „eToro” šiame pavyzdyje, kadangi tai yra labai patogi naudoti platforma (viena paprasčiausių ir lengviausiai suprantamų platformų kurią esame naudoję), taip pat, siūlo ir prieš tai minėtą bandomąją sąskaitą susipažinimui.

Šioje platformoje galėsite itin nesunkiai sekti savo investicijų / prekybos pokyčius.

 Esminiai „eToro” privalumai: 
 • Itin lengvas ir aiškiai suprantamas valdymas;
 • Galimybė standartiniai prekybai ir ilgalaikiam investavimui arba CFD (vartotojo pasirinkimas);
 • Itin mažas minimalus pradinis įnašas – tik nuo 170.00 eurų (200.00 dolerių). Dauguma kitų finansinių prekybos platformų priima naujus klientus tik nuo 500 eur. ar didesnio pradinio įnašo (dėl per didelio klientų srauto – šiuo metu minimalus įnašas padidintas iki $1000.00 (apie 825.00 eurai);
 • Jokių papildomų komisinių įsigyjant akcijas 0%;
 • Galimybė prekiauti ar atlikti sandorius realiu laiku mobiliojoje programėlėje;
 • Nemokama bandomoji sąskaita – be jokios rizikos;
 • Greita registracija ir paskyros patvirtinimas;
 • Copy-Trading funkcija;
 • Platus investicinių instrumentų pasirinkimas;
 • Daugybe papildomų skatinimų, nuolaidų ir papildomi funkcionalumai kuriuose rasite jau prisijungus;
 • Atviros diskusijos tarp investuotojų ir prekiautojų po finansiniais instrumentais;
 • Organizuojami mokymai, kuriami podcastai (tinklalaidės) ir kt.

Registracija

Registracija netruks ilgiau nei 5 minučių.

Užsiregistravus galėsite visiškai nemokamai išbandyti bandomąją sąskaitą ir susipažinti su platforma iš arčiau.

1. Taigi, norint pradėti registraciją – turime eiti į „eToro” tinklalapį.

67% mažmeninių investuotojų sąskaitų praranda pinigus, kai prekiauja CFD su šiuo tiekėju. Turėtumėte apsvarstyti, ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.

Etoro Investavimas Registracija

 

2. Pasirinkite jums tinkamą kalbą ir spauskite SIGN UP.

3. Tolimesniame žingsnyje atidarius papildomą langą suveskite informaciją (slapyvardis, el. paštas ir slaptažodis). Taip pat galite naudoti Facebook arba tiesiogiai registruotis per Gmail paskyrą.

Etoro Registracija

Po registracijos patikrinkite savo el. pašto adresą ir patvirtinkite registraciją.

Email patvirtinimas Etoro

Kuomet per el. paštą patvirtinsite savo paskyros registraciją, tuomet būsite nukreipti į paskyros langą.

Pirmiausiai ką reikia padaryti tai viršuje prie jūsų paskyros vardo spausti „Complete Profile“.

Šiame laukelyje užpildykite esminius duomenis:

 • Vardas, Pavardė
 • Lytis
 • Gimimo data
 • Adresas
 • National number – asmens kodas (nepamirškite pažymėti, kad „I’m not a US Citizen”)
 • Pažymėkite varnele jog nesate JAV pilietis “I am not a US Citizien / I was not born in the US”

Registracija Etoro platformoje

Sekančiame žingsnyje turėsite užpildyti testą / klausimyną. Šis testas yra skirtas įvertinti jūsų investavimo bei prekybos patirtį.

 VISKAS! REGISTRACIJA IR PASKYROS PATVIRTINIMAS ATLIKTAS! 

Po šios testo jūsų paskyra turėtų būti patvirtina, tačiau maksimalus įnašo limitas sieks 2000.00 eurų.

 Siekiant valdyti naujų klientų srautą – šiuo metu minimalus įnašas padidintas iki $1000 ≈825 € 

Jeigu manote, kad jums to pakanka, galite pradėti naudotis šia platforma (skaityti toliau).

Tačiau:

„eToro” prašo patvirtinti tapatybe iki galo. Patvirtinus tapatybę iki galo, įprastai yra suteikiama pirmenybė išgryninant pinigus, panaikinami limitai ir gaunate patvirtinimo ženkliuką.

Prieš patvirtinant tapatybę, galite drąsiai testuoti ir mėginti platformą kaip tik norite – ieškoti patinkančių akcijų, stebėti rinką ar net atlikti pirkimo / pardavimo sandorius realiuoju laikotarpiu.

Pasirinkimai:

 • “Complete verification” – tęsti patvirtinimą.
 • “Continue To Deposit” – įsidėti pinigų į sąskaitą (galėsite tai padaryti ir vėliau “Deposit Funds” funkcija).

Tapatybės patvirtinimas Etoro

Jeigu norite patvirtinti tapatybę iki pabaigos tuomet jums reikės:

 • Patvirtinti telefono numerį;
 • Pateikti paso arba asmens tapatybės kortelę (nuotraukos kopija);
 • Pateikti gyvenamosios vietos patvirtinimą – tai gali būti bet koks dokumentas, kuris įrodo, kad jūsų suvestas adresas yra atitinkantis realybę (komunalinių mokesčių sąskaita, banko išrašas ir t.t)
 • Gali reikėti įvesti TIN kodą – tai yra asmenis kodas.

 PO ŠIO ŽINGSNIO JŪSŲ SĄSKAITA TURĖTŲ BŪTI 100% PATVIRTINA. 

67% mažmeninių investuotojų sąskaitų praranda pinigus, kai prekiauja CFD su šiuo tiekėju. Turėtumėte apsvarstyti, ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.

Kaip Naudotis eToro?

Iš esmės, kaip ir sakėme, eToro platforma naudotis nėra sunku ir turėtumėt greitai ją perprasti.

Tačiau, pamėginsime jums surašyti svarbiausius aspektus į ką reikėtų atkreipti dėmesį!

 • Pagrindiniame lange įprastai matote bendras tendencijas ir tam tikrų finansinių instrumentų kainų pokyčius.

Taip pat apačioje galite paspausti DEPOSIT FUNDS (pinigų įnešimas) bei peržiūrėti turimo portfelio vertę (juosta apačioje).

Meniu juosta:

 • Skyriuje “Portfolio” ateityje matysite savo prekybinių arba investicinių instrumentų vertę, kiekį ir kitą svarbiausią informaciją.
 • “News Feed” skyrelis naujienoms ir diskusijoms.
 • “Trade Markets” čia įprastai galime ieškoti jums patinkančios akcijos ar kito investicinio instrumento į kurį norite investuoti arba prekiauti.

eToro Trade Market

 1. Stocks – Akcijos
 2. ETF – Biržoje prekiaujami fondai
 3. Crypto – Kriptovaliutos
 4. Indices – Indeksai
 5. Commodities – Žaliavos
 6. Currencies – Valiutos

Tačiau kaip ir minėjome, kad būtų paprasčiau naudotis – pasirinkite jums tinkamą kalbą (Settings (kairėje pusėje meniu) > General (viršuje) > Language (dešinėje pusėje)).

 • “Copy People” ir “Invest in CopyPortfolios” yra jau prieš tai minėta “Copy-Trading” sistema, apie kurią išsamiai galite pasiskaityti čia.

Tačiau, visada rekomanduojame – išbandykite DEMO sąskaitą, kad suprastumėte kaip viskas veikia!

Bandomosios sąskaitos pagalba galėsite išmėginti ir atlikti investicijas arba prekiauti pasirinktais instrumentais be jokios rizikos!

Viršuje prie savo vardo paspauskite ant mygtuko REAL ir pakeiskite į VIRTUAL.

Demo sąskaitoje turėsite net $100,000.00 išbandyti platformos funkcionalumą. Tą ir rekomenduojame!

Kaip Standartiškai Investuoti ar Prekiauti Akcijomis Naudojantis eToro?

Kuomet atidarote akcijų be finansinio sverto PIRKTI (ilgąją) poziciją, investuojate į pagrindinį turtą, o akcijos yra perkamos jūsų vardu. Jeigu akcijos kaina yra 100 eurų, o jūs turite tik 50 eurų, galite įsigyti puse akcijos taip pat.

Kaip tai padaryti?

“Trade Markets” > “Stocks” > Pasirenkame ieškomą variantą.

Viršuje spaudžiame “TRADE” ir įsitikiname, kad pasirinkta pozicija yra “BUY” bei “X1 LEVERAGE”

Akcijų Pirkimas eToro

 • Jeigu pasirenkama pozicija BUY, X1 LEVERAGE, tuomet atliekamas standartinis akcijos įsigijimas už rinkoje esančią kainą.
 • Jeigu pasirinksite SELL poziciją arba nusistatysite svertą kitokį nei X1, tuomet bus atliekama CFD prekyba tarp kainų skirtumų.
 • Vietoje TRADE taip pat galite pasirinkti ORDER ir tokiu būdu patys nusistatyti prie kokios kainos norite įsigyti akciją (tačiau atminkite, kad jeigu noriti įsigyti akciją įprastuoju būdu, visada turite stebėti, kad LEVERAGE būtų X1).

Investavimas į Akcijas eToro

 • Kaip ir minėjome, savo prekybos/investicinį portfelį galite peržiūrėti PORTFOLIO skyrelyje arba apačioje esančioje juostoje matysite bendrą jūsų paskyros vertę (įskaitant įsigytas akcijas bei turimą bendrą pinigų sumą). Tai yra jūsų bendro turto vertė.

Atkreipkite dėmesį, kad „eToro“ prekybos platforma nėra akcijų birža ar rinka. Tai reiškia, kad galite pirkti ir parduoti akcijas tik „eToro“ prekybos platformoje. Neįmanoma perkelti atvirų pozicijų iš savo „eToro“ paskyros kitam brokeriui ar kitam asmeniui.

Jei atidarote „eToro“ akcijų poziciją, jums nėra išduodamas akcijų išleidimo pažymėjimas ar suteikiamos balsavimo teisės. Nepaisant to, jei įmonė išleis dividendus, jūsų balansas bus atnaujintas, o dividendai bus taip pat išmokėti į jūsų sąskaitą.

Kaip Parduoti Turimas Akcijas eToro?

Jeigu norite prekiauti akcijomis nenaudojant sverto (CFD prekybos), tuomet jums reikia įsigyti pasirinktą instrumentą prie jus tenkinančios kainos bei parduoti kainai išaugus (lygiai tas pats ir investuojant ilgalaikėje perspektyvoje).

 • Prisijunkite prie savo paskyros ir spustelėkite „Portfolio“.
 • Spustelėkite ant pasirinkto instrumento, kurį norite parduoti.
 • Kitame lange spustelėkite raudoną X mygtuką ir pasirinkite „Close Trade“.
 • Jūsų užklausa bus įvykdyta rinkos valandomis (kaip ir minėjome savaitgaliais rinkos nedirba).

Lietuvoje, rinkos atsidaro 16:30 ir užsidaro 23:00.

Pardavus akcijas gausite atitinkamą sumą, kurią galėsite reinvestuoti toliau arba išsigryninti.

Pinigų Išgryninimas

Vienkartinis išgryninimas kainuoja $5.00. Nepriklausomai nuo laikotarpio, visada galite pateikti užklausą dėl pinigų išgryninimo iš platformos į jūsų banko sąskaitą.

Mažiausia išgryninimo suma yra $30.00 apie 25.00 eurus.

Reikia paminėti, kad lėšas galima atsiimti tik tas kurios nėra naudojamos. Tai reiškia, kad nusprendus išgryninti savo pinigus, turite nutraukti ir sutabdyti investicinius arba prekybinius sandorius.

Lėšos bus siunčiamos į tą pačią sąskaitą, iš kurios buvo padarytas įnašas.

67% mažmeninių CFD sąskaitų praranda pinigus.

Apibendrinus, „eToro“ jau dabar yra viena iš populiariausių prekybos/investavimo platformų visame pasaulyje, kuri siūlo itin patogų valdymą vartotojams bei turi nuosavą bendruomenę platformos viduje, kuri šiek tiek primina ir atskirą socialinį tinklą.

Atsakomybės Apribojimas:

„eToro“ yra daugiafunkcinė platforma, siūlanti investuoti į akcijas ir kriptovaliutas, taip pat prekiauti CFD.

Atminkite, kad CFD yra sudėtingos priemonės ir yra didelė rizika greitai prarasti pinigus dėl sverto. 67% mažmeninių investuotojų sąskaitų praranda pinigus, kai prekiauja CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD, ir ar galite sau leisti rizikuoti prarasti pinigus.

Copy-Trading yra portfelio valdymo paslauga, kurią teikia „eToro (Europe) Ltd.“, kuriai leidimą suteikia Kipro vertybinių popierių ir biržos komisija.

Kai kuriose ES šalyse ir Jungtinėje Karalystėje kriptovaliutų investavimas nėra reglamentuotas. Jokios vartotojų apsaugos. Jūsų kapitalui gresia pavojus.

„eToro USA LLC“ nesiūlo CFD ir neatstovauja bei neprisiima jokios atsakomybės už šio leidinio, kurį parengė mūsų partneris, naudodamas viešai prieinamą ne subjektui būdingą informaciją apie „eToro“, turinio tikslumą ar išsamumą.

Akcijų Pirkimo ir Investavimo Brokeris – Interactive Brokers

Interactive Brokers Apžvalga

Jeigu jau esate išbandę ETORO arba REVOLUT platformas (vienos populiariausių šiuo metu) bei neradote ieškomos įmonės akcijų, tuomet galime rekomenduoti tikriausiai vieną iš TOP ir geriausiai pasaulyje vertinamų brokerių investuoti į akcijas ilgajame laikotarpyje – Interactive Brokers.

Tai yra vienas patikimiausių brokerių jeigu ieškote įvairių įmonių akcijų įvairiose pasaulio rinkose.

Jeigu trumpai nupasakojant, tai „Interactive Brokers“ ilgą laiką buvo populiarus biržos brokeris pažengusiems prekybininkams, tačiau 2019 m. kompanija pradėjo naudoti antrojo lygio paslaugas – „IBKR Lite“ – su idėja pritraukti daugiau atsitiktinių investuotojų, prekiautojų.

 • Naudodamiesi „IBKR Lite“, jūs galite neribotai nemokamai prekiauti akcijomis ir biržoje, kurios yra įtrauktos į JAV biržas.

Jei jus domina prekyba kitomis investicinėmis priemonės, įskaitant pasirinkimo sandorius, ateities sandorius, investicinius fondus, fiksuotas pajamas ir dar daugiau, tai galite padaryti 125 rinkose 31 šalyje, turėdami „Lite“ sąskaitą, tačiau prekybos išlaidos bus tokios pačios kaip ir „IBKR Pro“.

Kaip rodo pavadinimas, „IBKR Pro“ yra skirta pažengusiems prekybininkams. Jei tai jūs, jums tikriausiai patiks brokerio kaina už akciją – 0,005 USD už akciją (minimalus yra 1 USD), pažangi prekybos platforma, neprilygstamas parduodamų vertybinių popierių asortimentas, įskaitant užsienio įmonių akcijas net ir už JAV ribų, ir juokingai žemos maržos normos.

Tad jeigu ieškote patikimo brokerio, kurio pagalba galite investuoti į populiariausių įmonių akcijas – Interactive Brokers šiuo metu yra vienas geriausių pasirinkimų rinkoje tiek patyrusiems investuotojams, tiek ir pradedantiesiems.

Tačiau, priešingai nei ETORO, registracijos procesas ir paskyros patvirtinimas yra šiek tiek ilgesnis.

Platforma taip pat yra sudetingesnė, tad gali prireikti šiek tiek daugiau laiko apsiprasti.

10 Populiariųjų Rinkose Akcijų Apžvalga 2021 m.

10 populiariųjų akcijų, kurios yra plačiai aptarinėjamos medijoje bei žiniasklaidoje 2021 metais apžvalga.

Informacija dalinai adaptuota pagal bloomberg.com informaciją. Šis sąrašas yra trumpa apžvalga. Mes neskatiname ir nerekomenduojame investuoti. Prieš atlikdami bet kokius finansinius ir investicinius sprendimus, pasitarkite su asmeniniu finansų patarėju.

1. NIO – kodas: NIO

„NIO“ yra Kinijos automobilių gamintojas, kurio būstinė yra Šanchajuje, specializuojasi kuriant elektrines transporto priemones.

Bendrovė taip pat dalyvauja FIA „Formulės E“ čempionate – pirmoje vienviečių, visiškai elektrinių lenktynių klasėje.

NIO daugumos ekspertų ir investuotojų nuomone ateityje gali būti stiprus konkurentas populiariausiems elektromobilių gamintojams kaip TESLA. 

2. TESLA – kodas: TSLA

Kol kas tai vis dar populiariausias ir geriausiai žinomas elektromobilių gamintojas visame pasaulyje!

Pavieniai ir mažesni investuotojai mėgsta „Tesla“. Remiantis brokerių pateikta informacija, ši bendrovė yra tarp 10 populiariausių prekybos akcijų visame pasaulyje taip įvairaus kapitalo investuotojų, nenusileidžianti kitiems gerai žinomiems „Big Tech“ ženklams „Apple“ (AAPL) ir „Microsoft“ (MSFT).

3. AMC – kodas: AMC

AMC, tai viena iš labiausiai spekuliuojamų, aktyvių ir nestabiliausių akcijų 2021 m. 

Paprastai tariant, šios akcijos kaina per dieną gali šokinėti nuo -10 iki +10% ar net daugiau be jokių problemų.

Dėl ko taip yra?

AMC yra itin populiarūs kino teatrai JAV, kurie pastaruoju metu išgyveno ne pačius geriausius laikus, o tuo besinaudojantys tam tikri fondai aktyviai spekuliavo ir mažino šios akcijos kainą taikydami Short pozicijas (akcijų pardavimas į skolą siekiant sumažinti jų kainą bei uždirbti iš akcijų kritimo).

Tačiau Reddit socialinio tinklo bendruomenė “WallStreetBets” pradėjo kovą supirkinėdami akcijas bei neleisdami kainai kristi, atvirkščiai ją didino. 

Tokia situacija nėra naudinga taikomoms Short pozicijoms (kurias taikė rizikos fondai) ir bendruomenė tikisi staigaus kainos kilimo (ang. Short Squeeze), kadangi fondams reikės atsipirkti savo įskolintas pozicijas.

Kitaip tariant, daug klausimų, tačiau tai yra viena iš labiausiai spekuliuojamų ir aktyvių akcijų 2021.

Plačiau apie visą situaciją galite peržiūrėti šiame YouTube vaizdo įraše.

4. GameStop – kodas: GME

GameStop (GME) akcijos ir bendra situacija yra identiška AMC.

Tai yra, taip pat, itin aktyvi ir spekuliacinė akcija rinkoje, apie kurią daug kalbama iki šiol medijoje. 

Visa priešistorė yra lygiai tokia pati kaip AMC, tik skirtumas tas, kad GME yra žaidimų parduotuvė Jungtinėse Amerikos Valstijose. 

GME tapo tarsi pradžia kovai tarp Reddit bendruomenės ir rizikos fondų, kuomet kaina nuo $17.00 vos per kelias savaites pasiekė $350.00. Lygiai taip pat per kelias dienas kaina nukrito iki $40.00, tad net nereikia sakyti apie kainų svyravimo riziką.

5. NVIDIA Corp. – kodas: NVDA

NVIDIA užsiima kompiuterinės grafikos procesorių, mikroschemų rinkinių ir susijusios daugialypės terpės programinės įrangos projektavimu, kūrimu ir gamyba.

Birželio 23 d. (2020) NVIDIA paskelbė, kad bendradarbiaus su automobilių gamintoju „Mercedes-Benz“.

Tikimasi, kad nuo 2024 m. NVIDIA aprūpins kiekvieną „Mercedes-Benz“ transporto priemonę su „nuolat atnaujinama“ programinės įrangos apibrėžta skaičiavimo metodologija, kuri, tikimasi, leis autonomiškai vairuoti nuo taško iki taško.

Rinkose NVIDIA yra laikoma kaip intriguojantis pasirinkimas investuotojams.

6. Alibaba – kodas: BABA

Alibaba arba Aliexpress yra daugumai lietuvių puikiai pažįstamas prekinis ženklas. 

Ši įmonė priskiriama prie itin perspektyvių ir didelį potencialą turinčių akcijų, ką ir parodo finansiniai bei investavimo/prekybos rodikliai. Taip pat galima paminėti, kad artimiausias konkurentas ir analogas šiai įmonei AMAZON jau yra nutolęs nuo šios įmonės, nors įmonių veikla yra praktiškai tokia pati. 

Didžiausias klaustukas investuotojams yra tai, kad Alibaba yra Kinijos įmonė, o jeigu domitės akcijų rinka, pagal istorinius rodiklius galite matyti, kad kainos šioje rinkoje neturi visiškai jokio stabilumo. 

7. Apple – kodas: AAPL

AAPL nieko jau ir nestebina, kadangi Liepos mėn. pabaigoje 2020 metais pasiekė aukščiausią kainos tašką per visą istoriją.

Prekiaujant arba investuojant reikia stebėti Apple išleidžiamų produktų tvarkaraštį ir esamą kainą rinkoje.

Tikimasi, kad rugsėjį nauji telefonai, planšetiniai kompiuteriai turėtų dar labiau pagerinti esamas pozicijas.

Tiesa, prekiaujant ir investuojant į šią įmonę reikia stebėti esamą kainą ir laukti kritimo, kadangi naujų produktų paskelbimas ir išleidimas gali daryti didelį poveikį kainų svyravimams rinkoje.

Tačiau tai yra viena iš labiausiai patikimų „Big Tech“ kompanijų.

8. Virgin Galactic – kodas: SPCE

Šios įmonės populiarumas buvo stipriai išaugęs kuomet buvo prasidėjusios kalbos apie Ričardo Bransono kelionę į kosmosą su privačiu lėktuvu/erdvėlaiviu.

Tuo metu ir pačios įmonės akcijų kaina buvo pasiekusi aukštumas. Natūralu, kad po sėkmingai įgyvendinto skrydžio kaina smarkiai krito į apačią (suveikė Sell the News principas), tačiau investuotojai kalba apie šią įmonė kaip vieną iš pasirinkimų ilgalaikėje perspektyvoje, kadangi šiuo metu tai yra lyderė privačių skrydžių į kosmosą srityje. 

9. Amazon – kodas: AMZN

„Amazon“ daug investuoja į dirbtinį intelektą, kuris net vartotojams nejaučiant gali šiek tiek koreguoti kainas toms prekėms, kurios yra itin paklausios rinkoje.

Kompanija COVID-19 piko metu buvo patyrusi minimalų kritimą pagal akcijos kainą, tačiau nuo 2019 m. Kovo mėn. prasidėjęs augimas šiuo metu pasiekė aukščiausia akcijos kainą istorijoje, o tai reiškia, kad Amazon ir toliau diktuoja madas el. versle.

Amazon kaip ir Apple yra laikoma viena iš labiausiai patikimų „Big Tech“ kompanijų.

10. Lucid Group – kodas: LCID

„Lucid Group“ tai gana sparčiai 2021 m. pradėjusi augti elektroninių automobilių gamintoja, kurią investuotojai vertina kaip rizikingą pasirinkimą, tačiau su didele perspektyva. 

Daug neišsiplečiant, jeigu jus domina elektroninių automobilių gamintojai, žvalgantis į TESLA bei NIO, galite pasižiūrėti ir naują, augantį gamintoją Lucid Group.


Šie apžvelgtos akcijos nėra rekomendacija ir pasiūlymas investuoti. Šis tinklalapis nėra sertifikuotas finansinis patarėjas, o visa pateikta informacija yra tik mūsų asmeninė nuomonė! Mes neatsakome už akcijų kainų pokyčius rinkoje ir jūsų investicijas bei neskatiname naudotis mūsų patarimais.


Kur Įsigyti Lietuviškų Įmonių Akcijų?

Tikriausiai nemažai daliai žmonių gali kilti klausimas, o kaip prekiauti arba įsigyti Baltijos šalių bei lietuviškų įmonių akcijų?

Įprastai šias operacijas galite padaryti banke, kuriame turite atidarę einamąją sąskaitą.

 • Banke rasite pasirinkimą atsidaryti vertybinių popierių sąskaitą – padarykite tai.
 • Atsidarę vertybinių popierių sąskaitą – galėsite nesunkiai investuoti į Baltijos šalių arba lietuviško kapitalo įmonės.

Taip pat bankų pagalba galite investuoti į dauguma užsienio įmonių akcijų, kaip ir populiariausiose prekybos platformose.

Tačiau kaip ir visuomet įvertinkite kiek lėšų galite investuoti bei pasverkite potencialią riziką.

Jeigu nerandate šių pasirinkimų, visada gali paskambinti į jūsų banko pagalbos skyrių ir jie tikrai jums padės.

Svarbu Suprasti!

Nepamirškite diversifikuoti savo investicijų.

Stenkitės išvengti investavimo į vieną pasirinkimą, nesvarbu ar tai bus akcijos ar valiutos ar net žaliavos.

Išskaidykite savo investicinę sumą į 5-6 skirtingus pasirinkimus ir taip apsidrausite nuo galimai didesnio nuostolio.

Neskubėkite atlikti greitų veiksmų – sprendimus priimkite atsakingai! Nepamirškite, kad investavimas ar prekyba rinkose yra sudėtingas bei rizikingas procesas – susipažinkte su dažniausiomis klaidomis naujokų tarpe.


Atsakomybės Apribojimas:

Turinio autorius nėra finansų, investicijų valdymo patarėjas. Šis turinys skirtas tik informavimo ir švietimo tikslams ir neturėtų būti laikomas patarimu investuoti bei atlikti bet kokius finansinius sandorius. Turinio autorius neatsako bei neprisiima atsakomybės už jūsų finansinius veiksmus bei patirtus nuostolius ar žalą, kurią galite patirti remiantis pateikta informacija. Valdykite savo finansus atsakingai!

Turinyje yra reklama.

Rekomenduojame perskaityti:

Copyright © 2021. All Rights Reserved. Kaip-uzsidirbti.lt