Kaip Pradėti Verslą? 16 Žingsnių Pradžiamokslis! | Kaip-uzsidirbti.lt

Kaip Pradėti Verslą? 16 Žingsnių Pradžiamokslis!

Kaip pradėti verslą?Dauguma žmonių svajoja apie susikurtą nuosavą darbo vietą, tačiau dauguma nėra susidūrę ir neįsivaizduoja bei nežino nuo ko bei kaip pradėti verslą, tiesa?

Nepaslaptis, kad tie kurie visiškai neturi patirties versle, ieško informacijos internete, pas šeimos narius ar draugus, lankosi seminaruose stengdamiesi rasti atsakymą į klausimą kaip pradėti nuosavą verslą.

Visų pirma, norint pradėti verslą reikia nusiteikti, kad vis dažniau ir dažniau susidursite su bemiegėmis naktimis, įtempta nervų sistema ir galų gale neturėsite jokios garantijos, kad pasieksite savo užsibrėžtą tikslą.

Nei vienam verslui nėra suteikiamos garantijos, kad jis bus sėkmingas, tačiau pats procesas vystymo ir kūrimo žavi dauguma.

Taigi, pradėkime?

16 Žingsnių Kaip Pradėti Verslą!

Jeigu jūsų neišgąsdino bemiegės naktys, finansinio stabilumo ir saugumo praradimas, siūlome pereiti prie 16 svarbiausių etapų ir žingsnių verslo kūrime ir jūsų pasirinktos idėjos įgyvendinimo.

1. Nusiteikite bei Raskite Savo Mėgstamą Veiklą

Nusiteikimas yra neįtikėtinai svarbus faktorius norint įkurti nuosavą verslą. Dauguma žmonių klausinėja ir ieško informacijos internete nuo ko reikėtų pradėti verslą?

Atsakymas labai paprastas – pirmiausiai, suprasti kas jums itin patinka ir teikia didžiulį malonumą, vėliau nusiteikti ir pasiruošti psichologiškai.

Patikėkite mumis, pažįstame įvairių žmonių kurie šiuo metu yra net kelių įmonių akcininkai, kurias jie kūrė nuo pradinio taško ir didžiausias iššūkis, jų teigimu, buvo susitvarkyti su psichologine būsena bei verslo svyravimas ir stabilumo paieškomis.

Dauguma problemų kildavo jų galvoje po paprasčiausių nesėkmių ir praradimų, kurie tuo metu atrodė neįtikėtinai svarbūs.

Kurdami verslą galite susidurti su įvairiomis kliūtimis, pradedant, kad nesurasite tinkamų darbuotojų ir turėsite visus darbus atlikti patys, neturėsite papildomų pinigų tiem patiems darbuotojams pasisamdyti, neturėsite klientų bei pardavimų bei reikės ieškoti išeičių ir panašiai.

Jeigu nesugebėsite susitvarkyti su nuotaikų kaitomis ir išlaikyti šaltus nervus, galite susidurti su psichologiniais sunkumais.

Taip pat, dauguma žmonių, kurie svajoja pradėti verslą tiki, kad po kelių metų jiems dirbti nereikės. Priešingai – nusiteikite, kad dauguma laiko jūsų darbo diena neturės apibrėžto valandų skaičiaus.

 Kaip viso to išvengti? 

Kaip ir kalbėjome, prieš pradedant verslą – raskite tokią idėją bei veiklą, kuri jums teikia malonumą bei esate profesionalas toje srityje. Tuomet nors ir susidursite su sunkumais, pati idėja ir darbas jums turėtų kelti geras emocijas, o kuomet esate srities profesionalas – ir komunikacija su klientais bus paprastesnė.

Tačiau svarbiausia, nusiteikite, kadangi kelias nebus lengvas!

2. Pasitikrinkite Asmenines Savybes

Vėlgi, antrasis punktas yra itin susijęs su nusiteikimu, bet dar papildomai pridedant ir asmenines jūsų savybes tam tikram testui.

Taigi, prieš kuriant verslą ir analizuojant idėją, geriausia pradėti nuo asmeninių savybių analizės ir patikrinimo.

Dauguma Lietuvos ir užsienio verslininkų sutinka, kad turite išsilavinti asmenines savybes, kurios yra privalomos asmeninio verslo kelyje, tačiau pirmiausiai įvertinkite esamą situaciją.

Kaip tai padaryti?

Paprašykite 3 šeimos narių ir 3 draugų (atskirai), kad nuo 1-10 balų sistemoje įvertintu jūsų šias asmenines savybes:

  • Atsakingumas;
  • Analitinis mąstymas;
  • Išradingumas ir kūrybingumas;
  • Nuoseklus minčių dėstymas;
  • Drąsa;
  • Lyderystė.

Norint pradėti nuosavą verslą rekomenduojama, kad mažiausias vidutinis balas būtų bent 7.

Jeigu balas mažesnis jokiu būdu nesakome, kad jūs negalite pradėti verslo, tačiau puikus žingsnis būtų tobulinti silpnesnes asmenines savybes. Neapleiskite to!

3. Skaitykite Knygas

Verslo knygosBe jokios abejonės, norint pradėti verslą reikia ir plataus mąstymo bei didesnio žinių bagažo.

Nepatingėkite perskaityti įvairią literatūrą (daugiau rekomenduojama susijusią su verslu) ir investuokite šiek tiek laiko į save.

Esame girdėję pasakymą, kad knygos nereikia skaityti visos.

Mes nesame nei prieš nei už…tačiau skaitant verslo knygas, galbūt ir galite tai pritaikyti.

Iš verslo stiliaus knygų turite pasisemti žinių ir jeigu skaitydami matysite, kad radote tai ko ieškojote, pereikite prie kitos knygos.

Tačiau nepamirškite skaityti ir klasikinės literatūros.

Kelios rekomenduojamos verslo knygos:

  • The Lean Startup“ (aut. Eric Ries) – vienareikšmiškai, mūsų nuomone, geriausia knyga pradedantiems verslininkams. Jeigu nepatinka skaityti, šios knygos versija yra ir audio formate, tiesa tik anglų kalba.
  • Įgyvendink idėja per Kickstarter“ (aut. Vilius Stanislovaitis) – nors dauguma lietuvių žiūri skeptiškai į tokio turinio lietuviškas knygas, tačiau tai itin greitai ir lengvai skaitoma knyga, kurioje rasite beveik visus įmanomus būdus nuo ko ir kaip pradėti verslą.
  • Verslas naujai“ (aut. Ilja Laurs) – Vieno žymiausių Lietuvos verslininko patarimai apie verslo vystymą ir nuo ko pradėti kuriant verslą. Tikrai rekomenduojame!
  • „Vilko kelias” (aut. Jordan Belfort) – Ar esate matę filmą „Volstryto vilkas“? Būtent pagrindinis filmo personažas – Jordan Belfort, dalinasi savo patarimais kaip tapti vienais geriausių pardavimų ekspertais rinkoje.
  • „Turtingas tėtis, vargšas tėtis” (aut. Robert Kiyosaki) – Geriausia knyga tiems, kurie nėra susimastę apie savo finansų valdymą ir nori sužinoti apie geriausius finansų valdymo modelius.

Tai tik kelios knygų rekomendacijos, tačiau visos šios knygos apima skirtingas temas, kurios yra itin svarbios ieškant teisingo atsakymo ir kelio kaip pradėti verslą.

Knygos aplamai: gerina atmintį, lavina žodyną bei atpalaiduoja – nepamirškite to!

Nepatinka knygos?

Ne problema – peržiūrėkite visą informaciją, kuri gali būti susijusi su verslo įsteigimu ir jums kylančiais klausimais „YouTube“ platformoje.

Nepatingėkite investuoti laiko į žinias.

4. Įvertinkite Asmeninius Įgūdžius ir Sugebėjimus

Prieš pradedant verslą būtinai įvertinkite ne tik savo asmenines savybes, bet ir techninius įgūdžius ir sugebėjimus.

Nesvarbu ar tai bus nuosavas verslas namuose, startuolio projektas ar bet kokia kita verslo rūšis, jūs turite turėti ir tam tikrą techninių žinių bagažą.

Jeigu jaučiate, kad neturite pakankamai techninių žinių vystyti pasirinktą verslo idėją, nevenkite ir samdomo darbo panašioje srityje.

Kas gali geriau jus paruošti nuosavam verslui nei darbas tokioje pačioje aplinkoje ir papildomų žinių įgijimas, tiesa?

Taip pat, visada galite papildomai ieškoti informacijos bei patarimų / mokymų apie jūsų pasirinktą verslo idėją bei jos principus.

Viena geriausių mokymų platformų, kur galite rasti mokymus beveik visomis įmanomomis temomis yra – udemy.com

5. Įvertinkite Asmeninius Finansus

Prieš neriant į nuosavą verslą būtinai įvertinkite asmeninius finansus.

Dauguma žmonių daro šią didelę klaidą – neapskaičiuojama turimų lėšų, neįsivertina pragyvenimo kaštų ir stipriai nudega.

Norime pasakyti tai, kad nuosavas verslas net ir kelis metus iš eilės gali negeneruoti stabilių pajamų.

Tad turite užsitikrinti, kad prieš pradedant kurti verslą turėsite atsidėję papildomų pinigų pragyvenimui ar net tolimesniam verslo vystymui.

Dauguma žmonių pradeda savo verslą dirbdami samdomą darbą.

Motyvacijai:

Darbas nuo 8:00 iki 17:00 skirtas sumokėti mokesčiams ir pragyventi, tačiau veikla nuo 18:00 iki 23:00 sukuria verslus bei uždirba pinigus.

6. Analizuokite Rinką

Vienas toliau sekančių esminių dalykų prieš pradedant verslą yra rinkos analizė.

Daugybė žmonių teiravosi kaip pradėti verslą kuomet atrodo, kad visa rinka yra perpildyta siūlomo produkto ar paslaugos?

Pasakysime jums nuoširdžiai, vienos įmonės ateina, kitos išeina. Rinka verslui yra negailestinga ir niekas nėra nuo to apsaugotas.

Perpildyta rinka dar nėra kriterijus kodėl neturėtumėte imtis pasirinkto verslo, tačiau be jokios abejonės geriau ieškoti atviresnės rinkos nei visiškai perpildytos, tiesa?

Nesvarbu ar turite tokią pat, ar panašią verslo idėją – pasistenkite būti pranašesni už konkurentus.

7. Dalinkitės Verslo Idėja

Ieškokite verslo idėjos

Nusistatę tikslinę verslo rinką ir auditoriją pradėkite generuoti verslo idėją. Skirkite tam laiko, atlikite „Brainstorm“ sesijas kiekvieną dieną iki pirminės verslo idėjos plano.

Esama verslo idėja pasidalinkite ir su artimais draugais bei šeimos nariais. Niekas kitas geriau neįvertins jūsų idėjos nei pašaliniai žmonės – galimi ateities vartotojai bei pirkėjai.

Jeigu daugumos nuomone jūsų verslo idėja nėra patraukli, neatsisakykite jos, o tiesiog ieškokite kaip galite ją pagerinti ir dar kartą paklauskite tų žmonių ką apie tai jie mano.

Verslo idėjos tam ir yra, kad sužinoti nuomonę iš aplinkinių žmonių ar būsimas verslas turi perspektyvos būti sėkmingas. Kitaip tariant, ar turėsite klientų ateityje.

8. Įvertinkite Konkurentus

Prieš pradedant kurti verslą, įvertinkite esamus ir potencialius konkurentus rinkoje.

Pasidarykite trumpą analizę apie jų pagrindinius privalumus bei trūkumus. Kiekvieną jų trūkumą išskirkite ir pamėginkite paversti savo verslo privalumu.

Patikėkite, tai puikus sėkmės receptas ir sveikos konkurencijos faktorius.

Analizuodami konkurentus, pamėginkite surasti informacijos ir nustatyti jų esamus klientus. Atlikite vėlgi tą pačią paslaugų teikimo analizę ir pasižymėkite ką jūs galite pasiūlyti geriau.

Tai gali būti bet kas: produkto ar paslaugos kaina, laiko terminas ar ta pati paslaugų kokybė.

9. Atlikite Preliminarius Finansinius Skaičiavimus: Kaip Pradėti Verslą Neturint Pinigų?

Vienas dažniausių klausimų jaunų verslininkų tarpe yra kaip pradėti verslą neturint pinigų?

Būtent šioje vietoje, prieš kuriant verslą įsivertinkite kokių pradinių investicijų jums reikės.

Dauguma verslų savo veiklą pradėjo su minimaliomis investicijomis, tad jūs tikrai nesate išskirtinis.

Finansiniai skaičiavimai ir verslo planas priklauso nuo jūsų idėjos realizavimo.

Tarkime, jūsų idėja yra sukurti elektroninę parduotuvę, tad daugumoje atvejų viso labo jums reikės iki 100 eurų (ar net mažiau) pradinės investicijos.

Be to, jeigu jus domina elektroninės parduotuvės sukūrimas ir šio verslo plėtra, rekomenduojame perskaityti straipsnį apie „Shopify“ prekybos platformą.

Šis straipsnis jums atsakys į klausimą kaip pradėti verslą neturint pinigų.

Shopify mokymai

Na, o jeigu jūsų verslo idėja yra atsidaryti restoraną, kavinę ar naktinį barą jums reikės vėlgi visiškai kitokių investicijų.

Tad skirkite laiko ir nustatykite preliminarų biudžetą, kuris yra reikalingas:

a) Verslo pradžiai (biuras, įrankiai ir kita įranga);

b) Verslo palaikymui (darbuotojai, patalpų, įrangos nuoma, įvairios paslaugos ir kt.).

10. Skirkite Laiko Partnerių Paieškai

SVARBU!
Kuomet dabartiniai kolegos bei partneriai pradėjo kurti nuosavus verslus, viena didžiausių klaidų buvo, kad viską darė vieni.

Be jokios abejonės, ar jums reikia verslo partnerio priklauso nuo pačio verslo apimties, tačiau daugumoje atvejų, verslo partneris padidina verslo sėkmės galimybę net kelis kartus.

Pabandykite susirasti bendraminčių pažįstamų ar draugų rate, kurie tikės jūsų verslo idėja ir norės kartu ją plėtoti.

Žmonės, kurie pradeda verslą vieni, be kitų pagalbos, susiduria su daugybę problemų, pradedant nuo per didelio streso, įtampos valdymo, didelių finansinių įsipareigojimų, neefektyvaus darbo ilgojoje distancijoje ar net neišvengiamai per didelio kiekio klaidingų sprendimų.

Juk yra sakoma, dvi galvos – geriau nei viena!

Verslo partneris tam ir yra, kad padėtų jums priimti geriausią sprendimą, pasinertų į diskusijas kaip pradėti verslą, nuo ko pradėti, kokie sprendimai yra geriausi bei padėtų atlikti darbus.

Negana to, daugumoje atvejų verslo partneriai dalijasi ir finansine našta, o tai tikrai supaprastina verslo vystymo procesą.

Norime rekomenduoti:

Siūlome ieškoti tokio verslo partnerio, kuris turi šiek tiek kitokios patirties, kuri gali būti naudinga kuriamame versle.

Pvz.: Jūsų planuojamas verslas yra sukurti agentūrą – kuri kuria internetines svetaines verslui.

Juk 2 programuotojai arba 2 pardavėjai įmonėje nėra geriau nei 1 programuotojas ir 1 pardavėjas (juk kažkam reikia kurti svetaines, o kažkam reikia jas efektyviai parduoti).

Pasidalinkite atsakomybes ir darbus pagal tai ką geriausiai išmanote.

11. Susiplanuokite Atsitraukimą

Kiekvienas verslas turi turėti atsitraukimo planą.

Atsitraukimo planas reikalingas tuomet, kai nustatyti finansiniai limitai ir tikslai per tam tikrą laiką yra nepasiekti. Šiam atvejui reikia turėti atsitraukimo planą.

Atsitraukimo planas, tai tokia situacija, kurioje yra modeliuojama ką turėsite daryti jeigu verslas nepasiseks.

Pavyzdžiui, kur nesėkmės atveju planuojate parduoti įmonės techniką, įrangą bei kitą turtą ir panašiai.

Nors skamba nemaloniai, bet siūlome įvertinti tai!

12. Pradėkite Verslą (MVP modelis)

MVP produktas

MVP modelis yra geriausias atsakymas, kuris apibendrina nuo ko ir kaip pradėti verslą.

Šis verslo modelis buvo aprašytas minėtoje „Lean Startup“ knygoje, kuris nusako, kad pirminiam produktui neturi būti sugaišta daugiau laiko nei to reikalauja rinka.

Pats terminas MVP reiškia (ang. Minimum Viable Product), produkto ar paslaugos kūrimo technika, kuri remiasi į kuo mažesnes išlaidas, kurios reikalingos supažindinti klientą ar produkto vartotoją su jo pagrindiniu funkcionavimu.

Kitaip tariant, MVP produktas skirtas sulaukti daugiau atsiliepimų iš potencialių klientų nei jį parduoti rinkoje.

Įsivaizduokite, kad atsisėdote, pradėjote kurti verslą ir nesvarbu ar tai bus elektroninė parduotuvė ar mobili programėlę ar tam tikra paslauga. Investavote daugybė laiko ir finansų, kad sukurtumėte 100% veikiantį produktą ir jis nepatinka vartotojams.

Ką daryti tuomet?

Tam ir yra MVP modelio metodas, kurio dėka, jau pirminė produkto ar paslaugos versija pristatoma potencialiems klientams ir yra tobulinama sulaukiant nuomonių, atsiliepimų ir pasiūlymų produkto ar paslaugos gerinimui iš ateinančių klientų.

Šio modelio dėka jūs ne tik, kad sutaupysite finansų, bet ir sukursite tinkamiausią produktą / verslą, kokio reikalauja rinka.

13. Ieškokite Papildomų Investicijų (Jeigu Reikia)

Dauguma verslų susiduria su situacija kuomet yra pritrūkstama finansų, o niekas skolinti jau nenori.

Tad reikia ieškoti finansinių injekcijų kitur.

Yra keli pagrindiniai būdai:

  1. Ieškokite potencialių pavienių investuotojų arba fondų, kurie patikės jūsų idėja ir skirs papildomai lėšų mainais į dalį įmonės akcijų.
  2. Sutelkite dėmesį į sutelktinio investavimo (ang. Crowdfunding) platformas. Dvi populiariausios šiuo metu yra – KickStarter ir Indiegogo. Apie jas plačiai neaprašinėsime, bet siūlome perskaityti knygą, kurią taip pat minėjome anksčiau „Įgyvendink idėją per Kickstarter“ ten rasite visą esminę informaciją, kurios jums prireiks.
  3. Paskolos verslui yra dar viena galimybė gauti papildomų investicijų plėtojant verslą. Šio metodo privalumas yra tas, kad jūs niekam neperduodate įmonės akcijų ar valdymo, o tiesiog turite finansinį įsipareigojimą pagal iš anksto numatytas sąlygas.

14. Analizuokite Verslą Kiekvieną Dieną

Nesvarbu ar jūsų verslas pradėjo generuoti pelną ar ne, analizuokite savo veiklą kiekvieną dieną.

Skirkite bent 30 min. laiko vakare, įsivertinkite kas buvo atlikta, kur buvo padarytos klaidos ir kokie yra ateities planai (jie gali keistis kiekvieną dieną).

15. Nusistatykite Tikslus

Taip pat, kiekvieną vakarą nusistatykite kitos dienos tikslus.

Nesvarbu ar tai bus elektroninių laiškų atsakymas, naujų klientų paieškos ar bet koks kitas darbas, susidėliokite tiksliai valandas ir iki kada kas turi būti padaryta.

Šis metodas jums padės palaikyti itin didelį produktyvumą ir nešvaistyti laiko ten, kur šiuo metu nereikia.

Mūsų kolegos ir pažįstami kuriant nuosavus verslus, tikriausiai, kokius metus laiko darė visus darbus vienu metu ir iš to naudos nebuvo visiškai.

Kaip tik, vien tik dėl to, kad neturėjo nusistatę tikslų bei laiko, susidūrė su daugybe problemų įskaitant laiko planavimą ir spartesnį verslo vystymą.

16. Judėkite Pirmyn!

Na ir paskutinis patarimas kaip pradėti verslą – JUDĖKITE PIRMYN!

Dauguma verslų bankrutuoja, žmonės praranda didelius pinigus, tampa įsiskolinę, tačiau mėginimas ir bandymas judėti ar rizikuoti ir skiria sėkmingus verslininkus nuo nesėkmingų.

Jūs net neįsivaizduojate kiek mums gerai visuomenėje žinomų, sėkmingų verslininkų susidūrė su šiomis problemomis. Ne vienas ir ne du verslai bankrutavo kol buvo atrastas kelias į sėkmę ir į finansinę laisvę, kurios visi taip norime.

 PASTEBĖJIMAS: 

Vis dažniau ir dažniau girdime atsiliepimų ir nuomonių iš verslininkų, kad verslui pradėti stabiliai funkcionuoti reikia apie 2 metų.

Verslai, kurie išsilaiko rinkoje iki 2-3 metų – pradeda generuoti stabilius klientų srautus.

Mes negalime nei paneigti, nei patvirtinti, tačiau turėkite tai omenyje ir nenuleiskite rankų!

Nepamirškite Verslo Plano!

Nereikia net ir sakyti, kad norint pradėti bet kokį verslą turite pasiruošti bent minimalų verslo planą ir laikytis jo kūrimo procese.

Jeigu nežinote kaip turi atrodyti verslo planas, paruošėm jums gidą kaip sukurti verslo planą savarankiškai!

Tikimės, kad ši informacija, kaip pradėti verslą, buvo jums naudinga ir motyvuojanti.

Sėkmės darbuose!

Rekomenduojame perskaityti:

Augustas Daumantas

Autorius ir pagrindinis redaktorius turį įgijęs aukštąjį išsilavinimą Finansų srityje. Šiuo metu tinklaraščio autorius didžiąją laiko dalį autorius skiria asmeniniam elektroniniam verslui. Turinio autorius nėra investavimo ar finansų valdymo konsultantas/patarėjas.

Daugiau apie mus skaitykite čia.

guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Populiariausi
Inline Feedbacks
View all comments
Auditas
Auditas

O, kad būtų taip paprasta pradėti verslą, keli žingsniai ir viskas.. Reikalingi ir konsultantai, ir eigoje papildomos analizės apie verslą, kad viskas sektųsi sėkmingai.

Lina
Lina

Puikus straipsnis!

Copyright © 2024. All Rights Reserved. Kaip-uzsidirbti.lt