Akcijų Pirkimas: Kaip Pirkti/Prekiauti? Pradžiamokslis | Kaip-uzsidirbti.lt

Akcijų Pirkimas: Kaip Pirkti/Prekiauti? Pradžiamokslis

Akcijų Pirkimas

Akcijų pirkimas arba aktyvi prekyba jomis – tai vienas iš kelių populiariausių investavimo būdų ir pasirinkimų XXI amžiuje.

Dauguma žmonių yra susidomėję, pamėginti investuoti tam tikrą dalį savo lėšų ir įsigyti kokią nors % dalį mėgstamo arba augančio verslo akcijų su potencialia gaunama grąža pardavimo metu, mokamais dividendais – arba tiesiog aktyviai pirkti/parduoti – prekiauti akcijomis siekiant uždirbti iš kainų skirtumo pokyčių trumpuoju laikotarpiu.

Tačiau internete itin sunku rasti naudingos informacijos, kuri parodytų paprastą pavyzdį ir kryptį kaip nusipirkti akcijų arba pradėti prekiauti jomis.

Daugiausiai šiame straipsnyje kalbėsime apie tai, kaip galite investuoti ir įsigyti jums patinkančių įmonių akcijų ilgalaikėje perspektyvoje arba esant poreikiui pradėti prekiauti aktyviai investiciniais instrumentais ar finansinėmis priemonėmis kaip CFD.  

Šiame straipsnyje detaliau mes aptarsime:

 • Kas yra akcijų pirkimas, birža ir investavimas plačiąja prasme;
 • Suteiksime informacijos kuo skiriasi CFD akcijų prekyba su svertu nuo ilgalaikio, standartinio investavimo;
 • Pateiksime išsamų gidą ir pradžiamokslį kaip įsigyti ir parduoti akcijas bei prekiauti rinkoje;
 • Apžvelgsime itin paprastas naudoti prekybos platformas tiek pradžiai, ilgalaikiam investavimui, tiek ir CFD prekybai;
 • Apžvelgsime 10 populiarių akcijų investuotojų tarpe;
 • Taip pat supažindinsime su informacija kur galite įsigyti realių Lietuviško kapitalo įmonių akcijų.

Taigi, pradėkime:

Atsakomybės apribojimas: Turinio autorius nėra finansų, investicijų valdymo patarėjas. Šis turinys skirtas tik informavimo ir švietimo tikslams ir neturėtų būti laikomas patarimu investuoti bei atlikti bet kokius finansinius sandorius. Turinio autorius neatsako bei neprisiima atsakomybės už jūsų finansinius veiksmus bei patirtus nuostolius ar žalą, kurią galite patirti remiantis pateikta informacija. Valdykite savo finansus atsakingai!

Kaip Pirkti Akcijas ar Kitus Investicinius Instrumentus?

Kaip pirkti akcijas?Visiškai nesvarbu ar jūs norite investuoti akcijas, naftą, auksą ar prekiauti valiutų poromis vertybinių popierių biržoje – rekomenduojame susipažinti ir perskaityti šį straipsnį iki galo.

 • Visų pirma, norint pradėti Jums reikės patikimo finansų brokerio arba platformos (straipsnyje apžvelgsime juos detaliau).

Brokerio paskirtis yra užtikrinti jūsų kaip kliento veiksmus rinkoje ir padėti jums prekiauti su pasirinktais investiciniais instrumentais sklandžiai ir greitai.

 • Tačiau, jeigu jums patinka atlikti ilgalaikius sandorius gyvai realiuoju laiku – bankai taip pat jums gali padėti.

Visada vertybinių popierių sąskaitą galite atsidaryti ir pasirinktame banke pasirašant pateiktą sutartį. Be to, bankai taip pat siūlo finansinius patarėjus, kurie už tam tikrą mokestį padės jums sudaryti investicinį portfelį ilgalaikiam investavimui.

Kitas privalumas atsidarius prekybinę sąskaita lietuviškame banke – galimybė taip pat įsigyti Lietuvos bei Baltijos įmonių akcijų.

Iš kitos pusės:

Naudojantis elektroninėmis prekybos/investavimo platformomis, apie kurias ir kalbėsime šiame straipsnyje, visus prekybinius veiksmus galėsite atlikti greičiau ir paprasčiau.

Manote, kad savarankiškos investicijos arba prekyba gali būti jums per sunku?

Turime ir kitą pasiūlymą!

Esame taip pat publikavę ir kitą labai panašų gidą apie automatinę prekybą („Copy-Trading”) įvairiais investicinias instrumentais.

Rekomenduojame susipažinti!

Kuo Skiriasi CFD nuo Standartinės Prekybos arba Ilgalaikio Investavimo?

CFDStandartinis Investavimas
✅ Greitai galite prekiauti įvairiais prekybiniais pasirinkimais: akcijos, indeksai, Forex ir žaliavos. CFD dažniausiai naudojamas spekuliacinėms operacijoms, siekiant uždirbti iš trumpalaikių kainų svyravimų.✅ Siejama su ilgalaikiu investavimu. Orientuotas į ilgalaikį turto vertės augimą, dividendų gavimą ar kitas investicijų grąžos formas.
✅ ❌ Prekiauti galite naudodami finansinį svertą. Prekiaujant su pasirinktu finansiniu svertu galite daugiau ir atitinkamai uždirbti ir prarasti per atidarytą poziciją.✅ Investuojate nustatytą sumą pagal akcijų esamą vertę.
❌ Nuostoliai gali viršyti pradinę investuotą sumą itin greitai dėl nepaskaičiuoto finansinio sverto naudojimo. Pozicijos uždaromos bei balansas likviduojamas po papildomo įspėjimo „Margin Call“ ir priimami nuostoliai. Dėl šios priežasties, rekomenduojama, niekada neatidarinėti pozicijų su 100% balanse esančia suma ir tokiu būdu atitolinti galimą „Margin Call“ įspėjimą bei turimo sąskaitos balanso likvidavimą.✅ Galite apriboti riziką tik savo pradinėmis investicijomis bei laikyti akcijas iki kito kainų augimo neuždarant pozicijų.
✅ Galite investuoti ir uždirbti atsižvelgiant tiek į potencialų kainų mažėjimą arba didėjimą (trumpajame laikotarpyje, jeigu tikitės, kad kaina pasirinkto finansinio instrumento kris - renkatės SELL/SHORT pozicija funckiją ir atvirkščiai - BUY jeigu kils). Bandoma uždirbti iš kainų skirtumų.✅ Pelnas išmokamas ir vertė padidėja tik kylant pasirinktoms finansinio instrumento kainoms. Taip pat galima parduoti akcijas prie nustatytos kainos bei vertei nukritus atpirkti parduotą poziciją.
✅ Pozicijos gali būti koreguojamos, kad būtų kompensuoti dividendų pokyčiai.✅ Gaunate nustatytą išmoką, kuomet verslas išmoka dividendus investuotojams (priklauso nuo įmonės politikos į kurią investavote).
✅ Galima prekyba ir po oficialaus biržos laiko (priklauso nuo brokerio).❌ Prekyba tik biržos darbo laiku.
❌ Jokių akcininkų privilegijų. Turtas nėra perkamas, o sudaroma sutartis su brokeriu dėl kainų skirtumo.✅ Gaunate akcininkų privilegijas, tokias kaip balsavimo teisės svarbiausiais įmonės klausimais (dažnai nėra taikoma jeigu investuojama per prekybos platformas). Tai yra jūsų nuosavybė.
❌ ✅ Naudojama tik aktyviai prekybai. Likvidavimo rizika dėl prekybinio sverto naudojimo.❌ ✅ Naudojama ilgalaikiam investavimui bei prekybai.

Ką Reikėtų Žinoti Prieš Prekiaujant CFD?

Prieš plačiau nagrinėjant akcijų pirkimo ir prekybos galimybes internete, norėtume jumis supažindinti su esminiais dalykais, kuriuos reikėtų žinoti prieš pradedant vykdyti sandorius biržoje ir kuo skiriasi prekyba CFD nuo ilgalaikio investavimo į akcijas?

Gali kilti klausimas, kas yra CFD?

CFD – tai išvestinis instrumentas, kurio dėka galite pirkti ir parduoti investicinius instrumentus, o pagal pirkimo-pardavimo skirtumą gauti atitinkamą grąžą.

Kitaip tariant, CFD yra virtuali investicija, kuri naudojama pirkti/parduoti akcijas ir kitus vertybinius popierius neprisiimant teisių į realų turtą.

CFD yra įprastai naudojamas aktyviai prekybai rinkoje, siekiant atlikti greitus veiksmus (pirkti/parduoti). Prekiaujant CFD galite pasirinkti Sell/Short arba Buy poziciją atitinkamai tikintis kainos pokyčių pokyčių tiek į vieną tiek į kitą pusę. Jeigu jūsų pozicija yra pasirinkta einamuoju laikotarpiu pagal tai kaip juda akcijų ar kitų investicinių instrumentų kainos – atitinkamai jūs uždirbate ar prarandate pinigus.

Be to, CFD prekyboje yra naudojami ir svertai 1:2, 1:5, arba 1:10 (gali būti ir didesni). Tai reiškia, kad svertas jūsų sandorio pozicijos atidarymą daugina iš 2, 5 arba 10 (pagal sverto dydį). Daugumai pradedančiųjų nėra rekomenduojama naudotis CFD prekyba su svertu, kadangi dėl greitų kainų pokyčių ir didesnės sverto įtakos yra susiduriama su didesne rizika prarasti pinigus, priešingai nei investuojant ar prekiaujant akcijomis be sverto.

Trumpas pavyzdys kaip veikia sandoriai su finansiniu svertu:

 • Įprastu atveju, investavus 100 eurų, jeigu akcijos kaina išauga arba nukrenta 10%, jūsų pelnas arba nuostolis yra lygus tam pačiam 10% nuo investuotos sumos. Taip pat patyrus nuostolį, jūs galite neparduoti savo pozicijos ir tikėtis akcijų kainos atsistatymo. Jūs nesusiduriate su kapitalo likvidavimo rizika investuodami į akcijas ar kitas finansines priemones.
 • Prekiaujant CFD ir naudojant 1:10 svertą rezultatas dauginasi iš 10 (suma pritaikoma atidarytai pozicijai). Jeigu investicinio instrumento kaina pakyla 10%, jūsų grąžą yra 100% nuo pozicijos atidarymo sumos, tačiau jeigu kaina nukrenta 10%, jūsų nuostolis taip pat – 100% (jūsų kapitalas yra likviduojamas). Įprastai prekiaujant CFD, pozicijos atidarymui skiriama iki 10-20% viso balanso. Taip daroma siekiant suvaldyti likvidacijos riziką. Jeigų jūsų biudžetas yra 1000 eurų, o CFD prekybos pozicijai skyrėte 100 eurų, net ir esant 1:10 svertui bei 10% nuostoliui (prekiaujant CFD nuostolis tampa 100%), jis yra dengiamas iš bendro sąskaitos balanso (pagal pavyzdį – 200 eurų). Esant didesniam nuostoliui, jūs galite gauti „Margin Call“ – tai priklauso nuo brokerio, bet įprastai šis įspėjimas duodamas, kada bendras sąskaitos balansas artėja prie 40-50% nuostolio. Jei bendras nuostolis ir toliau auga, pasiekus tam tikrą ribą (priklauso nuo brokerio), automatiškai gali būti priimti patirti nuostoliai ir uždaromos pozicijos likviduojant balansą. Todėl labai svarbu stebėti bendrą balanso vertę ir pozicijų rezultatus.

Finansinis svertas įprastiniame investavime ar prekyboje nėra taikomas.

ATMINTINĖ KAIP VEIKIA CFD PREKYBA:

 • Buy pozicija prekyboje yra tada, kai jūs tikitės, kad investicinio instrumento kaina padidės;
 • Sell/Short pozicija pozicija yra tada, kai atliekate sandorį, kuomet tikitės, kad investicinio instrumento kaina kris;
 • Kai pirkėjai nusveria pardavėjus, padidėja paklausa ir kyla kainos;
 • Kai pardavėjai nusveria pirkėjus, didėja pasiūla, o paklausa ir kaina krenta.

Tad ar labiau norite užsiimti standartine prekyba, ilgalaikiu investavimų ar susitelksite į CFD prekybą tarp kainų skirtumų spręsti JUMS. Tačiau visada įsitikinkite, kad viską suprantate prieš atlikdami bet kokius finansinius veiksmus.

 Toliau pateiksime ir aprašysime plačiai naudojamas platformas tiek CFD prekybai tiek ir įprastiniam ilgalaikiam investavimui į akcijas. 

Nuo Ko Pradėti Prekiauti ar Investuoti į Akcijas?

Brokerio Pasirinkimas ir Registracija

Norint pradėti investuoti į akcijas ar prekiauti rinkose, visų pirma, pasirinkite brokerį, kurio pagalbą galėsite vykdyti finansinius sandorius. Mes savo tinklalapyje stengsimės atnaujinti ir pateikti jums populiarias brokerių platformas.

Kiekvienas brokeris, kuris leidžia prekiauti investiciniais instrumentais internete, prašo registracijos metu suvesti jūsų asmeninius duomenis bei atsakyti į trumpus klausimus pateiktose anketose.

Įsitinkinkite, kad ši informacija būtų suvesta teisingai, kadangi ji skirta identifikuoti jus kaip klientą ir suteikti atitinkamą pagalbą, numatyti riziką bei leisti naudotis 100% platformos funkcionalumu.

Finansinės Situacijos Įsivertinimas

Įsivertinkite asmeninę finansinę situaciją ir nusistatykite biudžetą, kurį skirsite prekybai arba investavimui. Įprastai minimalus įnašas į brokerio sąskaitą būna tarp 100 – 250 eurų.

Šio įnašo pradžioje turėtų užtekti pradėti prekybai bei investavimui.

Svarbiausia taisyklė!

Niekada neinvestuokite pinigų, kurių negalite prarasti.

Išbandykite Bandomąją Sąskaitą

Beveik kiekvienas brokeris-platforma turi bandomąją sąskaitą („Demo account“).

Jeigu nesate tikri ar pajėgsite susitvarkyti su platformos valdymu ir pateiktomis funkcijomis, visada galite prasitestuoti savo žinias ir gebėjimus su bandomąją sąskaita ir atlikti tuos pačius veiksmus realiuoju laikotarpiu su netikrais pinigais.

Tokiu būdu ne tik nerizikuojate niekuom, bet ir daugiau išmoksite apie prekybos subtilybes ir susipažinsite su platformos valdymu.

Darbo Laikas

Atkreipkite dėmesį, kad jeigu norėsite nusipirkti arba parduoti pasirinktos įmonės akcijų – savaitgaliais biržų makleriai nedirba, tad negalėsite atlikti norimų sandorių.

Finansinio Sverto Svarba CFD Prekyboje!

Jeigu nuspręsite prekiauti CFD visada stebėkite kokiu prekybiniu svertu prekiaujate investiciniais instrumentais. Įsitikinkite, kad suprantate kaip tai veikia bei aktyviai stebėkite savo pozicijų pokyčius.

Kada Atsidaro ir Užsidaro JAV Akcijų Birža?

 Lietuvos laiku JAV akcijų birža atsidaro 16:30 ir užsidaro 23:00 

Investicinio Portfelio Diversifikavimo Svarba!

Investicinio portfelio diversifikavimas

Pereikime prie įdomiausios dalies:

Nereikia net sakyti, kad norint užtikrinti sėkmingą investavimą ar prekybą akcijomis – vertybinių popierių portfelio diversifikavimas yra itin svarbus procesas:

Nepriklausomai ar aktyviai prekiaujate, o gal investuojate ilgalaikėje perspektyvoje – saugiau yra investuoti ir įsigyti arba prekiauti daugiau nei vienos įmonės akcijomis bei tokiu būdu stabilizuoti savo investicinį portfelį bei apsidrausti nuo galimo didelio nuostolio.

Tai vadinama investicinio portfelio diversifikavimu.

Pvz.: Jeigu vienos iš nupirktų įmonių akcijų patirs kritimą tam tikru momentu, o likusios bus pelningos, galutiniame rezultate, galimai, jūsų investicija taip pat bus pelninga atsižvelgiant į tai, kad vienas nuostolis nenusvers gauto pelno.

Tai yra vienas iš esminių punktų, kurio reikėtų laikyti siekiant gauti finansinės grąžos.

Tarkime, jūsų investicinis biudžetas yra 250 eurų.

Puikus būdas jį diversifikuoti yra išskirstyti savo investicijas po 50 eurų į 5 skirtingus akcijų paketus ar kitus investicinius instrumentus.

Kaip Prekiauti Akcijomis Internete? Detalus Gidas nuo A iki Z!

Rekomenduojami brokeriaiPereikime prie svarbiausios dalies – išsamaus gido kaip pradėti prekybą akcijomis.

Šioje dalyje sužinosime:

 • Rekomenduojamas platformas/brokerius tiek ilgalaikiam investavimui tiek ir prekybiniams sandoriams tarp kainų skirtumų sudaryti;
 • Detalų gidą kaip užsiregistruoti ir sudaryti pirmąjį prekybinį sandorį;
 • Kokių rezultatų galima tikėtis investavus 250 ar daugiau eurų.

Populiarus Investavimo į Akcijas bei CFD Prekybos Brokeris – eToro

Jeigu atidžiau skaitote mūsų tinklaraštį, galite pastebėti, kad ne pirmą kartą apžvelgiame „eToro” brokerį.

„eToro” yra viena iš populiariausių prekybos platformų tiek ilgalaikiame investavimui į akcijas tiek ir aktyviai prekybai CFD.

Šis brokeris taip pat siūlo ir minėta jau „Copy-Trading” sistemą savo vartotojams.

Paprastai kalbant, „eToro” yra vienas iš rinkos lyderių visame pasaulyje, kuris turi daugiau nei 20 mln. registruotų vartotojų.

Mes pasirinkome „eToro” šiame pavyzdyje, kadangi tai yra labai patogi naudoti platforma (viena paprasčiausių ir lengviausiai suprantamų platformų kurią esame naudoję), taip pat, siūlo ir prieš tai minėtą bandomąją sąskaitą susipažinimui.

Šioje platformoje galėsite itin nesunkiai sekti savo investicijų/prekybos pokyčius.

 Esminiai „eToro” privalumai: 
 • Itin lengvas ir aiškiai suprantamas valdymas;
 • Galimybė standartiniai prekybai ir ilgalaikiam investavimui arba CFD (vartotojo pasirinkimas);
 • Itin mažas minimalus pradinis įnašas – tik nuo 200.00 eurų (+/- 200.00 dolerių). Dauguma kitų finansinių prekybos platformų priima naujus klientus tik nuo 500 eur. ar didesnio pradinio įnašo;
 • Jokių papildomų komisinių įsigyjant akcijas 0%;
 • Galimybė prekiauti ar atlikti sandorius realiu laiku mobiliojoje programėlėje;
 • Nemokama bandomoji sąskaita – be jokios rizikos;
 • Greita registracija ir paskyros patvirtinimas;
 • Copy-Trading funkcija;
 • Platus investicinių instrumentų pasirinkimas;
 • Daugybe papildomų skatinimų, nuolaidų ir papildomi funkcionalumai kuriuose rasite jau prisijungus;
 • Atviros diskusijos tarp investuotojų ir prekiautojų;
 • Jau paruošti diversifikuoti investiciniai portfeliai, kiekvienam pagal individualius pasirinkimus, į kuriuos galite investuoti vos kelių mygtukų paspaudimu (Smart Portfolios);
 • Organizuojami mokymai, kuriami podcastai (tinklalaidės) ir kt.

Registracija

Registracija netruks ilgiau nei 5 minučių.

Užsiregistravus galėsite visiškai nemokamai išbandyti bandomąją sąskaitą ir susipažinti su platforma iš arčiau.

1. Taigi, norint pradėti registraciją – turime eiti į „eToro” tinklalapį.

76% mažmeninių investuotojų sąskaitų praranda pinigus, kai prekiauja CFD su šiuo tiekėju. Turėtumėte apsvarstyti, ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.

Etoro Investavimas Registracija

 

2. Pasirinkite jums tinkamą kalbą ir spauskite SIGN UP.

3. Tolimesniame žingsnyje atidarius papildomą langą suveskite informaciją (slapyvardis, el. paštas ir slaptažodis). Taip pat galite naudoti Facebook arba tiesiogiai registruotis per Gmail paskyrą.

Etoro Registracija

Po registracijos patikrinkite savo el. pašto adresą ir patvirtinkite registraciją.

Email patvirtinimas Etoro

Kuomet per el. paštą patvirtinsite savo paskyros registraciją, tuomet būsite nukreipti į paskyros langą.

Pirmiausiai ką reikia padaryti tai viršuje prie jūsų paskyros vardo spausti „Complete Profile“.

Šiame laukelyje užpildykite esminius duomenis:

 • Vardas, Pavardė
 • Lytis
 • Gimimo data
 • Adresas
 • National number – asmens kodas (nepamirškite pažymėti, kad „I’m not a US Citizen”)
 • Pažymėkite varnele jog nesate JAV pilietis „I am not a US Citizien/I was not born in the US”

Registracija Etoro platformoje

Sekančiame žingsnyje turėsite užpildyti testą/klausimyną. Šis testas yra skirtas įvertinti jūsų investavimo bei prekybos patirtį.

 VISKAS! REGISTRACIJA IR PASKYROS PATVIRTINIMAS ATLIKTAS! 

Po šios testo jūsų paskyra turėtų būti patvirtina, tačiau maksimalus įnašo limitas sieks 2000.00 eurų.

Jeigu manote, kad jums to pakanka, galite pradėti naudotis šia platforma (skaityti toliau).

Tačiau:

„eToro” prašo patvirtinti tapatybe iki galo. Patvirtinus tapatybę iki galo, įprastai yra suteikiama pirmenybė išgryninant pinigus, panaikinami limitai ir gaunate patvirtinimo ženkliuką.

Prieš patvirtinant tapatybę, galite drąsiai testuoti ir mėginti platformą kaip tik norite – ieškoti patinkančių akcijų, stebėti rinką ar net atlikti pirkimo/pardavimo sandorius realiuoju laikotarpiu.

Pasirinkimai:

 • „Complete verification” – tęsti patvirtinimą.
 • „Continue To Deposit” – įsidėti pinigų į sąskaitą (galėsite tai padaryti ir vėliau „Deposit Funds” funkcija).

Tapatybės patvirtinimas Etoro

Jeigu norite patvirtinti tapatybę iki pabaigos tuomet jums reikės:

 • Patvirtinti telefono numerį;
 • Pateikti paso arba asmens tapatybės kortelę (nuotraukos kopija);
 • Pateikti gyvenamosios vietos patvirtinimą – tai gali būti bet koks dokumentas, kuris įrodo, kad jūsų suvestas adresas yra atitinkantis realybę (komunalinių mokesčių sąskaita, banko išrašas ir t.t)
 • Gali reikėti įvesti TIN kodą – tai yra asmenis kodas.

 PO ŠIO ŽINGSNIO JŪSŲ SĄSKAITA TURĖTŲ BŪTI 100% PATVIRTINA. 

76% mažmeninių investuotojų sąskaitų praranda pinigus, kai prekiauja CFD su šiuo tiekėju. Turėtumėte apsvarstyti, ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.

Kaip Naudotis eToro?

Iš esmės, kaip ir sakėme, „eToro” platforma naudotis nėra sunku ir turėtumėt greitai ją perprasti.

Tačiau, pamėginsime jums surašyti svarbiausius aspektus į ką reikėtų atkreipti dėmesį!

 • Pagrindiniame lange įprastai matote bendras tendencijas ir tam tikrų investicinių instrumentų kainų pokyčius.

Taip pat apačioje galite paspausti DEPOSIT FUNDS (pinigų įnešimas) bei peržiūrėti turimo portfelio vertę (juosta apačioje).

Meniu juosta:

 • Skyriuje Portfolio“ ateityje matysite savo prekybinių arba investicinių instrumentų vertę, kiekį ir kitą svarbiausią informaciją.
 • „Watchlist“ skyrelis skirtas stėbėti jūsų išsisaugotus prekybos pasirinkimus.
 • „Discover“ čia galime ieškoti jums patinkančios akcijos ar kito investicinio instrumento į kurį norite investuoti arba prekiauti. Taip pat čia galėsite peržvelgti bendrą rinkos situaciją, bei susipažinti su CopyTrader bei Smart Portfolios funkcijomis.

eToro platformos valdymas

 

 1. Stocks – Akcijos
 2. ETF – Biržoje prekiaujami fondai
 3. Crypto – Kriptovaliutos
 4. Indices – Indeksai
 5. Commodities – Žaliavos
 6. Currencies – Valiutos

Tačiau kaip ir minėjome, kad būtų paprasčiau naudotis – pasirinkite jums tinkamą kalbą (Settings (kairėje pusėje meniu) > General (viršuje) > Language (dešinėje pusėje)).

 • Copy Trader yra jau prieš tai minėta Copy-Trading sistema, apie kurią išsamiai galite pasiskaityti čia.
 • Smart Portfolios – čia rasite jau sudarytus investicinius portfelius, kiekvienam pagal prioritetus. Jeigu nežinote nuo ko pradėti ir į ką reikėtų invesuoti pradžioje, tai puiki paslauga, kuri padės išsirinkti jums investiciją ir ją tinkamai diversifikuoti.

Tačiau, visada rekomenduojame – išbandykite DEMO sąskaitą, kad suprastumėte kaip viskas veikia!

Bandomosios sąskaitos pagalba galėsite išmėginti ir atlikti investicijas arba prekiauti pasirinktais investiciniais instrumentais be jokios rizikos!

Viršuje prie savo vardo paspauskite ant mygtuko REAL ir pakeiskite į VIRTUAL.

Demo sąskaitoje turėsite net $100,000.00 išbandyti platformos funkcionalumą. Tą ir rekomenduojame!

Kaip Standartiškai Investuoti ar Prekiauti Akcijomis Naudojantis eToro?

Kuomet atidarote akcijų be finansinio sverto PIRKTI (ilgąją) poziciją, investuojate į pagrindinį turtą, o akcijos yra perkamos jūsų vardu. Jeigu akcijos kaina yra 100 eurų, o jūs turite tik 50 eurų, galite įsigyti puse akcijos taip pat.

Kaip tai padaryti?

Discover > Stocks > Pasirenkame ieškomą variantą.

Viršuje spaudžiame TRADE ir įsitikiname, kad pasirinkta pozicija yra BUY bei X1 LEVERAGE.

Akcijų Pirkimas eToro

 • Jeigu pasirenkama pozicija BUY ir X1 LEVERAGE, tuomet atliekamas standartinis akcijos įsigijimas už rinkoje esančią kainą.
 • Jeigu pasirinksite SELL/SHORT poziciją arba nusistatysite svertą kitokį nei X1, tuomet bus atliekama CFD prekyba tarp kainų skirtumų su svertu. Tad jeigu nesate patyrę ir nežinote kaip veikia CFD prekyba – rekomenduojame nesirinkti papildomo sverto ir likti tiesiog prie standartinio X1 pasirinkimo.
 • Vietoje TRADE taip pat galite pasirinkti ORDER ir tokiu būdu patys nusistatyti prie kokios kainos norite įsigyti akciją (tačiau atminkite, kad jeigu norite įsigyti akciją įprastuoju būdu, visada turite stebėti, kad LEVERAGE būtų X1).

Investavimas į Akcijas eToro

 • Kaip ir minėjome, savo prekybos/investicinį portfelį galite peržiūrėti PORTFOLIO skyrelyje arba apačioje esančioje juostoje matysite bendrą jūsų paskyros vertę (įskaitant įsigytas akcijas bei turimą bendrą pinigų sumą). Tai yra jūsų bendro turto vertė.

Atkreipkite dėmesį, kad „eToro“ prekybos platforma nėra akcijų birža ar rinka. Tai reiškia, kad galite pirkti ir parduoti akcijas tik „eToro“ prekybos platformoje. Neįmanoma perkelti atvirų pozicijų iš savo „eToro“ paskyros kitam brokeriui ar kitam asmeniui.

Jei atidarote „eToro“ akcijų poziciją, jums nėra išduodamas akcijų išleidimo pažymėjimas ar suteikiamos balsavimo teisės. Nepaisant to, jei įmonė išleis dividendus, jūsų balansas bus atnaujintas, o dividendai bus taip pat išmokėti į jūsų sąskaitą.

Kaip Parduoti Turimas Akcijas eToro?

Jeigu norite prekiauti akcijomis nenaudojant sverto (CFD prekybos), tuomet jums reikia įsigyti pasirinktą investicinį instrumentą prie jus tenkinančios kainos bei parduoti kainai išaugus (lygiai tas pats ir investuojant ilgalaikėje perspektyvoje).

 • Prisijunkite prie savo paskyros ir spustelėkite „Portfolio“.
 • Spustelėkite ant pasirinkto investicinio instrumento, kurį norite parduoti.
 • Kitame lange spustelėkite raudoną X mygtuką ir pasirinkite „Close Trade“.
 • Jūsų užklausa bus įvykdyta rinkos valandomis (kaip ir minėjome savaitgaliais rinkos nedirba).

Lietuvoje, rinkos atsidaro 16:30 ir užsidaro 23:00.

Pardavus akcijas gausite atitinkamą sumą, kurią galėsite reinvestuoti toliau bei įsigyti naujų akcijų arba išsigryninti lėšas į asmeninę sąskaitą.

Pinigų Išgryninimas

Vienkartinis išgryninimas kainuoja $5.00. Nepriklausomai nuo laikotarpio, visada galite pateikti užklausą dėl pinigų išgryninimo iš platformos į jūsų banko sąskaitą.

Mažiausia išgryninimo suma yra $30.00 apie 25.00 eurus.

Reikia paminėti, kad lėšas galima atsiimti tik tas kurios nėra naudojamos. Tai reiškia, kad nusprendus išgryninti savo pinigus, turite nutraukti ir sustabdyti investicinius arba prekybinius sandorius.

Lėšos bus siunčiamos į tą pačią sąskaitą, iš kurios buvo padarytas įnašas.

76% mažmeninių investuotojų sąskaitų praranda pinigus, kai prekiauja CFD su šiuo tiekėju. Turėtumėte apsvarstyti, ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.

Apibendrinus, „eToro“ jau dabar yra viena iš populiariausių prekybos/investavimo platformų visame pasaulyje, kuri siūlo itin patogų valdymą vartotojams bei turi nuosavą bendruomenę platformos viduje, kuri primena socialinį tinklą.


Atsakomybės Apribojimas:

„eToro“ yra daugiafunkcinė platforma, siūlanti investuoti į akcijas ir kriptovaliutas, taip pat prekiauti CFD.

Atminkite, kad CFD yra sudėtingos priemonės ir yra didelė rizika greitai prarasti pinigus dėl sverto. 76% mažmeninių investuotojų sąskaitų praranda pinigus, kai prekiauja CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD, ir ar galite sau leisti rizikuoti prarasti pinigus.

Copy-Trading yra portfelio valdymo paslauga, kurią teikia „eToro (Europe) Ltd.“, kuriai leidimą suteikia Kipro vertybinių popierių ir biržos komisija.

Kai kuriose ES šalyse investavimas į kriptovaliutas yra labai nepastovus ir nereguliuojamas. Jokios vartotojų apsaugos.
Gali būti taikomas pelno mokestis.

„eToro USA LLC“ nesiūlo CFD ir neatstovauja bei neprisiima jokios atsakomybės už šio leidinio, kurį parengė mūsų partneris, naudodamas viešai prieinamą ne subjektui būdingą informaciją apie „eToro“, turinio tikslumą ar išsamumą.

Akcijų Pirkimo ir Investavimo Brokeris – Interactive Brokers

Interactive Brokers Apžvalga

Jeigu jau esate išbandę ETORO, REVOLUT, FREEDOM24 ir kitas platformas bei neradote ieškomos įmonės akcijų, tuomet galime rekomenduoti tikriausiai vieną iš  geriausiai pasaulyje vertinamų brokerių investuoti į akcijas ilgajame laikotarpyje – Interactive Brokers.

Tai yra vienas patikimiausių brokerių jeigu ieškote įvairių įmonių akcijų įvairiose pasaulio rinkose.

„Interactive Brokers“ ilgą laiką buvo populiarus biržos brokeris tik pažengusiems prekybininkams, tačiau 2019 m. kompanija pradėjo naudoti antrojo lygio paslaugas – „IBKR Lite“ – su idėja pritraukti daugiau įprastų investuotojų ar prekiautojų. Tad naudojantis „IBKR Lite“ – akcijų pirkimas supaprastėja.

Žmonės naudojasi „Interactive Brokers“ (IB) dėl jos gausių prekybos galimybių, mažų komisinių, prieigos prie daugelio pasaulio rinkų ir įvairių finansinių priemonių.

Tačiau svarbu paminėti, kad ši platforma yra sudėtinga naudoti, ypač mažiau patyrusiems investuotojams, dėl jos sudėtingos sąsajos, ilgo registracijos proceso ir išplėstinio funkcionalumo, kuris reikalauja tam tikros finansinės žinių bazės ir prekybos patirties.

Platforma yra sudetingesnė, tad gali prireikti šiek tiek daugiau laiko apsiprasti.

Tačiau jeigu ieškote patikimo brokerio, kurio pagalba galite investuoti į įvairių įmonių akcijas iš viso pasaulio – „Interactive Brokers“ šiuo metu yra vienas geriausių pasirinkimų rinkoje.

10 Populiariųjų Rinkose Akcijų Apžvalga

10 populiariųjų akcijų apžvalga, kurios buvo plačiai aptarinėjamos medijoje bei žiniasklaidoje 2023 metais.

Informacija dalinai adaptuota pagal nasdaq.com informaciją. Šis sąrašas yra trumpa apžvalga. Mes nesame finansų konsultantai ar patarėjai. Mes neskatiname ir nerekomenduojame investuoti. Prieš atlikdami bet kokius finansinius ir investicinius sprendimus, pasitarkite su asmeniniu finansų patarėju.

1. Berkshire Hathaway Inc. – kodas: BRK-A

Gali atrodyti prieštaringa, kad brangiausios pasaulyje akcijos gali būti laikomos gera investicija. Tačiau apsvarstykite tai: „Berkshire Hathaway“ yra kontroliuojančioji įmonė, atstovaujanti daugybei prekių ženklų tokiose įvairiose pramonės šakose kaip draudimas, krovinių gabenimas geležinkeliu, komunalinės paslaugos, baldai, konditerija, elektrinės ir pramoginės transporto priemonės.

„Berkshire Hathaway“ akcijos nuo metų pradžios nukrito daugiau nei 4%. Tačiau bendrovė turi daug grynųjų pinigų, kuriuos ji gali panaudoti augančių akcijų supirkimui ir daugiau akcijų supirkimui, pažymėjo Seeking Alpha.

2. Lithia Motors Inc. – kodas: LAD

„Lithia Motors“ yra JAV automobilių mažmeninės prekybos įmonė, valdanti 278 parduotuves ir parduodanti daugybe automobilų internetu visame pasaulyje.

Be naujų ir naudotų vietinių, užsienio ir prabangių transporto priemonių pardavimo bei susijusių finansinių, garantinių ir draudimo paslaugų, „Lithia“ teikia automobilių techninės priežiūros ir remonto paslaugas bei prekiauja dalimis su prekės ženklais „Driveway“ ir „Green Cars“.

Bendrovė apima visas automobilių rinkos bazes – pirkėjus ir tuos, kurie turės remontuoti savo turimus automobilius, o ne juos pakeisti.

„Lithia“ yra dividendus mokanti įmonė akcininkams. LAD šiuo metu pagal bendrą vertę yra vertiname itin aukštai, o kainos ir pajamų santykis yra 6,46.

3. Tesla Inc. – kodas: TSLA

Kol kas tai vis dar populiariausias ir geriausiai žinomas elektromobilių gamintojas visame pasaulyje!

Pavieniai ir mažesni investuotojai mėgsta „Tesla“. Remiantis brokerių pateikta informacija, ši bendrovė yra tarp 10 populiariausių prekybos akcijų visame pasaulyje taip įvairaus kapitalo investuotojų, nenusileidžianti kitiems gerai žinomiems „Big Tech“ ženklams „Apple“ (AAPL) ir „Microsoft“ (MSFT).

4. Mueller Industries Inc. – kodas: MLI

Mueller Industries gamina ir parduoda aliuminį, žalvarį ir varį, taip pat plastiką Šiaurės Amerikoje, Jungtinėje Karalystėje, Artimuosiuose Rytuose ir Kinijoje.

Stiprus 2022 m. antrasis ketvirtis padėjo Mueller akcijoms išlikti gana stabilioms, o analitikai teigia, kad trumpalaikė perspektyva yra teigiama. Jie vertina akcijas nepakankamai įvertintomis – tai nenuostabu, atsižvelgiant į žemą 5,25 P/E santykį.

5. Herc Holdings Inc. – kodas: HRI

„Herc Holdings“ yra Floridoje įsikūrusi techninės įrangos tiekėja, nuomojanti oro kompresorius, tankinimo, žemės darbų ir medžiagų krovimo įrangą, sunkvežimius ir priekabas bei apšvietimo įrangą.

Ji taip pat teikia įrangos techninę priežiūrą, remontą, apmokymus bei daugybe susijusių kitų paslaugų.

„Yahoo Finance“ mano, kad HRI yra nepakankamai įvertinta ir prognozuoja teigiamą metinę grąžą investuotojams, kurie investuoja dabar ir laiko akcijas penkerius metus. Vidutinė tikslinė kaina yra 182,13 USD.

6. NVIDIA Corp. – kodas: NVDA

NVIDIA užsiima kompiuterinės grafikos procesorių, mikroschemų rinkinių ir susijusios daugialypės terpės programinės įrangos projektavimu, kūrimu ir gamyba.

Birželio 23 d. (2020) NVIDIA paskelbė, kad bendradarbiaus su automobilių gamintoju „Mercedes-Benz“.

Tikimasi, kad nuo 2024 m. NVIDIA aprūpins kiekvieną „Mercedes-Benz“ transporto priemonę su „nuolat atnaujinama“ programinės įrangos apibrėžta skaičiavimo metodologija, kuri, tikimasi, leis autonomiškai vairuoti nuo taško iki taško.

Rinkose NVIDIA yra laikoma kaip intriguojantis pasirinkimas investuotojams dėl daugybės produktų, kuriuos gamina, ypač šiuo metu yra populiarios vaizdo plokštės, kurios naudojamos tiek asmeniniams kompiuteriams, tiek ir kriptovaliutų kasimui. 

7. The Walt Disney Company – kodas: DIS

„The Walt Disney Company“  yra puikus ne tech. įmonės, kuri puikiai naudoja technologijas, pavyzdys.

„Disney+“ platformos pristatymas 2019 m. pažymėjo bendrovės įėjimą į srautinės televizijos rinką. 2022 m. pradžioje prenumeratos paslauga jau turėjo 130 mln. abonentų. Tikimasi, kad per ateinančius kelerius metus „Disney+“ (daugelyje už JAV ribų prekiaujama kaip „Disney+ Hotstar“) abonentų skaičius išaugs iki šimtų milijonų, todėl „Disney+“ tiesiogiai konkuruos su „Netflix“ kaip didžiausia privati turinio kūrėja/televizija.

8. Apple Inc. – kodas: AAPL

AAPL nieko jau ir nestebina, kadangi Liepos mėn. pabaigoje 2021 metais pasiekė aukščiausią kainos tašką per visą istoriją ($180 už akciją).

Prekiaujant arba investuojant į šią įmonę, reikia stebėti „Apple“ išleidžiamų produktų tvarkaraštį ir esamą kainą rinkoje.

Įprastai dažniausi kainos pokyčiai įvyksta rugsėjį, kuomet nauji telefonai, planšetiniai kompiuteriai pakoreguoja kainų pozicijas atsižvelgiant į tai, kaip sureguoja vartotojai.

„Apple“ tai yra viena iš labiausiai patikimų „Big Tech“ kompanijų.

9. Qualcomm Inc. – kodas: QCOM

„Qualcomm“ yra pagrindinis belaidžio ryšio pramonės žaidėjas ir 5G bei mikroschemų rinkinių rinkos lyderis. Jau 10 metų įmonė moka augančius dividendus investuotojams, o analitikų teigimu, šiuo metu pačios yra gerokai nuvertintos.

„Zacks Investment Research“ analitikai tikisi, kad šio ketvirčio pelnas vienai akcijai padidės 46,1%, palyginti su tuo pačiu ketvirčiu prieš metus, o sutarimas fiskalinių metų pelno įvertinimas buvo padidintas 4,2%.

10. Amazon – kodas: AMZN

„Amazon“ daug investuoja į dirbtinį intelektą, kuris net vartotojams nejaučiant gali šiek tiek koreguoti kainas toms prekėms, kurios yra itin paklausios rinkoje.

Kompanija COVID-19 piko metu buvo patyrusi minimalų kritimą pagal akcijos kainą, tačiau nuo 2019 m. Kovo mėn. prasidėjęs augimas šiuo metu pasiekė aukščiausia akcijos kainą istorijoje, o tai reiškia, kad „Amazon“ ir toliau diktuoja madas el. versle.

„Amazon“ kaip ir „Apple“ yra laikoma viena iš labiausiai patikimų „Big Tech“ kompanijų.


Šios apžvelgtos akcijos nėra rekomendacija ir pasiūlymas investuoti. Šis tinklalapis nėra sertifikuotas finansinis patarėjas, o visa pateikta informacija yra tik mūsų asmeninė nuomonė! Mes neatsakome už akcijų kainų pokyčius rinkoje ir jūsų investicijas bei neskatiname naudotis mūsų patarimais.


Įdomus Faktas:
Taip pat verta paminėti, kad aktyvūs investuotojai ir prekiautojai rekomenduoja atkreipti dėmesį į BIO-TECH įmones, kadangi vis dažniau ir dažniau pasirodo gandų apie pasistumėjimus ir naujus atradimus medicinoje – siekiant išgydyti vėžinius susirgimus.

Kur Įsigyti Lietuviškų Įmonių Akcijų?

Tikriausiai nemažai daliai žmonių gali kilti klausimas, o kaip prekiauti arba įsigyti Baltijos šalių bei lietuviškų įmonių akcijų?

Įprastai šias operacijas galite padaryti banke, kuriame turite atidarę einamąją sąskaitą.

 • Banke rasite pasirinkimą atsidaryti vertybinių popierių sąskaitą – padarykite tai.
 • Atsidarę vertybinių popierių sąskaitą – galėsite nesunkiai investuoti į Baltijos šalių arba lietuviško kapitalo įmonės.

Taip pat bankų pagalba galite investuoti į dauguma užsienio įmonių akcijas, kaip ir populiariausiose prekybos platformose.

Tačiau kaip ir visuomet įvertinkite kiek lėšų galite investuoti bei pasverkite potencialią riziką.

Jeigu nerandate šių pasirinkimų, visada gali paskambinti į jūsų banko pagalbos skyrių ir jie tikrai jums padės.

Svarbu Suprasti!

Nepamirškite diversifikuoti savo investicijų.

Stenkitės išvengti investavimo į vieną pasirinkimą, nesvarbu ar tai bus akcijos, valiutos ar žaliavos.

Išskaidykite savo investicinę sumą į 5-6 skirtingus pasirinkimus ir taip apsidrausite nuo galimai didesnio nuostolio.

Neskubėkite atlikti greitų veiksmų – sprendimus priimkite atsakingai! Nepamirškite, kad investavimas ar prekyba rinkose yra sudėtingas bei rizikingas procesas – susipažinkite su dažniausiomis klaidomis naujokų tarpe.

Rekomenduojame perskaityti:

Copyright © 2024. All Rights Reserved. Kaip-uzsidirbti.lt